| anonim_4396 a întrebat:

Ciclu peste sarcina se manifesta la fel ca un ciclu normal, are aceleasi simptome si aceeasi durata?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista ciclu in sarcina, ci sangerari. Acestea indica o problema si sarcina trebuie supravegheata ecografic iar gravida sa urmeze tratament hormonal de mentinere a sarcinii.

| eugem35 a răspuns:

Da daca este sarcina extra uterina iti vine ciclul atunci trebuie sa mergi la medic cand ai fost ultima oara la un control ginecologic iti este rusine sa te duci la medic,,,...