| me_4173 a întrebat:

Cea mai frumoasa si trista poveste de dragoste? Cum v-ati indragostit prima data?

Răspuns Câştigător
| ciufulixx a răspuns:

Hmm:-> ce mai frumoasa poveste de dragoste si in acelasi timp ff trista pe care nu amsa o uitsad s-a intamplat intr-o zi un baiat mi-a dat add si am vb.ne stiam din vedere.ne-am gand sa ne intalnim.ca a fost ff frms ma intr daca vreau sa fiu cu elbatting eyelashes i-am spus ca "da".ne intelegeam foarte bine:X:X dar cea mai trista zi din viata mea a venit repede dupa 2 luni am iesit in oras impreuna cu el si niste prieteni el era cu bmx-ul si vroia sa-mi arate ce poate i-am spus sa stea cuminte dar nu ma askcrying si a trecut strada ilegal iar un prost a venit cu viteze si l-a luat din plin pfffcrying(crying( era plin de sange am mers al el si i-am spus ca totul o sa fie bine trecem peste asta i-am spus cal iubesc enorm s-a uitat la mine si mi-a zis sa nu-l uit niciodata.i-am raspuns nu nu pleci nicaieri stai cu mine.a venit salvarea la dus la spital incet incet isi revenea dupa 3 saptamana era destul d kk ii facusera 3 operatii au mai trecut 2 luni in spital si l-au externat spunand ca este bine:X:X eram in al9=lea cer eram cea mai fericita fata:X intr-o noapte telefonul suna insistent mama lui imi spunea ca a facu o comotie:O:O am inceput sa plang tremuram toata si am mers la spital.am asteptat doctorul a iesit si a spus ca nu mai poate face nimic.am mers la el si i-am zis ccum nu e imposibil trebuie a afceti ceva cryingcrying(crying am intrat inauntru l-am luat de mana si i-am zis ca trbs a fie tare pentru mine pentru am2 pentru tot mi-a spus ca ma iubeste mult, sa nu-l uit sa-mi aduc aminte mereu de el si a murit.eu eram in stare de soc nu stiam ce sa fac am inceput sa urlu a intrat doc si m-a dus afr crying si acum cand scriu tremur si plang.nu o sa-l uit niciodata este prima mea dragoste:XX: si ink mai estepuppy dog eyes

11 răspunsuri:
| ciufulixx a răspuns:

Ms mult pentru fundita "me" si mersi "bubuUu" nu am scris pentru fundita am scris pentru a invata din povestea meahappy stii toate povestile de dragoste cu un final tragic/trist merita fundita pentru ca sunt sentimente spulberatebatting eyelashes si multe alte consecinte...byehappy and bafta in dragostebig grin

| Bibishorrrr a răspuns:

Cum m.am indragostit...of pai sa vedem.Prietena mea avea un frate care si.a dorit nespus de mult sa ma aibe...dar eu eram ceva gen:nu o sa mearga, sunt mica, nu am timp de asta.Iar acum 1 an a inceput sa ma zboare prin stomac fluturash ce nu imi dadeau pace.Imi furase pur si simplu capul.Numai de el vorbeam, numai cu el eram, numai pe el il visam.Ma simteam purtata de un val plin de iubire ce se indrepta doar in spre mine.Nimeni din jur nu mai conta decat eu si cu el.Ehh.in sfarsit acum suntem un cuplu si ne iubim foarte mult.Chiar daca certurile mai sunt pe ici pe colo.Ne impacam imediat pentru ca nu putem sta separati mai mult de 1 ora.Il iubesc el ma iubeste si traim clipe si clipe de dragoste de copii. Funda?:X

| BubuUu_3067 a răspuns:

Si eu am o poveste de dragste care s`a terminat cu suferinta. dar ciufulixx chiar merita o funda mare.Te respect ca i`ai fost alaturi si ca nu l`ai lasat l greu.
Povestea mea este : Eram in clasa a 7`a si aveam o prietena buna in clasa a 6`a. care a avut un iubit in vara dintre clasele a 6`a si a 7`a a ei. nu stiu cum ma plimbam intr-o zi cu alta fata si cand ne-am intalnit cu ea. ne-a povestit de el. il descria ca fiind frumos si eu mai stiu cum. de "Sfantul Andrei" mi-a dat nr. lui sa-l sun sa fac misto de el. fiind de acord eu si cu alta fata cu care mai eram. l`am sunat. Am vorbit. mult timp si am inceput sa ne intelegem foarte bine. pur si simplu ne spuneam tot :d [specific ca atunci cand l`am sunat i-am zis ca ma cheama Diana "numele de scena" nu Andrea, timp de o luna stiindu`ma de Diana]. Intr`o seara m`a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el. dar eu i-am zis ca ma mai gandesc. dupa vre`o 2 zile am acceptat. si am fost impreuna 1 an si ceva [despartindu`ne din cauza ca eu m`am multat la Oltenia din probleme familiaree iar el a mers in Franta la lucru pentru. putin timp iar eu nu suportam isdeea ca e plecat si ca vb cu el doar odata la 2 saptamani sau 1. [mentionez ca nu sunt olteanca si nu am nici o trasatura DELOC].

