| irrumator30 a întrebat:

Ciao, TPU!

Am si eu o problema legata de viata mea sexuala. Problema sta in felul urmator:

Sunt intr-o relatie cu o fata de 2 ani si 3 luni, ea e cu noua ani mai mica, eu-32, ea-23, si as vrea sa schimb partenera. Problema nu e ca nu ma satisface din punct de vedere sexual, ci aceea ca sunt dependent de ea, din acest punct de vedere al sexului. si cand zic dependent, ma refer ca atunci cand facem sex, am erectii foarte puternice si orgasme nebanuite.

Acum vreau sa ma despart de ea fiindca am ajuns la concluzia ca prea profita de tot de mine. Acum problema ca e din pacate penisul meu e dependent de vaginul iubitei mele actuale. Nu stiu de ce nu reusesc sa fac sex cu alte femei. Am incercat si anul trecut, am incercat si aseara sa fac sex cu alte femei, frumoase si atractive dar penisul meu dupa o slaba erectie, cand i-am pus prezervativul s-a lasat si n-a mai vrut nimic. Va dati seama ca domnisoara a fost ea foarte dezamagita si eu foarte naspa dupa o asemenea prestatie lamentabila.

Intrebarea mea e urmatoarea: ce-as putea sa fac sa am erectie puternica si cand sunt in pat cu alte femei, la primele intalniri, sa ma desprind de dependenta mea actuala, pentru a putea renunta la iubita mea?

Va rog tratati aceasta intrebare cu maxim de seriozitate. Astept raspuns de la cei care au patit asa ceva

18 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Daca te-ai dus repede la alte femei pentru ca ea nu te satisface, se numeste inselat. Insa nu cred ca nu te satisface, asta e doar in capul tau, chiar tu ai spus singur `am erectii foarte puternice si orgasme nebanuite`, asta ce rezulta? ca te satisface.
Cred ca tu doar iti doresti sa schimbi partenera si nu poti. Eu zic sa te desparti de ea [daca zici ca profita de tine], apoi sa faci o pauza si cand va veni momentul sa te implici intr-o noua relatie, cred ca nu vei mai avea problemele actuale daca iei o mica pauza. Succes!

| irrumator30 explică (pentru wolder):

N-am zis ca iubita mea nu ma satisface. ma satisface cand facem sex. E drept o facem o data pe saptamana, cam putin pentru apetitul meu sexual, dar prea profita de mine cu toate. Uneori simt nevoia de diversificare, uneori simt nevoia de mai mult sex. Am incercat cu alte femei, si de fiecare data, la primul contact sexual, cand sunt cu o persoana noua, ma lasa balta la penetrare.

Răspuns utilizator avertizat
| SunnyDay88 a răspuns (pentru irrumator30):

Se numeste impotenta psihogena. poti consulta un psiholog pentru toate problemele tale... ca cateva.

| WhatheWow a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ce sa-i faca un psiholog in astfel de cazuri; crezi ca-l scapa de inhibitie?
Pentru a avea eficienta, psihologul are nevoie sa stea de vorba cu ambii parteneri insa el nu cu partenera are problemele despre care vorbeste.

| Azµre a răspuns:

Ok... vezi un psiholog... altă variantă nu ai.

| Oana92 a răspuns:

Sincera sa fiu eu cred ca tu esti prost! Adica de ce ai cauta altundeva ceva mai bun decat cel mai bun, e absurd!

Pur si simplu nu inteleg...

| WhatheWow a răspuns:

Problema ta e că te-ai obișnuit cu prietena ta, ești dezinhibat și acest lucru nu se întâmplă în celelalte cazuri. E greu să treci peste asta căci e un fenomen psihic și e nevoie de ceva artificial să-l înlăture. Cel mai bun tratament pentru a scăpa de inhibiție în cazul tău e Viagra și nu o spun deloc sarcastic. E cam scumpă și nu e recomandat s-o iei dacă ai vreo boală de inimă însă dacă ești perfect sănătos, nu e nici o problemă. De fapt nici pentru cei cu probleme la inimă nu Viagra e periculoasă ci efortul fizic pe care îl depun făcând sex.
Poate că sunt și alte produse pe piață dar eu îți recomand Viagra. Atunci când ești sigur că ai parte de sex cu cineva care crezi că-ți provoacă acea stare de inhibare, iei doar jumătate de pastilă ( e suficient și faci economie ) cu jumătate de oră înainte de a începe actul.
Sunt o grămadă de tineri de 20 de ani care folosesc regulat Viagra, să poată face sex cu mai multe fete, prin cluburi. Ai să vezi că după o vreme, această stare de inhibare trece și nu mai ești nevoit să mai folosești Viagra.
Nu vreau să crezi că-mi bat joc de tine dar crede-mă că e cel mai simplu tratament pentru problema ta. Un medic din România nu-ți va recomanda așa ceva, mai degrabă un psiholog dar poți să-ți faci o informare pe Google despre acest medicament și eventualele lui reacții adverse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect, esti inhibat. Incearca orice dezinhibator si daca tot nu reusesti, asculta sfatul colegului WhattheWow si foloseste un "intaritor" pana reusesti sa scapi de inhibitii.

