| PaulW a întrebat:

Ceao!
Deci am o intrebare pentru tota lumea:
Cat de greu va este sa spui "te Iubesc"?
Valabil pentru toata lumea si fete si si baieti.happy

Si inca unahappy
Daca ati spus-o cum ati >spus-o?:

21 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pentru. mine ar fi greu sa spun `te iubesc` unei persoane pentru.care nu simt iubire, dar pentru.baiatul pe care il iubesc cu adevarat, mi-e foarte usor sa ii spun ca il iubesc fara nicio ezitare.
La inceputul relatiei nu ne-am spus aceste cuvinte, abia dupa cateva luni bune, a spus el prima data si apoi eu.De atunci si pana acum ...nu este zi fara sa un `te iubesc`, ne spunem in fiecare zi acest cuvinte de la 2 ani de relatiehappy.
I-am spus-o fie la telefon, pe messhee hee, prin mesaje si normal ca fata in fata privindu-l in ochi.
Il iubesc enorm si simt nevoia sa ii marturisesc iubirea dar nici el nu se lasa mai prejoshee hee; de cele mai multe ori el e cel care spune primul, apoi eu, dar nu asta conteaza.Importat e ca ne iubim!

| Razvan a răspuns:

Am zis-o dar nu am simtit-o. E un pic aiurea. Un pic mai binethinking
Dar el imi tot zicea si nu ma puteam face ca plouawhistling
Daca imi amintesc bine, cred ca a sunat ceva de genul:"Mmm.Si eu"
"Si tu ce?"
"Si(pauza)eu(pauza)te(pauza)iubesc(rasuflare usurata)laughing

| clauss a răspuns:

Nu poti sa spui TE IUBESC decat atunci cand simti ceva pentru cineva si am spus o si la telefon si in fata

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Cel mai frumos e sa spui atunci cand simti, si doar daca simti...nu sa mintihappy

| Cristyn a răspuns:

Ok, cand spui, TE IUBESC, poti sa o spui foarte usor unei persoane pe care nu o iubesti si e ca si cand ai sp.,, buna ziua,, dar cand eu spui unei pers.pe care chiar o iubesti treaba se complica. Iar atunci cand iubesti pe cineva simti nevoia sa te confesezi cuiva inainte, sa-i spui cat de minunat e el/ea, cat de bine. te simti alaturi de el/ea, ai vrea sa te asiguri pe tine insati, sa-ti confirmi singur ca cea ce simti e iubire. Iar cand ii spui,, te iubesc,, in fata simti ca parca te-ai eliberat de ceva, ceva ce ti se oprea in gat, acel nod pe care il cunoastem cu toti. Cel mai bine e sa-i spui in fata cea ce simti, si nu prin sms, mess...etc.Sau de multe ori acel, te iubesc,, vine de la sine fara sa-ti dai seama. E al naibii de frumos sa iubesti, si sa fi iubita cu adevarat.sad

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Intr-a 4 cand mi-a plcut de un baiat m-am dus la el si i-am spus "te plac" apoi am plecat. Ca sa poti spune du-te la persoana respectiva, trege o gura mare de aer iar apoi spune "te plac" si pleci. Eu asa am facut.

| Annie_3559 a răspuns:

Nu-i chiar asa usor sa spui TE IUBESC. cuvantul magic.
eu una daca il spun e pentru ca asa simt:Xlove struck
Deci am spus cu sinceritatehappy

| pantofipantofi a răspuns:

Eu de regula sopuneam pur si simplu cand simteam "te iubesc mult" fara stres, daca simti iubirea aia imensa i-o zici din suflet, atunci cand ai retineri inseamna ca nu iubesti

| cataaa a răspuns:

O spui pentru ca esti sigur ca asta simti pentru o persoana. e destul de usor :p

| BUFU_7128 a răspuns:

E greu sa ii spuihappy, unii/unele spun asa, la vrajealahappy, si una e pe mess si una in realitatehappy, daca vrei sa ii spui aces lucru cuiva, sau daca vrei sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, mai bine ii spui in fata prima datahappy

| F. a răspuns:

Mie una imi ia mult timp pana sa spun unei persoane aceste cuvinte si cand le spun, le spun din tot sufletul.
Am spus "te iubesc" celor mai bune prietenele ale mele[dar nu din primele zile cand ne-am imprietenit], si nu f. des ci cand simteam nevoia sa le spun ce simt si cat de mult inseamna pentru mine. Ziceam pur si simplu : sti ceva? te iubesc! big hug
In schimb nu le-am putut spune niciodata parintilor mei ca ii iubesc.desi cred ca si dau si ei seama de asta, dar pur si simplu nu am putut sa le-o spun cu voce tare.
Iar cu baietii.hm. nu prea obisnuiesc sa le spun asta, spun atunci cand e momentul si daca intr-adevar asa simt.

PS: mi se par stupide persoanele cu care dupa ce ai vbit 2 zile pe mess iti spun ca te iubesc raised eyebrows

| ank a răspuns:

Greu?
nu e greu deloc!
cand spui cuiva "te iubesc" ii zici din suflet.si dimpotriva te simti in al 9-lea cerlove struck
ma rog.mai sunt unii care zic te iubesc tuturor dar nu vorbim noi de d astia oh go on

| Pregnant a răspuns:

Eram cocotati pe un zid si priveam apusul. Deodata ea s-a lasat in bratele mele, iar eu uitandu-ma in ochii ei, i-am zis. " stii ca te iubesc?", ea "nu mi-ai mai zis", eu ". Te iubesc" si am terminat cu un saruthappy

| marixoxo a răspuns:

Nu i-am spus-o... mie imi e greu sa zic cal iubesc.asa ca ii arat e mai simplu sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e asa de greu daca chiar simti acest sentiment pentru. acea persoanahappy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-adevar iubesti este mai simplu decat crezi sa iti exprimi sentimentele. Mie nu imi este greu daca asta simt. Nu la telefon, asta e sigur. Sa mai fie si prima data cand ii spui si la telefon, combinatia perfecta. Ii spui privind-o in ochi sa stie ca nu minti si ca asta simti.

| papushik_2619 a răspuns:

Eu pot spune,, te iubesc,, prietenilor/prietenelor mele dar daca e sa spun unui baiat pe care chiar il plac e um pic mai greu:d

| aretse a răspuns:

Pai eu cred ca daca intr-adevar iti place de acea persoana ar trebui sa ii spui fara teama.Nu este asa de greu precum pare!:d

| ckdjckj a răspuns:

Sincer pentru mine e super greu sa spun cuiva acest lucru fata-n fata, mai bine ii scriu printr-un sms! Nu am spus "te iubesc" nimanui pentru ca nu am avut curajul! Succes, pa pa.

| dely_9350 a răspuns:

E greu sa spui aceste cuvinte... mai nou am observat ca se spun dupa 2 zile de relatie! I don't want to see impossible!, eu le-am spus dupa o lunga relatie serioasa de mult timp la un moment potrivit!

| CezaraLoveBill a răspuns:

Eu iubest o celebritate. Il iubesc enorm! Mias da si viata pentru el! Si daca las cunoaste. OMG! As muri! Si oricum iasi spune de o 1000 de ori cal iubesc.:X:X:X:X:X:X:X