| anonim_4396 a întrebat:

Dati-mi si mie niste pareri, niste sfaturi pentru prietena mea ce mai buna. Ei ii place de un baiat, ea are 15 si el la fel.Eu il cunosc pe el bine, dar de asta vara schimbat mult din cauza anturajului rau:fumeaza, bea, umbla mult noaptea.Cand l-am cunoscut eu era un baiat foarte cuminte la locul lui.Acum un fel de "baietas de cartier". Eu i-am spus ei sa stea cuminte sa nu se bage dar nu vrea sa ma asculte. I-am spus-o din experienta ca sa nu treaca prin ce am trecut eu, dar nu vrea sa ma asculte continuie sa umble cu el si ea vrea sa aiba si o relatie cu el tinand cont ca se cunosc doar de o saptamana. Ea stie doar ca el fumeaza bea etc da imi spune ca nu o deranjeaza.Nu mai stiu ce sa ii mai zic, i-am zis ca ceea ce face nu e bine, nu vreau sa o vad suferind din cauza lui, vreau sa o ajut dar...nu ma asculta. Dati-mi si voi niste idei ce as putea sa ii zic? Multumesc:*:*

Răspuns Câştigător
| cary a răspuns:

Incearca sa o faci sa vorbeasca cu el... daca este asa cum zici tu.ar trebui sa ii piara tot avantul cand o sa il auda... iar daca o sa ii placa in continuare, inseamna ca ii plac tipu asta de baieti!