| idolultpunumarul1 a întrebat:

Ceao. Prietenu meu este foarte timid si de un timp e plictisitor. cred ca nu mai simt nimic pentru el desi e dragut.el chiar ma place mult si si eu as vrea sa ne continuie relatia. nu stiu ce sa fac. ar trebui sa ii spun sa se schimbe sau? ma puteti ajuta?

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i ca relatia a luat sfarsit. Asa e corect.

| Zenit313 a răspuns:

Poate are niste probleme mai personale si acestea sunt cauza comportamentului monoton.

| lolium a răspuns:

Daca zici ca tii la el, ajuta-l sa-si depaseasca timiditatea.

| Against a răspuns:

Ar trebui, bineinteles, sa vorbiti despre asta, sa stii daca mai are rost sau nu...caci pana la urma, trebuie sa stai cu cineva care nu te plictiseste si care iti place.

| FPI a răspuns:

Sa incerci sa schimbi pe cineva nu e intodeauna un lucru bun dar poti sa-i sugerezi mai des unele chestii sa isi dea el seama nu sa ii spuni tu verde in fatahappy

| DonMecanico a răspuns:

De unde esti draga?

| OvidiuCR7 a răspuns:

Oh voi fetele "tupeiste". Daca baiatul e timid fa tu "pasii" o perioada. Pana cand va incepe si el s-o faca. Presupun ca esti prima lui prietena. Dar daca te "plictisesti" asa repede de el e clar totusi...ar trebui sa te desparti de el, frangandu-i inima big grin

| idolultpunumarul1 explică (pentru OvidiuCR7):

El e primul meu prieten. el a mai avut destule. de vreo 2-3 luni doar eu fac "pasii". nu ai idee cum sa il motivez?

| idolultpunumarul1 explică (pentru OvidiuCR7):

Ideea e ca eu am facut "pasii" in ultimul timp. el e primul meu prieten, el a mai avut

| OvidiuCR7 a răspuns (pentru idolultpunumarul1):

Inseamna ca asa e firea lui. Dar daca de vreo 2-3luni faci tu pasii ...pai trebuie sa se opreasca undeva!

| Roland_Szekely_1987_ccqi a răspuns:

Am o idee daca il iubesti ori ramai cu el sau daca nu atunci faci un alt prieteni e foarte simplu trebuie sa stii ce simtii ca o fata draguta dupa parerea mea dupa cum areti pe poza asta nas rata ocazi sa am o prietena asa buna draguta si chipesa daca asa avea asi prefera sa vorbesc mult si sa fiu sincera despre viata mea asi povesti totul la o fata numai sa ma cunasca bine sa sa aiba incredere in mine numai nici eu nu stiu sa nu fiu atunci plictisitor la o fata ca tine.

| Valutzzzu a răspuns (pentru Roland_Szekely_1987_ccqi):

Te bate gramatica tare.De semne de punctuatie ai auzit?

| AndreeaAnelore a răspuns:

Pai ...Nu trebuie sa stai cu el doar pentru ca e dragut. Nu este asa cum vrei tu si pacewinking Insa daca el te place (asa cu spui tu ) poti incerca sa discuti cu el si... poate te va intelege, nu strica sa incerci. Daca nici dupa ce discutati nu se schimba, inseamna ca nu te iubeste destul de mult incat sa iti fie pe plac. Oricum, va doresc multa intelegere si. sa va tina! big grin Nu vreau funda, sau alte chestii. Vreau sa iti fiu de ajutor. Pupici :*

| idolultpunumarul1 explică:

Stai linistit! daca sunt atenta la ceea ce scriu, scriu corect