Nu vreau funda daca ar fi sa o primesc i`as da`o ei : ciufulixx :*.

Sper ca ti-a placut

| Bombonica1 a răspuns:

Sper sa nu te prostdispun cu povestea mea.
Totul a inceput acum 5 ani.mult nu? Eii bine l-am cunoscut ca fiind varul celei mai bune prietene ale mele.Nu era varul ei in schimb m-a vazut si i-a placut de mine prin urmare a incercat sa ne apropiem.Iesea mereu cu noi pe afara chiar daca eram cu 9 ani mai mica decat el si pana la urma mi-a cerut prietenia.a fost un lucru de basm sub un tei pe o bancuta din lemn negru.Atunci m-a si sarutat...Pe parcurs a aflat ca are o problema foarte grava la coloana ceea ce m-a mahnit cumplit.Mergeam zi de zi la biserica si la el la spital (daca operatia nu reusea ar fi ramas paralizat).Se preconiza ca va fi operat dimineata dar din cauza ca nu stiu ce doctor trebuia sa plece in concediu a trebuit sa il opereze noaptea.Cumplita chestie.am stat toata noaptea pe un scaun al spitalului cu o sticla de 2 litri de cafea numai sa pot rezista pana iese din operatie.
A fost un succes operatia.In doua zile s-a intors acasa si am decis sa iesim afara.Mi-a multumit pentru tot ce facusem pentru el si mi-a promis ca nu ma va lasa niciodatasaddar nu a fost sa fie asa. Dupa patru ani jumate in care am fost mereu alaturi de el m-a lasat pentru alta...crying(cryingcryingcryingPot spune ca desi a trecut jumatate de an eu inca il mai iubesc si inca as mai sta cu el in spital numai de-ar mai fi cu mine...dar nu va mai fi niciodata.A fost prima mea dragoste si. uneori ma gandesc ca poate si ultima adevaratacryingcrying.

| Ciuss a răspuns:

Imi place povestea lui "ciufulixx" :D.Dar e si trista, insa e frumos sa vezi ca doi oameni se iubesc atat de mult, insa se pierd asa... dintr-o ironie a vietii:(!

Prima mea dragoste :X. WaaawwW :X! a avut loc anul trecut, a fost foarte frumos sentimentu` :D.El venise din Italia, eu il stiam de la scoala, el fiind clasa a 8-a iar eu a 5-a :)), insa nu ne suportam! Anul trecut insa s-a schimbat situatia... El imi propuse sa fiu cu el pentru ca vroia o relatie serioasa deoarece nu a mai avut niciodata o relatie de acest gen, doar aventuri! Eu n-am vrut sa-l cred, pentru ca stiam ce fel de persoana este, dar am zis ca totusi... poate s-a schimbat! si am acceptat intr-un final sa fiu cu el! A fost ok totul intre noi, dar dupa o luna si jumatate am inceput sa am indoieli in privinta lui, pentru ca il simteam distant! Si am hotarat sa-l pun la incercare, si mi-am cumparat o cartela noua si m-am dat drept o fata cu care cocheta el asa. pe la spatele meu! Si a acceptat sa se vada cu ea spunandu-i ca nu are prietena. Atunci si-au dat intalnire intr-o sambata la discoteca, iar mie mi-a zis ca nu are chef sa mearga la disco pentru ca se simte obosit! Atunci i-am trm sms de pe numarul acela nou si i-am zis ca nu mai pot veni(EU fiind fata aceea), automat a zis ca vine cu mine la discoteca :>. Si seara cand ne-am intalnit i-am zis ca eu am fost cea care i-a dat intalnire, si a inceput sa faca urat si sa-mi reproseze ca nu am incredere in el, deci tot el era cel "neindreptatit". In acel moment am simtit ca nu il mai cunosc. Si l-am intrebat senin de ce face asta? si mi-a zis ca din cauza ca eu nu ii ofer ce cauta el, si atunci mi-a zis ca m-a inselat de foarte multe ori. Simteam ca nu-l mai cunosc.Nu el era baiatul de care m-am indragostit.Baiatul care imi facea viata frumoasa doar prin simplul fapt ca se uita la mine.Mai rau este ca l-am iertat.Dar nimic n-a mai fost la fel.El a inceput sa ma iubeasca, iar eu sa ma indepartez de el!

