| iAngel a întrebat:

Ceva mai lung dar cititi si ajutati-ma va rog.

Astazi, trebuia sa dau un party la mine acasa, cu colegii, dar nu am mai putut sa il dau pentru ca m-am simtit aiurea din motivul ca iubita mea mi-a spus ca nu are cum sa vina(s-a intamplat acum 4 zile) si am spus "bine iubirea mea, nu fac nicio petrecere ca nu ma pot distra fara tine" si a spus ca imi multumeste ca fac asta, astazi dimineata am vorbit la telefon cu ea si mi-a spus ca fratele ei se duce la discoteca si mi-a spus ca daca merg si eu(iar eu am spus ca nu am cum sa merg la discoteca care vrea ea deoarece sunt foarte multi tigani, mama este barmanita iar tata DJ la alta discoteca, si stie ce se intampla la o discoteca mai ales daca vor fi si tigani, si nu m-a lasat) si iubita a spus ca daca eu nu merg, vom sta seara la telefon si vom vorbi, ca nu se duce nici ea, noi astazi am implinit 4 luni de cand suntem impreuna, si am scris in 3 pagini de studentesc, o declaratie foarte frumoasa sa eu citesc in seara asta(care trebuia sa o petrecem la telefon vorbin), ca sa se simta fericita, dar cand sa termin declaratia(cateva randuri) m-a sunat si mi-a spus ca ea a hotarat si ca se duce la discoteca, ca vrea sa se distreze, ca nu a mai fost de vara trecuta(eu am 17 ani ea implineste 16 ani in martie) si i-am spus ca NU mi se pare normal chestia asta, si pe urma iubita fratelui ei, care este colega mea de banca, mi-a spus ca vai, dc nu o las, trebuie sa ii las si ei timp liber, sa fie si ea libertina, si i-am spus sa nu se mai bage in relatia mea ca nu ma intereseaza ce zice ea, si iubita mi-a spus ca nu mai poate vorbi la telefon ca se machiaza si ca pleaca la discoteca, si i-am spus ca eu am oprit o petrecere pentru ea si ea nu poate sa renunte sa plece la disco, si a spus ca vai ca ii scot ochii etc.Pe facebook am scos ca sunt intr-o relatie, si nici nu voi mai vorbi cu ea deloc, iar daca fratele ei incearca sa vorbeasca despre ea sau despre mine, nu o sa ma intereseze, e viata mea iau ce decizie vreau, voua vi se pare corect ce a facut ea? Ce sa fac? Sa o iert?

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mda, daca tu ai renuntat la o petrecere de dragul ei, a fost un devotament din partea ta si o dovada de iubire, dar se vede ca nu prea sunteti in sintonie! Ea a facut un act miselesc si e normal sa te superi, dar ce sa le faci asa sunt unele...nu se gandesc la repercusiuni decat dupa ce raman cu ochii in soare! Poate ca totusi ai sufocato de iubire si ea acum cauta sa se detaseze nu? Tu stii mai bine despre relatia voastra! Pune in balanta tot ce s-a petrecut intre voi si daca balanta neincrederii se inclina in partea ei, atunci poate ca nu te merita si trebuie sa iti indrepti privirile spre o alta fata care sa stie sa iti aprecieze calitatile si sa te iubeasca asa cum iti doresti! Multa bafta!

| WweEdge a răspuns:

Dupa parerea mea nu mi se pare corect, tu ai anulat o petrecere iar ea nu poate sa se duca alta data la disco...
Eu nu stiu daca sa o ierti sau sa ramai cu ea, aici e la libera ta alegere... daca o iubesti din tot sufletul si crezi ca ce s-a intamplat poate fi trecut cu vederea atunci ramai cu ea, dar decizia iti apartine.
Succes! Funda? plsss

| iAngel explică (pentru WweEdge):

Chiar nu stiu ce sa fac, pe facebook am pus ca nu mai suntem intr-o relatie,ea acum la ora asta doarme ca e obosita,cand se trezeste o sa ma sune o sa ii zic tot ce am pe suflet si nu stiu ce sa fac. aseara nu am putut dormi deloc, doar am stat in pat cu ochii inchisi si m-am odihnit, nu puteam sa dorm

| WweEdge a răspuns (pentru iAngel):

Cand te suna spune-i ce ai pe suflet...vezi ce reactie are.

| iAngel explică (pentru WweEdge):

Sigur o sa zica ca vai ca iar ii reprosez, ca ii scot ochii, ca a vrut si ea sa se distreze oh go on

| AdelynutzaGeo a răspuns (pentru iAngel):

N-ai de ce sa te superi pe ea! A vrut si ea sa mearga la disco mare filozofie! Nu trebuie so sufoci cu iubirea ta! Las-o sa mai respire! Daca chiar o iubesti u trebuia sa reactionezi asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce esti popa sau pastor? sau esti Doamne-Doamne? ma baiete la 16 ani ea tipa dupa scula, ca tarzan dupa elefanti prin jungla, si tu o tii cu vorbe din studentesc la telefon? cine te-a invatat? da de ce nu i-ai spus; bine mergi la discoteca.te duceai si tu dupa ea sa vezi ce iubita ai? iar asta cu libertina; trebuie sa-i lasi timp pentru ea nu sa o sufoci cu posesivitatea.santeti preteni nu soti.si pretena in jeneral intai pune ochii pe sel mai bun prieten a tau si in timp ce te inseala cu el se uita si dupa altii.asa ca la varsta voastra nu experimentati chestii ca sinceritatea, fidelitatea, si alte prostii.vezi care e serioasa si are caracter,care are apucaturi rele,adica e rea de cur,e rea de gura,e betiva,e cicalitoare,e proasta,te barfeste.o viitoare sotie nu are toate astea,sau le are pe unele dar fiindca te iubeste se abtine sau se schimba in bine.o pui la diferite incercari sa vezi daca minte, daca fura, daca se tine de cuvant.ca la voi a spune te iubesc e echivalent cu, ma duc sa ma pis.si nu e chiar asa.a iubi e mare lucru.