| Caty_8634 a întrebat:

Ce zice'ti? As putea avea relatie cu colegul meu de clasa? Va intreb asta deoarece unii zic ca n-are nici un rost sa fii cu un coleg. Dau foonditzaa:X

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Buna happy
Normal ca poti sa incepi o relatie cu un coleg de clasa. La mine in clasa sunt 3 perechi si toate 3 se inteleg foarte bine. Anul trecut o colega de clasa a stat impreuna cu alt coleg doar ca s-au despartit din nu stiu ce motive si pentru ca ea nu era asa populara ca el si pentru ca fata mi-a povestit ca a trecut printr-o perioada foarte grea atunci, mai ales ca s-a certat si cu colega de banca, s-a format un grup de cativa colegi care nu o mai suporta. Eaa a ajuns sa stea cu o alta fata si acum toata clasa este impotriva ei si inainte toata clasa tinea cu el, dar acum nici el nu a ajuns prea bine din cauza comportamentului si a mandriei, este un subiect principal al glumelor din clasa.
Sunt pareri si pareri, daca intr-adevar ti la el, de ce sa nu inceri. Dupa parerea mea cel mai bine este sa fi cu un coleg de clasa in secret, fara sa afle alti colegi pentru ca apoi devin invidiosi iar unii pot face orice ca sa va strice relatia. In afara scolii, comporati-va ca si cum ati fi iubiti iar in timpul orelor ca si cum ati fi colegi. Baftakiss

8 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Da. Dar iti asumi un risc enorm si anume : Atunci cand va veti desparti va fi f greu sa-l uiti vazandu`l 5-6 ore pe zi.

| Debb a răspuns:

Nu prea este ok. Un baiat de aceeasi varsta cu tine este mai imatur decat noi fetele plus ca te vei plictisi de el pentru ca o sa va vedeti in fiecare minut. Dar daca chiar va placeti, de ce nu?!

| pinkflower a răspuns:

Desigur ca poti sa fi cu un coleg de clasa. Dar partea proasta e ca nada tu ai fost cu acest baiat foarte buni prietenei, dupa ce o sa va despartiiti ma tem ca nu o sa mai puteti fi asa de buni prieteni ca ineinte. Sau daca o sa mai fiti prieteni mereu o sa va ganditi la clipele cu voi doi impreuna si asta o sa strice prietenia voastra.
Sfatul meu e sa fi cu el dar sa nu puneti atat de mult suflet si sa nu va indragostiiti unul de altul ca dupa va fi greu.
Bafta!

| Angel_5977 a răspuns:

Normal ca poti sa ai, nu vad de ce nu ai puteaavea, asta doar in caz ca e concurenta intre voi care invata mai bine si va certati pentru notetongue

| MyChemicalRomance a răspuns:

Mie imi plc de un coleg de clasa, i-am spus pr mele, care e tot in clasa cu mine si ea a zis ca daca mi-ar propune sa stau cu el, eu sa accept, ca e simpatic si frumos love struck, dar eu nu as putea.

| KíÐÐα a răspuns:

laughing Cine zice asta?
Nu prea cred, tu poti sa stai cu cine vrei tu happy
Eu cred ca da, absolut poti avea o relatie cu colegul tau de clasa laughing Pana la urma... De ce nu?
Bafta happy

| dinamovistul19 a răspuns:

Eu cred ca ar merge numai ca depinde de colegii tai fiindca daca sunt ca ai mei sa faca misto si sa isi bata joc de toti ei vor provoca o despartire apropo (eu am fost cu o colega de clasa 3 ani si a fost super)-(din cauza colegilor ne-am despartit) dar ai avea sanse la el! foarte mariii! si poti avea o relatie buna!

| FCTaek a răspuns:

De ce nu are nici un rost? esti liber/a sa iubesti pe cine vrei. Tu trebuie sa alegi, nu alte persoane.