A fost frumos cat timp il credeam cuminte si credeam ca ma iubeste... dar dupa, totul a devenit foarte. neobisnuit. Eu inca mai tin la el, dar ceva ma impiedica sa cred tot ceea ce spune si sa am o relatie serioasa cu el!

| unicul a răspuns:

Am si eu o poveste nu e cine stie ce dar as vrea sa o spun:m-am intalnit cu o fata pe metin2 ro o iubeam enorm nu puteam trai fara ea ne intelegeam foarte bine eram foarte fericiti chiar daca era o relatie la distanta dar mi s-a luat calculatoru din cauza lu sora mea pentru ca a absentat de la scoala si a luat note proaste si ni s-a dat calcu inapoi peste o luna iar eu am intrat pe mess si i-am explicat dc nu am intrat si apoi ea mi-a zis ca si-a gasit alt iubit in real pentru ca eu nu am mai intrat si apoi mi-a spus ca daca vreau o sa se desp de el dar eu am spus nu pentru ca o iubeam si nu vroiam sa o fac sa sufere dupa accea nimic nu a mai mers bine intre noi ne certam mult si ne impacam mereu apoi ea a inceput sa numai intre si a intrat fracsu pe mess si l-am intrebat dc numai intra iar el mi-a spus ca a dat cineva peste ea cu masina pe trecerea de pietoni eu eram distrus imi venea sa ma duc la ea la spital sa o vad dar nu puteam sa fug de acasa peste cateva zile a intrat iar fratele ei si mi-a spus ca a reusit sa se faca bine si ca o sa intre peste cateva zile eu eram in al 9-lea cer apoi iar a inceput sa intre si ne intelegeam bine apoi m-a intrebat daca vreau sa joc un metin privat iar eu am zis da si ne jucam amandoi privat eu aveam uun prieten pe privat si intr-o zi am intrat pe alt caracter si i-am vazut pe prietenul meu si pe ea sarutandu-se am inceput sa plangcrying apoi am intrat pe mess ea nu era on dar i-am spus ca sa vada cand intra:te iubesc adio, dragostea mea si i-am dat ignor si nu am mai intrat pe metinul ala privat sper ca v-a placut

| me_4173 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.Si cufulixx cu placere.Chiar meritaihappy

| kittykat a răspuns:

Eh si eu am o poveste insa nu le intrece pe niciuna de aicilove strucklove struck

Eram in cl a7a si m`am acomodat chiar foarte bine ca noii colegi veniti intr`a5a insa pana atunci nu am vazut nimic special la el. dar atunci in sem al2lea parca nu mai puteam.am inceput sa am ciuda pe weekend`uri deoarece nu-l puteam vedea [ el fiind de la sat] si asa innebuneam cand vedeam ca pr mea il imbratisa.eh dar ei erau din aceeasi zona si erau buni pr o vreme am flirtat intruna nu exista pauze in care sa nu vb chiar l`am si sarutat, insa dupa o vreme[si chiar si acum] se comporta foarte urat cu mine ma injura chiar odata m`a pocnit cryingcryingcryingcrying...iar eu am ramas bulversata de schimbarea drastica de comportamenth cryingcryingcrying acum am ttecut mai departe si daca inainte il vedeam perfect acum am inceput sa-i vad toate defectele big grinbig grin

| SmOkEyEyEs a răspuns:

Pai totul s.a intamplat intr.o frumoasa zi de vara. Era o zi de 24. iunie.2006.Il chema Ionut.si avea pe atunci 13-14 ani.Eu eram doar o copila mica si inocenta, care tocmai trecuse prin 2 tragedii(moartea celei mai dragi fiinte: mama si accidentul unchiului meu). Ne.am vazut si ne.am placut ...totul a fost un joc la inceput dar a ajuns sa fie o frumoasa relatie de 3 ani si jumatate.dar din pacate s.a terminat sad.am ramas prieteni.si ne vedem aproape in fiecare luna.si mai nou am aflat ca suntem si verisori laughing de al 3 lea grad laughing

| Lex_8398 a răspuns:

@ciufulixx trista poveste.

| deXde a răspuns:

