| adbu a întrebat:

Cei inselati de parteneri ce ati facut? Ati iertat (a meritat?) sau nu?

20 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Nu.

| Mussette a răspuns:

Depinde si de relatia in care esti:
-cand e beat/a n-ai ce-i cere; desi e bine sa fie constient/a, ca apoi are mereu scuza "am fost beat/a";
-daca te inseala voit si nu doar odata, de ce sa continui?!
Spre exemplu:
-in relatiile care nu merita sa iert, am trecut cu vederea unele abateri, desi nu eram sigura ca sunt insela, presupuneam, dar nimic nu era cert; mai mereu am avut incredere.
-la un moment dat un baiat a crezut ca-l insel, ceea ce nu era adevarat si nu l-am putut ierta ca nu a avut incredere in mine; am rupt relatia, desi relatia ar fi putut continua big grin

| Mussette a răspuns:

Daca il iubesc cu adevarat, nu accept.
Daca e orelatie de moment, sunt putin indiferenta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as ierta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-am iertat, l-am facut sa ma iubeasca si i-am dat cu sutul in oua cand ii era lumea mai draga. Asa e frumos. happy

| PeFuga a răspuns:

Am iertat o data, de 2 ori, dar apoi mi-am vazut de viata mea fara sa il mai anunt. Daca ar fi sa intorc timpul inapoi nu as mai ierta deloc. Pana la exemplul propriu nu am crezut ca daca a inselat o data o va mai face dupa aceea din nou...

| Blamely a răspuns:

Dacă e ceva intenționat, nu iert nimic.

| NoRegretsxx a răspuns (pentru Blamely):

Intrebarea utilizatorului era despre inselat, corect?
Cam cum se inseala neintentionat daca nu te superi?

| PeFuga a răspuns (pentru NoRegretsxx):

laughing inselatul nu se face din greseala. e un lucru gresit pe care il faci intentionat laughing)

| NoRegretsxx a răspuns (pentru PeFuga):

laughing) corect.
Eu astept totusi explicatia domnului caruia i-am adresat intrebarea. laughing

| LuciWv a răspuns:

Daca o vei ierta acum, o so ierti si a 10-a oara.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Daaaa, l-am "iertat" si apoi l-am chemat la mine devil A vazut el apoi pri nce trece pentru a fi iertat si apoi aruncat la gunoi devil

| adbu explică (pentru RedDeath):

Adica l-ai chemat in timp ce erai cu altu? pana la urma l-ai iertat sau nu? ce-a zis dupa asta?

| RedDeath a răspuns (pentru adbu):

Nu eram cu altul din moment ce tocmai ce am aflat da m-a inselat. Nu sunt usuratica. Am aflat, i-am zis ca stiu, s-a simtit prost, a vrut sa isi ceara iertare, am zis ca il iert, toate bune si frumoase. Pesnte catva timp, o saptamana -2, habar nu am cat, invintandu-l la mine acasa, am zis ca vreau sa incercam un alt joc senzual, in care sa in leg si sa fac cu el ce vreau. Bineinteles ca dupa atata timp, el nu a mai banuit nimic. dupa ce l-am legat, bine, mi-am luat aparatul de epilat si a vazut el atunci devil Ii spuneam ce animal in calduri fara creier e, in acest timp. Dupa, ma temeam sa nu faca ce stiu eu ce tampenie, am plecat si am zis unui prieten (nu iubit, nu confunda!) sa mearga sa il dezlege. Dupa aceasta, mi-a purtat pica mult timp, cred, pentru ca nu a mai vorbit nimic cu mine devil Si a avut neplaceri ca l-am "curatat" doar pe un picior big grin
Deci, nu l-am iertat, m-am razbunat pe el sa ma tina minte, poate chiar sa se gandeasca inainte sa ma insele.

Deci l-am iertat, dar nu l-am primit inapoi. Daca unul isi bate joc de mine, si-o primeste!

| NoRegretsxx a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa. Deci da am iertat. Nu stiu de cate ori a mai facut-o sau nu. Cert e ca o data l-am prins. A doua oara insa nu voi mai proceda la fel. Daca s-a meritat...nici eu nu stiu pana la proba contraire. laughing

| Alissa11 a răspuns:

Odata ce a inselat va mai insela si a doua oara...

| Iamnotme a răspuns:

Nu am fost înşelată, dar am înşelat laughing
Şi da, am fost iertată, dar oricum după aceea, relaţia a fost din ce în ce mai aiurea, şi normal că nu a ţinut.

| AndreyBorona a răspuns:

Faza e ca daca te-a inselat odata se va mai intampla (probabil), nu poate sa te insele daca te iubeste cu adevarat.

| roxanaandreea a răspuns:

La mine iubitul meu a luat de mana o colega de-a lui cu care se intelege bine dar eu n-am putut sa accept. Cateva luni intregi i-am facut capul calendar cu gestul ala dar am incercat sa dau uitarii si sa nu-i mai zic nimic. Nu l-am mai batut la cap si am ales sa-l iert macar de data asta.