| anonim_4396 a întrebat:

Ceao:*

as vrea sa ma ajutati cu ceva:

o prietena de 12 ani vrea sa stea cu un prieten de-al meu care are 13 ani(stiu ca nu sunt adevarate iubiri acestea dar totutsi vreau sa imi raspundeti)ei ii place de el.si lui ii place de ea... iar fata vrea sa o ajut sa se combine cu el dar nu am nici o idee cum sa fac asta. tinand cont ca se cunosc doar de o saptamana(nu stiu daca asta conteaza dar va zic: eu o cunosc pe ea tot de o saptamana si pe el de 3 anihee hee )as vrea un sfat cum sa ii ajut.(zodia lor. ea: varsator, el:leu...nu stiu daca conteazatongue)

daca ati putea sa-mi ziceti fara raspunsuri de gen: "asta nu esti cumva tu?" sau "dc te bagi?"(pentru ca as vrea sa ii ajutstraight face. stiu ca nu ar trebui. dar aste etongue)

va rog candva sa-mi dea un raspuns cat de repede poatehappyhappy

dau fundita la cine imi da un raspuns de care ma pot folosi!:*:*
astept. >big grin

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna. Nu aveam de gand sa te intreb asta pentru ca si eu am incercat sa combin 2 persoane si crede-ma am reusit insa nu a durat mult. Ii cunoasteam demult si nu stiu el o placea de ceva vreme insa ea dupa un timp a inceput sa-mi zica ca il cam place, am simtit momentul sa intervin, au fost impreuna dupa care ea mi-a zis ca se simte ciudat si nu asa cum ar fi dorit sa fie. Eu ma bucur ca am incercat totusi, deoarece si ea si eu suntem impacate cu ideea ca decat sa ma gandesc cum ar fi acum stiu deja happy. Cum am reusit eu sa-i combin? Pai este foarte simplu, am intrat in vorba separat cu fiecare le-am zis ca se plac si l-am intrebat pe el daca ar vrea sa fie cu ea, daca da sa o intebe. Asa a si facut. Acum nu stiu ce o sa raspuna ei, insa sper sa fie o poveste mai frumoasa decat cea a prietenilor mei...
SUCCES! happy

2 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Iti zic categorik, sigur, precis ca nu se potriveste varsator cu leu
si stiu eu dc nu se potrivesc ei doi
dar ar putea sa incerce dar apoi sa nu termine suferind sad

| Luciana_7235 a răspuns:

Mda, iesiti impreuna la un suc, la un film, de 2-3 ori, pana discuta si ei mai mult si isi fac curaj sa faca un pas unul dintre ei. Sau daca il sti de 3 ani si sunteti amici, vorbeste cu el...