| ana_2556 a întrebat:

Cei care ati folosit prezervativ si spuneti ca s-a rupt in timpul actului sexual, ati putea sa imi spuneti ce marca ati folosit?
Sunt doar foarte curioasa pentru ca eu m-am chinuit o data in joaca si din curiozitate sa rup un prezervativ durex si mi-au iesit fire albe pana am reusit.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

În orișice uzină unde lucrează oameni se pot face și greșeli. Nu are neapărat legătură marca cu calitatea unui anume obiect produs. Poate să facă 100 milione de prezervative bune și unul prost și de la ăla prost burtica ajunge mare. Prezervativele în general sunt bune, dar au scăpat pe piață și unul prost, iar de ăla ați avut parte voi.

| ana_2556 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri happy Concluzia ar fi sa raman la durex si sa nu ma aventurez sa folosesc cu iubitul meu alte marci. Folosim de 4 ani durex si nu am avut niciun fel de problema, de asta am ramas surprinsa sa vad atatia care spuneau ca li s-a rupt.

| Aylee a răspuns:

Durex / Antivirus is cele mai bune marci... dupa mine

| EuCuTine a răspuns:

Eu am patit cu durex si cu love plus. La durex am patit-o cu alea foarte subtiri big grin dar doar 1 data. Depinde si de dotarile tale din fabrica big grin si de cum l-ai pus pentru ca eu am invatat ca trebuie sa scotiiii totttt aerul din alea subtiri chiar si ce a mai mica bula de aer.

| BillyX a răspuns:

Durex e calitate parerea mea, am patit-o cu din astea mai slabute. Entran.sau cu cele primite prin oras de la voluntarii Crucea Rosie.

| lucik93 a răspuns:

Eu folosesc durex.sunt peste 200 prezervative durex care le-am folosit(am 18 ani si le-am folosit numai cu iubita mea/singura iubitalove struck) si nu mi s-a intamplat niciodata.cnd mi-am pus un love poc s-a rupt.m bucur ca n-am fost aproape de finalizare ca altfel m trezeam si cu un copil pe cap.mie mi-ar placea dar iubita mea vrea sa mai crestem.si inteleg si dc totusi suntem miki.in fn revenind la intrebarea ta durex e lider mondial pe piata prezervativelor si in asta incadranduse si calitateahappy daca folosesti prezervativul potrivit si nu esti prea brutal(ca unii) totul e okhappy

| Catalin_6250 a răspuns:

Dar ala unul la 1000 milioane iti aduce un copil. Nu ai cum sa le demonstrezi ca e de la ei asa ca discutia despre cat de nedreapta e situatia e inutila.