| Cristina788 a întrebat:

Am o problemă in legătură cu un amic, si as vrea să il ajut. Are doar 17 ani si a cunoscut o fată (este prima lui iubită), la doar o săptămână de când se cunosc, deja si-a inceput viața sexuală cu ea fiind amândoi virgini, acum prietena lui îi dă ordine ce să facă și să renunțe la unii prieteni iar el a spus ca niciodată nu va renunța la prieteni. Acum ea nu mai vorbește cu el a spus să rămână cu prieteni lui si gata s-a terminat. Ieri am auzit cele întâmplate si l- am sunat pe Facebook mi-a povestit si deodată a început să plângă ca un copil a zis că s-au despărtit fără niciun motiv. Vreau sa îmi spuneți ce părere aveți despre fata aia? La doar o săptămână s-a culcat cu el si acum l- a părăsit, poate l-a mințit ca e virgină? Oare își bate joc de el?

20 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai conteaza daca era sau nu virgina? Mai bine ca s-au despartit, fata aia ar fi facut ce voia din el si asta i-ar fi afectat dezvoltarea. Era o relatie extrem de toxica, daca chiar tinea la el, ceea ce totusi nu e cazul intr-un timp asa scurt, nu se despartea de el ci incerca sa gaseasca o cale de mijloc. Oricum ai pune problema, tipa era o copila imatura ce nu merita efortul.

| RAY a răspuns:

Voi fetele mereu vreti sa ne schimbati sa ne faceti catelusi vostri apoi ne lasati, ce te miri

| Freya1 a răspuns:

Nici mie nu mi-ar conveni daca iubitul meu ar iesi cu o gasca de fete.Nu conteaza dupa cat timp s-a culcat cu el daca asa au simtit dar ei trebuie si trebuia sa comunice.Ambi trebuia sa faca compromisuri si de inceput sa isi cunoasca prieteni reciproc sa vada daca sunt un pericol pentru vriunul din ei.
Avand in vedere ca probabil sunt la prima iubire au tendinta de a fi posesivi din dorinta de a fi unul cu altul si unul pentru altul, daca lasa din orgoliu si fac cate un compromis in timp se vor accepta si intelege.

| OldSoul a răspuns:

Pur si simplu sunt doi copii, si el, si ea.
Ea e atat de naiba incat sa-i ceara lui sa renunte la tot pentru ea ceea ce nu e normal, asta e, pur si simplu e o persoana naiba care nu prea stie cu ce se mananca o relatie si probabil care a vazut prea multe filme americane si crede ca totul se rezuma doar la ea.

| sofisis a răspuns:

Depinde de prieteni si de cat de mult il influenteaza ei...Te-ai gandit ca poate si ei incearca cumva sa intre cu bocancii in relatia lor? Poate fac misto de el ca are gagica si incearca sa il faca sa iasa fara ea, sa o ignore, poate se poarta aiurea cu ea.
In mod normal, ar trebui ca gasca sa o accepte si punct.
Pana nu avem cunostinte de motivele pentru care ea are pica pe gasca lui, nu putem sa ne dam cu parerea.

| PersonajFictiv a răspuns:

laughing E o egoista, conteaza doar ce vrea ea, nu ii pasa cum se simte el.
Ea nu se gandeste ca prietenii aia a lui il fac fericit pe el si conteaza doar asta,ea nu gandeste de fapt, doar spune ce-i dicteaza prostia din capul ei,orgoliul,dar mai multa prostie,deci e proasta tipa, foarte proasta,n-are nevoie de o scorpie ca asta.
( Sa zicem ca o tipa ii spune " ba, prietenii astia ai tai sunt dependenti de heroia, uite ca ai ajuns si tu asa si eu sufar pentru ca te iubesc,te rog,iesi din anturajul asta ca iti faci rau, iti distrugi sanatatea, o sa ajungi sa nu te poti lasa si o sa iti distrugi viitorul,ma distrugi si pe mine" dar daca nu e un caz in care ea sa urmareasca doar binele lui, e de cacao ).
El nu are experienta si i se pare bun tot ce-i iese in cale,spune-i ca e bine ca s-a intamplat asta,ca s-a mai maturizat, data viitoare o aleaga mai bine, macar a ars-o laughing
Exista himen elastic si etc, dar nu stiu daca era virgina.
Oricum, e imatura si proasta, bine ca a lasat-o.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Adica,bine ca a plecat ea, daca nu trebuia sa o lase el.
Poate avea ceva mai interesant de facut cu viata decat sa isi piarda timpul cu o fitoasa confuza care nu stie ce-i cu ea pe pamant.
Decat sa-si piarda timpul cu prostiile aleia, mai bine sa se duca la pescuit, daca-i face placere.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu își bate joc de el, a făcut-o deja. Dacă prietenul asta al tau e cât de cât bărbat ar trebui să lase specimenul ala dubios si să caute alta. Si tu ca o prietenă bună ar trebui să-l sfătuiești la fel.

| kandaraki a răspuns:

Tu nu ai nici un drept sa judeci prietenul tau, iar ce s-a intamplat intre ei pe tine nu trebuie sa te intereseze. Poate sunteti o gasca proasta care il influenteaza negativ si de asta si l-a lasat.
Va tineti doar de bautura prin Pub-uri, corect a facut.

| Vegeta07 a răspuns (pentru kandaraki):

Sunt de acord cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns:

Well, desi toti sar cu gura si o critica pe ea, poate nu degeaba i-a spus sa renunte la prieteni. Poate a vazut in voi o amenintare pentru relatia ei, poate sunteti genul de "prieteni" care il influentati negativ, care fumati, beti, aveti doar curve in cap. Crezi ca ea nu sufera? Fetele destepte o fac in tacere, nu arata ca sunt prea orgolioase. Acuma vad ca esti fata...jesus...pai ea de asta i-a zis sa renunte pentru ca este geloasa! Dooh! laughing Cand iubesti nu ai cum sa te simti in largul tau stiind ca iubitul tau iese in oras cu gasca lui de prieteni din care majoritatea/sau cateva sunt si fete! O inteleg si mai bine acum. Tu nu ai de ce sa o judeci, o sa poti face asta doar cand o sa fii in aceeasi situatie ca ea!

Răspuns utilizator avertizat
| sweetangels a răspuns:

Sunteti nebuni, sincer. Scuza-ma dar esti al nu stiu catelea care judeca omul dupa avatar. Banuiesc ca si in viata de zi cu zi judeci oamenii dupa aspectul fizic. Cata intelepciune laughing Poza, asa cum am mai zis si la altii, este bine aleasa ca sa incurce si sa induca in eroare. In realitate eu nu sunt deloc asa (doar superba, nu si sadicahee hee Nu cred ca tu o sa-ti dezvalui identitatea aici pe TPU deci sa nu fim ipocriti si sa judecam aiurea. Multumesc pentru urarea plina de ranchiuna, am o relatie frumoasa de cativa ani cu un om minunat care este un barbat extrem de frumos, demn, carismatic din cale afara, intocmai ca iubita lui, nu catelus cum va alintati voi, la mine in casa nu canta doar cocosul sau gaina, suntem destul de maturi si nu frustrati cum sunt altii care nu stiu decat extrema (catelus-curvar), cat sa ne dam seama ca echilibrul e totul!

Răspuns utilizator avertizat
| leapșa a răspuns:

I-a dat un pic de pasarica si gata! L-a facut al ei.
Simplu ca buna ziua... Ala plange de teama, ca n-o sa se mai ehe-ehe prea devreme.

Răspuns utilizator avertizat