| Ben9648 a întrebat:

Chestia este următoarea, îmi place de o fata din autobuz și vorbesc cu ea.Ea este mai timida și se rușinează, imi răspunde mai sec ce părere aveți mai are rost sa continui sa vorbesc cu ea? Eu o plac foarte mult dar nu știu dacă ea ma place.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia >> vine de la verbul "a lua"
ea >> este pronume personal de gen feminin

Deci, ce tot "iei" din autobuz?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă pentru tine are rost, are. Dacă nu, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La oameni nu le place când merg cu metrou, autobuz, tramvai să se trezească unul să vorbească singur ca radioul.

| Ben9648 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt un radio stricat drumul pe care îl parcurgem cu autobuzul durează cam o ora și vorbind cam 15 minute a da zilnic mergem cu autobuzul la școala

| Ben9648 explică:

Vine ea lângă mine și am încercat și asta am stat in spate și a venit tot lângă mine firește ținându-i loc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ben9648):

Atunci coboară unde coboară și ea și treci la următorul nivel cu ea - să o conduci până acasă la întoarcere. În autobuz mai mult de discuții NU ai ce face cu ea.

| 1Dezaxat a răspuns:

Daca-i vorbesti la fel cum scrii e posibil sa te creada prost.