S`a intamplat anul trecut am vazut pe hi5`ul unui prieten o poza cu un baiat imi placea foarte mult de el, da nu il vazusem niciodata. Intr`o sambata am iesit la discoteca cu verisoara mea si cu prietenul ei, prietenul ei si cu inca 2 baieti au plecat la un fast food sa manance noi am ramas la discoteca, cand s`au intors am aflat ca baiatlu pe care il vazusem pe hi5 este unul dintre baieti cu care a plecat prietenul verisoarei mele stateam pe canapea unul in fata celuilalt, eeu il priveam, a fost ceva gen "dragoste la prima vedere" el ma privea atent si cand vedea ca ma uit la el isi intorcea capul. dupa vreo 2 zile mi-a lasat com pe hi5 eu mi-am facut curaj si i-am cerut id`ul apoi am vorbit pe mess si el m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna eu am acceptat pentru ca imi placea mult de el, dar sambata urmatoare el nu a venit la discoteca pentru ca nu stia ca eu vin. eu mi-am facut un alt prieten. nu ma intrebati dc pentru ca nu stiu cu baiatul de care ma indragostisem nu mai vorbisem vreo 2 saptamani, de craciun am iesit din nou la discoteca si m`am intalnit cu el, m`a intrebat daca vreau sa ies cu el afara sa vorbim eu am acceptat(desi mai aveam un prieten). ne-am plimbat putin si el m`a sarutat de atunciam fost impreuna timp de o saptamana in care ne intalneam zilnic la revelion el nu a venit in acelasi loc unde il facem eu.(spre norocul meu, deoarece si celalalt baiat era cu mine, ) prietebi lui erau in acelasi loc unde am facut eu rev, si dupa revelion i`au spus ca eu imi bat joc de el pentru ca mai am un pr, el m-a sunat si mi-a zis ca trebuie sa vb am vorbit cu el si mi-a zis ca el vrea o relatie serioasa cu mine si nu vrea sa ma minta (atunci mi-a spus ca si el a avut o prietena de rev, dar a stat cu ea doar sa o faca cu ea ) eu am trecut peste si i-am dat papuci celuilalt baiat (care era cu adevarat indragostit de mine )supa ce am fost impreuna 3 luni in care ne-am inteles foarte bine am aflat ca el avea o prietena de 7 luni (ea era din resita)am ramas socata si m`am despartit de el reprosandui ca m`a mintit in tot acest timp prieteni lui imi spuneau ca el chiar o iubeste pe fata aia. dupa 2 saptamani in care am fost distrusa el m`a sunat si mi-a zis ca ii este dor de mine si vrea sa ma vada (spunand ca s`a despartit de Ea) eu am vrut sa il cred si m`am impacat cu el. dupa alete 2 luni o fata vroia sa stea cu el. EAera ff frumoasa dar avea un prieten. ne certam din ce in ce mai des si pana la urma n`am desp. el s-a bagat cu fata aceea cu care eu ma certasem... dupa o saptamana el sa desp de Ea si s-a intors la mine,(intodeauna m`am intrebat dc se intoarce mereu la mine, oare si el ma iubeste ) dar eu l`am respins si l`am intrebat dc face asta si mi-a zis ca eu nu ii dau ceea ce vrea. (in tot acest timp el era cu fata din resita, ea ii dadea ce vroia el ) in vacanta de vara ea venise in orasul lui (eu locuiesc langa orasul lui )el a plecat in Italia...a stat acolo timp de 2 luni in vacanta de vara. cu 2 zile inainte de ziua mea am iesit la discoteca si el m`a vazut cu un baiat (prietenul lui )a fost foarte suparat. a doua zi m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa ne vedem si eu nu am vrut, a treia zi la fel si eu am acceptat m`am vazut cu el, dar peste cateva zile am aflat ca el a fost cu fata din resita in port exact de ziua mea (iar mie mi-a zis ca are trebuie si nu poate sa iesi cu mine)inainte sa aflu ca a fost cu ea in port eu m`am desp de el pentru ca stiam ca nu avem viitor impreuna.de cand a inceput scoala el m`a cautat de 2 ori dar eu nu am vrut sa mai fim impreuna. acum speram ca de craciun sa ma impac cu el. am iesit la discoteca si inima a inceput sa imi bata ff tare cand l-am vazut, nici nu s`a uitat la mine. dupa un timp in care m`a privit insistent a venit la mine si mi-a zis sa ies cu el afara, eu am iesit si m`am sarutat cu el. el are intr-o relatie cu fata din resita pe facebook. eu stiam asta dar vroiam sa il mai sarut macar o data pentru ca eu chiar iliubesc el mi-a zis ca trebuie sa schimbe aia dupa facebook, dar eu nu `am mai crezut deoarece sunt satula de minciunile lui (in seara accea mi-a zis daca vreau sa ma culc eu el iar eu i-am zis ca nu {eu sunt virgina si nu am vrut deoarece stiu ca el nu merita ]el a inceput sa zica ca de aia nu vom putea niciodata sa avem o rev serioasa). si a doua seara mi-a facut o surpriza care presimt ca va pune capac la tot ce a fost intre noi. (a doua seara de craciun a venit fata din resita si el era cu ea afara, dar el se uita dupa mine si ea i`a dat o palma. dupa ei nu au mai intrat in discoteca (s`au dus la el acasa ). nu m`ai vreau sa il mai vad niciodata (el nu o iubeste pe ea, dar ea ii da ceea ce are nevoie ) desi daca stau sa ma gandesc daca ar fi sa o iau de la capat as face la fel sad voi credeti ca simte cv pentru mine?sad