| Diannne a întrebat:

Este adevarat ca daca esti mai indiferenta fata de un baiat, il faci sa te iubeasca mai mult? E Cineva care a incercat si a mers?thinking

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Sa fii indiferenta complet fata de un baiat da rezultate, insa cam rar. Acum spune tu ca si fata, daca este un baiat care nici ca nu stie de tine( se face ) si dupa ce ii dai de inteles ca il placi si nu spune/face nimic, cum te-ai simti?raised eyebrows. Indiferenta sa fii, insa nu tot timpul, insa depinde si de tine in ce situatii, doar tu stii mai bine decat noi ( userii TPU ) comportamentul baiatului!

| lyrics a răspuns:

Eu am incercat.
Si a reusit.Acum el ma iubeste mult mai mult si s-a schimbat.
Dar cine stie.fiecare persoana e diferita.

| Ecea a răspuns:

De fapt,indiferent nu e cuvantul potrivit.
Eu(ca un expert batran in relatii,dragoste, sex, etc) iti spun din propria experienta.
Este de preferat ca amandoi sa evitati sa expuneti sentimentele unul fata de celalalt(adica fara iubi meu toata ziua sau te iubesc din 2 in 2 secunde,etc). Dulcegariile astea sunt bune doar in pat,in viata de zi cu zi nu aduc bine unei relatii.
Acesta este secretul unei relatii de lunga durata, fara prea mult strez, pentru ca la un moment dat unul o sa se plictiseasca sau o sa se sature sa auda zilnic aceleasi cuvinte(e ca si cum iti asculti o melodie continu luni sau ani).
Indiferenta NU.Eu am incercat si am esuat(a spus ca nu imi pasa si nu are rost), apoi a incercat o tipa cu mine si a esuat de asemenea(am crezut ca ma ia peste picior). Deci iti spun 100% ca nu merge.
Mai bine sa te iubeasca putin cate putin pe lunga durata decat mult la inceput si in 2 saptamani intervine plictiseala.
Poti sa crezi sau nu, dar orice gest de afectiune intr-un moment nepotrivit nu este bine venit(daca nu ai starea necesara poate sa iti spuna tipul ca te iubeste si ca esti miezul din gogoasa pentru el ca putin conteaza intr-o pasa mai proasta) cauta doar momentele bune de a fi afectuos/a, in rest pastrati o relatie mai mult de prietenie.Asta am incercat eu, si a mers.

| Intelligence a răspuns:

Este f.true.
Eu cu prietenul meu actual suntem impreuna de 8 luni.si ne cunoastem de vreo 2 ani. dintr`o intamplare.
La inceput pff.era cel mai mare fustangiu si nepasator cu toate fetele.
ne-am cunoscut.mi-am dar seama ca ma place, stiam ca si eu il plac si sitam ca asa cum e el [mai saltaretz] nu o sa mearga///si m`am decis.sa-i arat Indiferntsa la toate faptele.si uite asa.s`a maturizat s`a schimbat maxim.schimba.nu doar ca face sa iubeasca mai mult [ indifernta]. Bine, eu am avut de munca.L`am tintu asa. vreo 6 luni, insa am CASTIGAT totul in schimb :X Ma iubeste enorm.la fel cum o fac si eu si suntem super happy impreuna, ceea ce cred ca nu s`ar fi intamplat daca nu m`as fi sacrificat aatta vreme.sa`l schimb` :* Acum pretuieste ttot! Bafta.
si iti spun eu ca indiferenta, cand trebuie.ESte cea mai puternica arma love struck!

| rox13yy a răspuns:

Uneori da, pentru ca daca un baiat incerca sa te cucereasca dar tuh esti indiferenta acest lucru il loveste in orgoliu, si ori se enerveaza sh renunta stiind ca e o cauza pierduta ori mai tare se ambitioneaza sh lupta pentru a te cucerii.depinde de baiat

| rox13yy a răspuns:

Uneori da, pentru ca daca un baiat incerca sa te cucereasca dar tuh esti indiferenta acest lucru il loveste in orgoliu, si ori se enerveaza sh renunta stiind ca e o cauza pierduta ori mai tare se ambitioneaza sh lupta pentru a te cucerii.depinde de baiat.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Sincer daca o fata e indiferenta de mine si eu o plac mi se pare ca ea nu ma place chiar dinpotriva ma considera un... deci din pct meu de vedere raspunsul e nu.Dar sunt si altfel de acractere poti incerca depinde de baiat daca e sensibil si sentimental nu incerca daca e un smecheras de la oras fa-o

| Byencutsza a răspuns:

Da e adevarat. Fii indiferenta da nu prea happy. adica dai atentie operioada apoi fate ca nu te mai intereseaza... apoi cand incearca sa iti atraga atentia fa iar asta...asa ii atragi atentia si o sa i se para ca esti interesanta si vrea s te cunoasca mai bine.winking

| Eff a răspuns:

Chestia asta e cu dus si intors. De exemplu, sa zicem ca iti place un baiat, si vrei sa il atragi, atunci e ok sa pari putin indiferenta. Daca ii arati pe fata ca esti nebuna dupa el, sigur sigur nu va mai fi interesat de tine. E bine sa te dai indiferenta uneori, dar totusi sa ii dai de inteles prin mici gesturi sau prin vorbe ca vrei ceva din partea lui. Trebuie sa fii misterioasa, asta e cuvantul. Sa il lasi sa te descopere putin cat putin, sa nu i te oferi pe tava. Ok, misterioasa, nu total indiferenta. Daca un tip te place, dar tu faci pe inabordabila, si esti total idiferenta, pai atunci ii piere tot cheful, o sa te creada o fitoasa nesociabila. Asa ca trebuie sa cunosti niste limite. Trebuie sa pari misterioasa, sa ii dai de inteles ca nu te lasi asa usor, dar ca, daca depune destul efort, ai putea sa te deschizi fata de el.
Asta daca vrei sa atragi un baiat. Daca esti deja intr-o relatie, sa zicem de trei, patru, cinci luni, chestia cu indiferenta nu o sa il faca in niciun caz sa te iubeasca mai mult, cum zici tu. Atunci trebuie sa ii arati ca iti pasa de voi, de el, de relatia voastra. Asta NU inseamna ca ar trebui sa il freci la creieri tot timpul, sa il suni de 10 ori pe zi, sa stai cu el minut de minut. Nu. Fiecare cu viata lui, cu prietenii lui - nu poti sa fii si tu prietena cu toti amicii lui. Intr-o relatie cat de cat stabila indiferenta inseamna respectarea intimitatii celuilalt.

| florin_9727 a răspuns:

Intr-un fel da dar in altul nu acum depinde si de baiat