| anonim_4396 a întrebat:

Chiar dacă sunteți bărbați, puteți răspunde la întrebare, oferind un punct de vedere. big grin

Să zicem că în preajma soțului tău, care e șef, s-ar afla o angajată tânără și drăguță.
Observi că ei îi strălucesc ochii atunci când îl vede, mai observi că îl atinge pe mână "accidental" și găsește ocazii pentru a comunica mai mult cu el.
Ce ai crede: îl place ca bărbat, îl simpatizează ca șef sau ambele?
Te-ai pune "în gardă", chiar dacă știți că soțul tău nu e genul să te înșele?
Ai lăsa-o să vedeți ce face în continuare sau i-ai da de înțeles că ai observat că încearcă să se apropie de soțul tău?

Răspuns Câştigător
| Anonimalex6996 a răspuns:

Hei
În primul rand, soțul tău dacă te iubește cu adevărat și vrea binele relației nu are de ce sa te însele.
Nu are rost sa faci crize de gelozie, poți fi doar mai precauta, preventiva, sa încerci putin sa mai condimentezi viata intima in asa fel încât sa nu aibă nevoie de o alta femeie lângă el.
Sigur ei ii place de el în vreun fel, altfel nu ar face toate aceste lucruri

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu m-aș combina cu o angajată sub nici o formă, indiferent de circumstanțe.
Dacă aș sesiza că are tendința să-mi facă avansuri, i-aș atrage atenția și aș avertiza-o că o pun pe liber.
Acum, pe bune, e planeta plină de femei. De ce naiba te-ai combina cu o angajată?
E afacerea pe care o conduci. De ce ți-ai băga picioarele în ea?
Sau care idiot ar face așa ceva?

| Emma30555 a răspuns:

Hmmm, eu as incerca sa vad cum se comporta acel sot, daca el incurajeaza sau nu aceste lucruri, daca el observa ca ea il place poate ca ne am amuza impreuna de situatie fiind convinsa ca il plac si alte femei datorita pozitiei lui in societate, iar fata s ar resemna daca el nu o incurajeaza. Pe de alta parte nu as avea o parere prea buna depre fata totusi, ca nu incearca sa isi faca un iubit si se uita la barbati care sunt deja luati, si care probabil nu ar avea nici o sansa la el, dar nu i as zice nimic fiindca consider ca o doamna nu se cearta pentru un barbat, nu e demn, ci acel barbat stie sa refuze si singur, iar daca vrea ceva este deja o alegere. Mai degraba m as lua de el daca e cazul, depinde cum se comporta, de ea nu m ar interesa dar m ar uimi totusi lipsa de jena de a flitra sau al atinge de fata cu mine (sotia), la locul de munca (Eu am o amica care din atitudine oserv ca il place pe prietenul meu, ea e destul de sociabila, uneori flirteaza subtil cu el dar nu ma deranjeaza fiindca nu se da la el, doar se vede ca il place, iar eu chiar ma simt mandra cumva, probabil daca ar arata mai bine decat mine si as simti ca si el o place chiar si putin, altfel ar fi situatia, probabil as indeparta o de mine. Eu simt ca e ceva inofensiv pentru mine si ma inteleg destul de ok cu ea Uneori glumim intre noi si o numim fana nr 1 etc dar cu ea ne purtam respectuos, nu avem nici o problema, sunt convinsa ca daca o sa aiba un iubit si ea in curand probabil se va concentra pe el, )

| Raspundebine1 a răspuns:

Da