| LaurentiuTC a întrebat:

Cine dintre voi a mai fost părăsit de iubită pe motiv că vrea să cunoască și alți băieți? Vouă vi se pare ceva normal? Eu am rămas stupefiat de-a dreptul. Relație de aproape 2 ani, fiind prima pentru amândoi, dar să fiu părăsit din cauza unui astfel de motiv, nu am crezut niciodată. Oare faptul că eu am fost primul ei iubit, să intervină curiozitatea asta vizavi de alți băieți? Și nu este adolescentă, să zici că e o chestie de adolescenți, are 23 de ani. Voi credeți că m-a iubit vreodată?

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod sigur te-a iubit,nu te inseli.Dar te-a iubit,la modul trecut.
Alaturi de tine a descoperit o multime de lucruri noi,de senzatii si sentimente,de bucurii,tristeti si probleme. Undeva a intervenit,insa,o frustrare,ceva nu ii placea, ceva vroia mai mult sau mai putin, nu stim.
Si, pentru ca nu toti oamenii sunt identici, a dorit sa cunoasca si alte persoane.A facut bine ca ti-a spus si a fost sincera.Ar fi putut sa isi caute cunostinte fara sa stii si ar fi fost mai rau.
Ea a respectat ceea ce ati avut, a pus punct frumos si si-a continuat drumul. Poate ca si pentru mine e prima oara sa dau peste o fata atat de sincera, dar aproape intotdeauna, acesta e motivul despartirilor, numai ca nimeni nu are curajul sa o spuna!
Intervine de obicei un al treilea sau o a treia si totul se sfarseste.Nu e mai bine ca ti-a spus adevarul?
Nu cauta vinovati aici,ofera-i libertatea de a face ceea ce isi doreste, sa descopere termeni de comparatie si sa inteleaga singura daca a gresit sau nu.
Ceea ce ai tu de facut este sa te adaptezi noului statut si sa iti continui viata.
Un lucru sa fii sigur, insa, fata asta te-a iubit mult, de asta ti-a si spus adevarul.Intelege-o.
Si curaj, viata e totusi frumoasa!

| wildthing a răspuns:

Nu te-a iubit. O persoana care iubeste, nu isi doreste sa "cunoasca" si pe altii. E posibil ca dupa ce va "cunoaste" si pe altii sa se gandeasca ea ca era mai bine langa tine si sa se intoarca, gen: "ok, m-am footut si cu altul/altii, acum ma intorc la fraier". Daca asta se va intampla, sper sa ai taria de caracter sa n-o primesti inapoi si sa o tratezi asa cum merita...sa-i dai cu flit, sa o faci sa se simta nesemnificativa si total ignorata. Indiferent de ceea ce-o fi in sufletul tau, arata-i ca te simti si iti merge fabulos in lipsa ei. Ar fi si mai bine daca atunci cand te va aborda, te-ai afisa si cu alta gagica, eventual mai misto decat ea, sa crape de ciuda.winking

| AnemonaP a răspuns:

Este foarte normal. Relație serioasa și de durata se formează după ani de experiența și distracții, când ești implinit cu tine și îți doresti stabilitate. La 23 de ani s-a aruncat intr-o relație serioasa, fără sa știe, care i-a tăiat aripile. Normal ca a fost curioasa, fiind prima relația, nu voia sa fie și ultima. E posibil sa te fi iubit, dar trebuia sa cunoască și alte persoane, viața ei oarecum începuse și se sfârșise la 23. O înțeleg perfect. Și eu am trecut printr-o chestie similară.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Raspunsul meu nu o sa iti placa pentru ca este pura realitate si motivul despartirii este unul 100%justificat. Fata a procedat normal pentru ca la varsta ei ea trebuie sa experimenteze, este studenta, studentia este darul ceresc de la Dumnezeu care trebuie fructificat la maximum. La varsta ei este perfect normal si logic sa isi doreasca sa experimenteze aventuri cu cat mai multi baieti. Ar trebui sa iei exemplu de la ea fiindca tu ca barbat la varsta ta trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri si sa te bucuri de diverisificare. Oamenii de stiinta renumiti de la Harvard, Oxford alaturi de antropologii de prima linie au dovedit prin studii acerbe ca OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM. Diversitatea este lucrul care il defineste pe om. In concluzie distreaza-te, viata este scurta, azi esti, maine nu esti.

