| amysaka6969 a întrebat:

Cer putina seriozitate, daca nu sunteti capabili, atunci nu raspundeti. Acum doi ani am intalnit un baiat, care imi era simpatic si care ma placea. Insa simteam ca eram prea mica ca sa tin o relatie cu el, asa ca am continuat sa ii dau "jeturi", insa in tot acest timp am ramas prieteni. Eram destul de timida, pana intr-o zi cand mi-am facut curaj si am zis ca trebuie sa-i zic ca vreau sa fim impreuna. Cand am intrat pe facebook am vazut insa ca era intr-o relatie. a stat cu fata aia cam 7 luni, iar eu am continuat sa sper ca se despart.Sa nu mai zic ca plangeam de multe ori si ma faceam proasta etc. Cand s-au despartit, a venit la mine, insa aveam prieten asa ca l-am refuzat din nou. Acum, el e cel cu prietena si continua sa se dea la mine iar eu nu pot spune ca nu imi convine. Ce pot sa fac? Sa continui sa il astept? sau sa il uit?

Răspuns Câştigător
| Cristinutzzzza a răspuns:

Pai incearca sa nu te mai consumi pentru ca el are prietena acum incearca sa iesi sa te distrezi sa nu ti cont ca il astepti sau nu fi tu insuti.vb cu el arata-i ca il placi la fel cum iti arata si el iar pe parcurs daca el tot ramane cu fata aia va trebui sa-i spui ori o termina cu ea si incerkati voi ori nu te mai sakaie(adica sa se dea la tine)pentru ca iti e rau pentru ca practik esti prinsa la mijlok.Fi linistita nu te mai consuma sa plangi nu merita sa plangi pentru baieti.crezi ca el plange pentru tine? Nu.fi vesela daca va fi sa fi cu el veti fi daca nu esti tanara o sa ai parte de alti baieti dupa care nu va trebui sa astepti:*Fundabatting eyelashes

6 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Mai asteapta o data. Poate astea au fost incercarile prin care trebuia sa treceti ca sa puteti fi impreuna, poate sunteti facuti unul pentru celalalt! Mult noroc!

| amysaka6969 explică (pentru Ramo80):

La asta ma tot gandesc cand hotarasc sa il astept.

| angel09 a răspuns:

Buna! Eu as zice sa nu il astepti, daca intr-adevar ar fi o atractie puternica intre voi unul din voi ar fi facut primul pas indiferent daca aveti sau nu partener.Gandeste-te ca maine ar fi liber va cuplati siiii...surpriza nu va intelegeti tocmai cum visai stii de ce? pentru ca tu ai da orice sa fii cu el acum ca are prietena,daca ar fi singur nu ai mai avea acelasi interes pentru el. Daca iti doreai sa fii cu el ti-ai fi lasat prietenul, nu crezi? Eu zic sa nu il astepti daca el nu prea stie ce vrea, acum stie ca esti singura ce mai asteapta? sa iti gasesti pe altul ca dupa sa te curteze iar? Bafta si capul sus!:*

| amysaka6969 explică (pentru angel09):

Ai foarte mare dreptate, angel09. Si totusi e ciudat ca interesul meu e mai mare cand il vad cu altcineva laughing Voi incerca sa il uit, insa nu e usor.

| sylarz a răspuns:

Am cunoscut o gagicuta de bani gata

Care imi fuma salata

Diavolul se imbraca de la Praga

Credeam ca-i super tare pana cand

Niste pesti mai mari au invatat-o

Sa se poarte la piscina in tatele goale

I-au primis cele mai faine amintiri

Cu volanuri in sictir in directia cimitir

Ii luau haine, babilonul ii era al ei

Brusc se schimbase, invatase sa transforme totul in lei

Avea tata peste noapte ca un pui de sarpe

Si-a luat harfe, si-a zis ca nu ii e mai frica de moarte

Ziua goana, Micul Paris pe la Romana

Cu colegele de facultate trag canabis la icoana

Blackberry si brodymerry cu cocaina in pipera

Tot restul verii,

Calatoresc pe Terra lunar, ca numa numar mira

Daca le-ar poza si filma toata lumea

E gravida daca n-a zis

Barbatusu ii tati sta in paradis

Ca Onasis iluminati

Si puiul ei nu e Puiu Popoviciu

Dar e altu de la el de la serviciu

High life e un deliciu

| alexandra161 a răspuns:

Spune-i sa aleaga intre tine si prietena lui! Daca aveti istorie impreuna inseamna ca deja te cunoaste bine si si-a dat seama daca va potriviti sau nu happy