| anamisis a întrebat:

Ceao as vrea opinia voastra avand in vedere urmatoare situatie:Un barbat 24 de ani musulman(nu e arab) jura si perjura ca iubeste o fata romanca de 19 ani. Fata e frumusica dar nu super wow, si el a zis asta cica ii place "sufletul"felul ei de a fi, inteligenta etc. El si-a terminat facultatea lucreaza in domeniul IT iar ea abia o incepe. Credeti ca ar putea exista o relatie intre cei doi avand in vedere diferenta de varsta si nationalitatea(cum se impaca romanii cu turcii?tongue )

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se poate o asemenea relatie teoretic, atat doar ca aici cel mai mare imediment dupa parerea mea e religia. Avand in vedere ca e musulman practic cultura, obiceiurile difera mult fata de noi si asta ar putea fi o problema.In rest pe plan teoretic de ce nu, daca exista dragoste, iubire, orice relatie e posibila.Bafta!

6 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Diferenta de varsta e cam mare... dar daca exista dragoste totul este posibilhee hee. Cat despre religie e cam greu, pentru ca unul dintre ei va fi nevoit sa se obisnuiasca cu obiceiurile celuilat, dar daca exista intelegere si comunicare din partea amundurora cred ca poate exista o leg intre cei 2winking.

| anka a răspuns:

Totul e frumos pana cand te va pune sa treci la religia lui, sa te imbraci cu hainele lor, sa accepti cine stie cate alte femei pe langa el si daca Doamne fereste veti ajunge la divort sa accepti faptul ca ai vostri copii vor ramane cu tatal. La musulmani femeia NU ARE DREPTURI.

| alonet a răspuns:

Crezi ca organele sexuale pot deosebi diferenta de varsta sau nationalitate? clar ca astfel de relatie intampina probleme in realizarea unei familii asa ca, daca e naiva va accepta sa fie jucaria turcului o vreme

| maria ;x a răspuns:

Daca sta aici in tara cred ca ar fi ok relatia lor... Turcii au reguli fff 'urate', si stricte...sa aive grija.kiss

| anamisis explică:

5 ani mie nu mi se pare o diferenta super mare...sincer dupa 5 luni de discuti deja stiu ce ii poate capu' si cum zice el (lets share all) sa impartim totul ganduri si sentimente, cand ma sustine moral cred ca is cea mai puternica... Oricum chiar daca nu o sa se termine cu o relatie serioasa sigur o sa fim prieteni buni, mersi mult pentru ajutorul vostru!

| Anna_9600 a răspuns:

Moama e o diferenta mare.nu stiu ce as putea spune. da musulamanii cu mare greuate accepta persoanele de alta nationalitate.si orice ar fi intre ei.parintii lui nu o sa o suporte.maiales ca e romanca.