| wildthing a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Bai frate ce aberatii poti sa scoti! Ai cumva pe ordinea de zi pervertirea si transformarea fetelor in curve?
Eu cred ca tu nu ai ce foote si speri ca aruncand asemenea nade, se inmultesc fetele care se foot repede, la intamplare, gen one hight stand, cu multi parteneri...si poate prinnzi si tu ceva.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru wildthing):

Imi pare rau dar te voi contrazice, am ce foote din fericire iar ce am scris nu sunt aberatii sunt lucruri clare si concise. Te sfatuiesc sa studiezi antropologia sa te convingi singur

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ai dreptate, si băiatul a greșit mult, crezând in porcari idealiste

| RAY a răspuns:

Voi credeți că m-a iubit vreodată?

Răspunsul este NU, este o imaturitate din partea sa crezi așa ceva, meriți suferința, orice greșeala trebuie plătita, bagi de seama ca te insela la greu, numai fii tâmpit pe viitor

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca te-a iubit odata ce a stat cu tine 2 ani, dar cand a vazut ca s-a plictisit, si-a luat zborul.
Rutina apare in toate cuplurile, cam dupa 5 ani. daca la voi a aprut dupa numai 2 ani, inseaman ca s-a saturat de monotonie si a vrut un barbat mai destupat la minte si mai indraznet, care sa o faca sa vibreze din nou.

| Holiday a răspuns:

Daca are 23 de ani, si a fost prima relatie, inseamna ca deja era putin "intarziata". Bine macar ca si-a dat seama la timp ca ar fi pacat sa se lege la cap cu primul. Mai nasol pentru tine e ca nu intelegi asta, normal ar trebui sa-i multumesti ca ti-a dat posibilitatea sa cunosti si alte fete/femei, fara sa ai batai de cap ca esti legat intr-o relatie.

"...dar să fiu părăsit din cauza unui astfel de motiv, nu am crezut niciodată."

Este un motiv cat se poate de intemeiat.

"Voi credeți că m-a iubit vreodată?"

Da. te-a iubit, dar intre timp s-a mai desteptat.

| alexalx1234 a răspuns:

Cel mai tâmpit motiv posibil. Doar s-a folosit de tine pentru a nu mai fi singură. Se pare că singurul utilizator care a dat un răspuns corect este Wildthing. Nu știu de ce pentru ceilalți este normal să fi părăsit pentru un asemenea motiv tâmpit.

| Silwian a răspuns:

NU Vreau sa te jignesc dar...te a parasit pentru ca nu se mai simtea fericita langa tine! NU mai simtea nici o armonie posbil ca nici in pat cu tine nu se mai simtea fericita. A fost cat se poate de sincera cu tine! o sinceritate dura dar posibil adevarata! Unele fete sunt de a dreptul absolut de dure in sinceritate! Incearca sa nu ti mai faci tot felul de scenarii sa o judeci! si sa desfaci firul in zeci si zeci de feluri! Ca nu o sa rezolvi absolut nimic! Doar vei trai intr o bula care ti va afecta psihicul! Treci peste traieste ti viata fii fericit si Next Girls!

| BlackChocolate1 a răspuns:

Eu cred că te-a iubit, dar o fi intervenit și rutina și curiozitatea, așa cum zice ea.
Chestia asta e normală, mai ales dacă zici că nu a avut alte relații în trecut, însă ar fi trebuit să nu se implice în relația serioasă cu tine de la bun început dacă mai voia să experimenteze. Deși, nu înțeleg de ce ai dori să mai cauți, dacă ești fericit cu ceea ce ai.
Oricum, eu cred că ea și-a găsit deja pe altcineva în momentul în care ți-a zis asta și a folosit-o drept scuză.
Toate bune!

| Sktrkdk a răspuns:

Da