| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Ce vor sa zica baietii cand spun"Mai bine s-o lasam balta"?
Sunt despartita de fostul meu prieten de 2 luni, dar in urma cu 2 saptamani, intr-o zi s-a comportat de parca eram din nou impreuna. Ma saruta si ma strangea in brate, si imi spunea cat de draga ii sunt. Eu tin foarte mult la el, dar eu am vrut sa ne despartim, din mai multe motive(in principiu pentru ca a pastrat o relatie f apropiata cu fosta, si nu era prea atent cu mine).
Vreo saptamana m-a sunat toata ziua, si ne-am mai vazut intre timp, si se purta f dragut cu mine. Ieri i-am cerut sa imi spuna ce sunt pentru el, si a zis ca prietena... iar cand l-am intrebat atunci dc s-a purtat cu mine asa in ultima perioada, a spus ca pentru ca merit sa se poarte furmos cu mine. Am zis ca daca o face din mila sa ma lase, si a zis ca nu e din mila, si sa nu mai trag concluzii...
pe urma l-am intrebat daca ii mai pasa? si nu mi-a raspuns. Ma tot ia pe ocolite, nu imi zice nimic direct, spune ca eu am fost de vina daca m-am despartit de el... si sincer nu stiu ce simte.

I-am cerut sa imi zica ca nu ii mai pasa, mai bine asa, decat sa ma tot amageasca, si a zis ca dc vorbesc din astea? ca o sa imi explice cand o sa poata( asta tradusa, inseamna ca n-o sa mai deschida niciodata subiectu' )
In final a zis ca mai bine s-o lasam balta, dar pana la urma am zis ca vorbim azi. ce sa cred?

nu stiu daca mai are rost sa imi bat capu', fiindca sunt singura care isi da nteresul. I-am zis ca daca as stii ca mai este vreo sansa, as renunta la orice baiat, dar nu stiu ce crede el. Mi s-a parut cam indiferent. Dc se comporta asa?
Va rog, un sfat... CE AU IN CAP BAIETII? straight face
Funda pentru cel mai bun raspuns, care ma si ajuta!

4 răspunsuri:
| lilstar a răspuns:

Nu il lasa sa se joace asa cu tine. Asta face el acum. Arata-te hotarata, mentine-ti ferm ideile. Trebuie sa te simti tu bine si sigura pe tine. El a spus asta pentru ca il plictiseai cu atatea intrebari si nici nu stia in ce minciuni sa se mai ascunda. Daca v-ati despartit e pentru un motiv, daca tinea la tine nu se intampla asta. Eu iti urez bafta, fi tarehappy

| DandYgiRL18 a răspuns:

Sall! Se intampla foarte des.Si mie mi s-a intamplat.Trebuie sa ii respingi avansurile si sa ii spui gata! niciun prieten cat de bun ar fi el nu face asta prietenului lui. Daca vrea sa fiti prieteni fiti doar amici si o salutare si un zambet e suficient chiar si asa.E genul care vrea doar pe cineva pe care sa rasfate.Nu merita sa iti batzi capul.Gaseste pe cineva caruia ii pasa de tine si numai de tine. Daca isi mai arunca privirea la alta... nu te supara! Asa fac totzi.Cu tipu' asta tresa ii spui cu varf si indesat ca in relatia voastra n-a fost farmec si doar vrajeala. Daca m-ai simti ceva pentru el, nimeni nu poate sterge cu buretele.Fi fericita din alte motive si pe asta lasa-l sa se rezolve singur.Nu e bine sa te impaci cu fostul fiindca ati avut un motiv pentru care v-ati despartit si motivul sigur se va mai repeta... Funda?

| toxiclife a răspuns:

laughing) Daca un baiat zice "mai bine s-o lasam balta" nu mai ai sanse! Si nu stiu de ce te iei de baiat, pana la urma tu te-ai despartit de el, Nu? Atunci lasa-l in pace ce dracu din moment ce i-ai dat papucii la ce ii mai ceri o sansa? Ca sa ce? Sa-i frangi sentimentele? Eu am stat ca fraeru 1 an si jumate cu o fata si inttr-o zi imi spune ca ea nu a tinut deloc la mine in acest timp sa ca vrea sa ne despartim! Dupa tot ea vine la mine. Pai daca nu ai tinut la mine ai vrea sa cred ca o sa tina de acum? neeah Mi se face scarba cand ma gandesc la astefl de lucruri, nu-s misogin, dar daca ii spui cuiva ca nu mai vrei sa fii cu el inseamna ca nu mai ai sentimente pentru el, si e normal sa tina legatura cu fosta, doar au fosta impreuna! straight faceCarcoteli si mancatori au fost garla
Direct proportional cu durerile in ****
Atat de multe si atat de critice
Ca le-am catalogat la boli venerice

| mady007 a răspuns:

Draga mea eu zic sa te indepartezi de el ceva timp si sa ii zici direct sa faca curatenie in sentimentele lui si sa se hotaraska ce simte pentru tine si pentru fosta lui iubita ...cred ca nicio fata nu ar suporta ca un baiat sa o sarute si sa ii spuna ca tine la ea, si in acelasi timp sa umble cu fosta... Poate aman2 sunteti victime iar el isi bate joc incercand sa va aiba pe aman2

pastreaza distanta si dupa ceva timp vei vedea atitudinea lui fata de tine si iti vei da seama ce are in capul ala pana la urmabig grin... poate chiar te iubeste pana la urmahappy