| maria_4396 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi pentru ca nu stiu ce sa mai credstraight faceieri a fost ziua cele mai bune prietene a mea unde am fost si eu, si acolo si am cunoscut un baiat care sincer mi-a placut de el de la inceput si lui de mine la fel pentru ca i-a spus prietenei mele ca ii place de mine.Eram amandoi timizi incat vreo 2, 3 ore nu ne-am spus nimic doar ne-am uitat unul la altullove struck.Intr-un final si-a facut curaj si a inceput sa se bage in seama cu mine, ne-am retras intr-un loc unde sa fim doar noi doi pentru a putea vorbi, si din vorba in vorba m-a intrebat daca imi place de el, eu rusinata am dat din cap si i-am spus ca da si pe urma m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui unde i-am raspuns din nou cu da, el mi-a zambit si am mers la ceilalti. Dupa aceea am mai stat putin si am plecat acasa, dar in acest timp cat am mai stat acolo nu ne-am comportat deloc ca si cum am fi impreuna cu toate ca el mi-a cerut astasad, cand am plecat nu mi-a cerut nici numarul de telefon, nici nu ma pupat, nimicsad, mi-a zis doar pa pa si mi-a spus ca va mai veni la prietena mea cu colegu ei de clasa.Acum nu stiu ce sa credsad, de ce nu ne-am comportat ca suntem impreuna dupa ce el m-a intrebat? o fi asteptat de la mine sa fac primul pas? nu stiu ce sa fac, si a inceput sa imi placa de el:-

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Hmm...cam neserios tipul,parerea meathinking,poate ca vroia doar o simpla aventura si atat,daca spui ca nu ti-a cerut nici numarul de telefon si nu ti-a spus nimic la plecare este clar ca nu vroia nimic serios,pentru ca daca te placea se comporta altfel fata de tine.
Nu trebuie sa te simti vinovata pentru asta, si nu trebuie sa te simti trista din aceasta cauza pentru ca nu s-a terminat lumea la el, sunt atatia baietihappy.Si oricum cam scurt timpul intre voi ca sa iti dai seama ce fel de baiat este si ce intentii are...nu ajungi sa cunosti un om intr-o viat dar in cateva ore...asa ca parerea nu are rost sa iti pierzi timpul cu el pentru ca nu se merita si nu are rost sa stai sa suferi pentru elhappy

6 răspunsuri:
| ღAncaღ a răspuns:

Maria tu te astepti ca in 2 ore, sa te combini cu un baiat, fara sa il cunosti macar? Unii sunt de 1-2 ani se plac si nu au tupeu sa isi transmita sentimentele...straight face dar tu te astepti la asa ceva? Eu nu cred dupa parerea mea o iedee prea buna. Cred ca doar profita de tine, numai pentru ca esti frumoasa si cu fizic super, ei bine asta este parerea mea :X asta cred ca este adevarat kiss. Daca nici macar nu ti-a cerut nr. de tel? Nu este clar? Parerea mea, stai in banca ta, si inainte te a place un baiat cunoastel mai bine, cineva care trebuie sa-l cunosti de mai mult timp, sa stii ce intentii are! Eu iti urez succes si te rog sa asculti sfatul meu ca nu este rau! Pup kiss Paawave

| NoNameMe13 a răspuns:

Fa tu primul pas. Nu mai ezita! Multa bafta! kiss

| GwenS a răspuns:

Pai cum ai spus este mai timid.si na` baietii asteapta ca fetele sa faca primul pas :] incearca sa va intalniti din nou si sa va dati id`urile nr de telefon si sa stabiliti urmatoarea intalnire:]

| ioana_7310 a răspuns:

Da-mi add pe anytzuk.anytzuk si vorbimkiss

| Piticooot a răspuns:

Buna happy. Nu ii da importanta daca chiar e adevarat ce a zis el se va intoarce singur la tine happy ii va cere nr tau prietenei tale daca chiar e intresat. Iti dau un sfact ca intre prietene " Sa nu arati niciodata unui baiat ca il iubesti" ca apoi si.o ia in cap si va deveni indiferent. Deci scumpa mea stiu ca il plaki dar trebuie sa faca el primul pas ca doar e baiatul. Multa bafta scumpo >big grin

| maria_4396 explică:

Celei*