Daca vrei sa pui punct relatiei cu respectiva pune punct si gata. Ori esti pisalau, ori barbat. Inseland-o ii faci ei o nedreptate si in plus mai si complici lucrurile. Ai 32 de ani, ar trebui sa stii ce vrei de la viata, ca sa poti incepe un nou capitol mai intai trebuie sa-l inchei pe acesta. In viitor, nu iti mai insela partenera, lucrurile astea au obiceiul sa se intoarca impotriva ta mai devreme sau mai tarziu.

| LIN2010 a răspuns:

Este o probleme de inhibitie, dar si una de moralitate, deci sfatul meu este sa consulti un medic psihiatru, nu este nici o rusine sa-ti faci un astfel de control.Succes

| SunnyDay88 a răspuns (pentru LIN2010):

Cred ca confuzi atributiile psihologugului cu cele ale psihiatrului. sunt 2 lucruri diferite si la ei merg oameni cu probleme diferite. lui ii trebuie un psiholog.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Meriți din plin să-ți moară la intrare! Sper să-ți moară pe viitor la fiecare partidă! Ești un animal care nu merită să cunoască iubirea unei fete serioase!

| irrumator30 explică (pentru KaterinaРомановский):

Problema se pune in felul urmator: iubita mea profita de mine in fel si chip; fratele ei are remarci zeflemitoare si uneori pline de batjocura la adresa mea. Eu stiu de gluma, nu zic, dar cand nu te simti bine vine cu niste chestii care chiar nu-si au rostul.

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru irrumator30):

Păi în cazul ăsta las-o și gata! Nici o fată, oricât de rea ar fi, nu merită să fie înșelată! Și nici un bărbat nu ar trebui să fie atât de laș încât să se ducă la altele și să nu poată pune punct relației!
Îți moare pentru că ești obsedat de prietenă și poate-poate subconștientul tău vinovat reacționează când ești cu altele.
Deși nu e bun sfatul ce ți-l dau acum, pentru că nu încurajez adulterul...o aventură merge cu un vin roșu fără probleme!

Răspuns utilizator avertizat
| 26Geo a răspuns:

Daca ai o prietena care iti provoaca asemenea placeri,de ce draq sa o schimbi pentru o stramba care nu reuseste sa ti-o scoale? WTF?straight face Baietas, ai spus ca ea profita de tine, nu ai specificat in ce sens o face, dar ceea ce ai facut si vrei sa faci tu, nu are limite.Asa ceva nu se face niciodata,nu inseli persoana de langa tine,daca nu-ti mai convine de ea, las-o libera si cauta ce vrei.Tu se vede clar ca nu o mai iubesti, stai cu ea doar pentru sex, sentimente nu mai ai pentru ea, imagineaza-ti cum o sa se simta cand o sa afle de asta.Tu cum ai reactiona daca ai afla o asemenea chestie din partea ei? Ti-ar placea?

| Miky1 a răspuns:

Penisul e obisnuit cu ea, trebuie sa treaca cv timp de la despartirea reala pana cand o sa-ti revii.Am trecut prin asa ceva. putea sa mi se dezbrace una in fata ca nu mi se scula, dar cand aparea Ea..era instantaneu, oricat de obosit, de beat, stresat se scula de nu stiam ce e cu mine.Si nu o mai iubeam demult.

| Marius1985 a răspuns:

Poti incerca pastile precum asta: http://track.maxatin.ro/product/Maxatin/?pid=118&uid=1419 O sa ai erectii puetrnice si ejaculari intense cu oricine ai fi in pat. Garantat!