| ma cheama cum ma cheama a întrebat:

Cine imi spne si mie ce sa faccrying va rog sunt ft confuza.am avut un prieten am fost impeuna 5 luni. dar dintr`o prostie facute impreuna am avut probleme si parintii mei nu ma mai lasa sa ne vedemsad si m`am despartit de el desi il iubeam. oricum nu aveam cum sa il vad pentru ca eram pedepsita mai vorbeam cu el rareori pe mess... el a tinut la mine si dupa ce ne-am despartit, prietenii lui spuneau ca eu am fost singura fata pentru care a plans si a iubito.Acum timpu a trecut eu am un prieten de 1 an si il iubesc foate mult dar fostul a avut un deces in familie acum 1 saptamana si de cand am aflat ma gandesc mereu la el dc oare.cryingcrying?

Răspuns Câştigător
| Liviu3478 a răspuns:

Cu prietenul actual cum te intelegi? Daca te intelegi bine cu cel actual si e totul ok sau mai bine decat cu forsu pastrazal pe cel care il ai. Daca te imaci cu fostul si iar dati de necazuri sau poate neintelegeri. Si e normal sa iti para rau de situatia in care este el pentru ca l-ai iubit sau chiar poate il mai iubesti cat de putin dar conteaza. Oricum el a insemnat si inseamna ceva pentru tine. Si problema e ca daca sa zicem ca ii dai papuci lu asta cu care esti si incerci sa te impaci cu fostul si el nu mai vrea pentru ca a suferit atat si ii e frica sa nu se intample iar? Aici e chestia ca doar daca nu prea te intelegi bine cu prietenu actual merica incercat cu fost.

Asta e parerea mea. Oricum ai grija ce alegere faci. Ghideazate dupa orice greseala. Bafta multa si sper sa faci alegerea cea buna.

9 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Iti e mila de el... mie imi e mila si de oameni care nu-i cunosc si au avut vreuna deces in familie (copil, mama, bunic)

| alone a răspuns:

Poate pentru ca ati pasa d el si pentru ca tii la el? e imp pentru tine nu al iub neaparat dar tii la el ca la un pr...sau poate nu, ca la un pr u sti mai bine c simti

| hehehe a răspuns:

Poate ca te doare atat de rau pentru ca relatia cu tipul ala de 5 luni s-a terminat brusc. si eu una spun ca, daca tipul chiar te'a iubit. inseamna ca inca tine la tine, oricat de putin, deci sprijin din partea ta ar fi perfect.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Pai draga mea. ai tinut la el. l`ai iubit. si normal ca te gandesti la el.deoarece a fost imp pentru tine. si suferi alaturi de el :X:X

| Nata_9789 a răspuns:

Pt ca posibil ca il cunosti bine, si ii stii punctele lui slabe, si asta si te face sa iti fie mila de el.

| true~pinky a răspuns:

Poate ca inca mai ti la el cu adevarat trebuie sa ii fi aproape in momentele astea

| true~pinky a răspuns:

Poate ca inca mai ti la el cu adevarat trebuie sa ii fi aproape in momentele astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca a pierdut un membru din familie si tie mila de el

| DeDe_8338 a răspuns:

Probabil inca mai ti la el sau poate doar te-a facut sa-ti amintesti de perioada petrecuta impreuna si pentru ca l`ai iubit nu ai cum sa-ti fie indiferent si orice problema pe care o are te afecteaza intr-un fel sau altul.