| forever4you a întrebat:

Cine imi spune ce'a mai frumoasa poveste de dragoste? primeste fundalove struck si promit ca o spun si euhappy

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Salut, eu am ca exemplu povestea dragostei mele.
Pe atunci aveam 21 de ani si terminasem anul 3 de facultate. Era vara si am castigat si o sedere la o tabara studenteasca la Paraul Rece, langa predeal.
Dupa ce m-am cazat si am iceput sa ne cunoastem capetele patrate din tara, ne-am hotarat sa facemun concurs de caraoche. Datorita firii mele eu sunt organizatoare mereu, astfel am ajuns in juriu si asa am ajuns sa fiu remarcata de el.
El pe atunci era cu un an inainte sa termine cea de-a doua facultate si avea o atitudine foarte masculina si relaxata - si are o voce care inca de atunci m-a fascinat. Ideea este ca i-am auzit la un moment dat vocea si am ajuns sa-mi doresc sa vad si tipul care are acea voce.
Bine, se terminase concursul si eu evident cu lumea de pe acolo (gagici in special) ne-am pus sa organizam mersul la discoteca. Apare si el, insa nu puteam sa-i vad partea de sus a corpului, doar vocea i-o auzeam... dar pana la urma s-a deslusit misterul.
Intre noi doi era un magnetism pe care l-am remarcat nu doar noi doi ci toti din jur. Oricum, din mometul in care a intrat in lumina l-am vazut cum el nu-si lua ochii de la mine si amandoi am ramas asa uitandu-ne unul la celalat. In seara urmatoare ne-am vazut pe la discoteca. Ce trebuie sa spun este ca am stat cu o fata destul de mult la baie (dezateru in dragoste...) si cand am iesit el era pe ringul de dans si ma astepta. De cum am ajuns a venit ata la mine si m-a intrebat unde am disparut ca e a venit doar ca sa fie cu mine. Si am dansat toata noaptea de multe ori doar noi doi pe ringul de dans.
In ziua urmatoare ne-am plimbat in doi prin mini statiunea aceea si cautam un izvor... dar nu l-am gasit. Pe o panta destul de abrupta, am ramas la un moment dat fata in fata eu cu privirea in jos si el in sus, iar piciorul meu drept a lunecat putin si m-am trezit in bratele lui. Cum el este doar cu 7 cm mai inalt decat mine, nu i-a fost greu sa-si intinda buzele si sa mi le atinga pe ale mele - acesta a fost primul nostru sarut. De atunci am fost de nedespartit, vorbeam de nu ne mai opream si sa nu mai spun de senzatia aceea de siguranta care am simtit-o langa el inca de la inceput.
A 3-a zi de tabara a fost cea mai frumoasa zi din viata mea de pana atunci - am fost cu el la Peles si Pelisor si ne-am inteles ca doi oameni ce nu s-au vazut de multa vreme si au fost teribil de apropiati - simpeam ca mi-am gasit jumatatea.
Dupa 5 zile de cunostinta, deja in Brasov, in mijlocul unei treceri de pietoni, ne-am decalrat ca ne iubim, dar nu formal 0 ma enervasem pe el ca se subaprecia si i-am spus tipand ca nu conteaza ce parere aiurea are despre el insusi ca eu tot il iubesc. El s-a uitat mirat la mine, s-a oprit in mijlocul strazii si mi-a zis ca si el ma iubeste. Dupa alte cateva ore, pe tampa m-a cerut de nevasta - si eu m-am speriat, eram inca o copila si i-am spus sa amanam inca aceasta hotarare ca mai am un an de facultate si eu si el.
Inca n-am zis, eu eram studenta In Cluj, iar el in Timisoara.
De atunci au trecut 7 ani, acum sunt sotia lui.
A da, cererea oficiala in casatorie a fost la Venetia acum 4 ani, intr-o seara de carnaval. in ziua aceea am primit 3 inele de la el, toate cumparate din Venetia. De casatorit ne-am casatorit in 2008 si nunta am avut-o la catedrala din Timisoara si apoi la un restauant in padure - si pot sa spun cu mina pe inima ca a fost cea mia frumoasa zi din viata mea... pana acum.

Pupici!

9 răspunsuri:
| forever4you explică:

Sunt cele mai frumoase povesti de dragoste auzite vreodatalove struck dragostea chiar este fainlaughingacum dupa cum am promis sa o spun si eu pe a mea:

Deci este vorba despre un baiat de la mine din scoala mai mare ca mine cu 3 ani, cand a inceput scoala anul acesta la'm cunoscut, deci eram fooarte buni prietenii, ma lu'a in brate, ma tine'a de mana ma proteja era un doolcelove struckdar intr'o seara am iesit afara impreuna cu cateva prietene el a venit si el acolo cu un baiat, m-a intrebat ce fac si chestii apoi ne'am asezat jos unul langa altul si ne'am jucat adevar sa'u provocare eu am aales provocare si am fost provocata sa il pup pe obraz, am facut'o a fost foarte doolcelove struck apoi si el a fost provocat sa ma pupe si a facut'olove struck stateam atat de apropiatilove struck apoi eu am vrut ca sa plec pentru ca imi era frig iar el nu ma lasa ma lu'a in brate pana cand s-a lasat si m-a lasat sa plec a plecat si el dar de data asta cu o prietena si i'a spus prietene'i mele ca ma place si ca ar vre'a sa fie impreuna cu mine si i'a sa'l ajute sa faca asta, prietena me'a a ramas socatalaughing a doua zi la scoala prietena me'a mi-a spus ce i'a spus el aseara iar eu sa cad jos din picioara adica baiatul care imi era un prieten foooarte bun sa ma placa! dar dupa ce mi-am iesit din soc mi-am dat seama ca'l plac si eu nu ia'm spus nimic can la'm vazut el tot la fel ma lu'a in brate...in pauza am fost amandoi in laboratorul de biologie cand ne'am intors am mers de mana si el mi-a luat un ban care il aveam in mana si m-a dus intr'un colt si m-a intrebat daca prietena me'a mi-a spus ceva de el...eu ia'm spus ca nuwinkingapoi cand sa plec acasa m-a intrebat daca ma'i ies si in seara asta eu ia'm spus ca da era vineri deci nu ma'i aveam scoala am iesit el a venit prietena mea atunci i'a spus ca mi-a spus si ea m-a lasat singura cu el, el m-a intrebat daca vrea'u sa fim impreuna iar eu ia'm spus nu(de emotie nu ca nu vroiam)si a spus ca ma ma'i lasa sa ma mai gandesc, a trecut vre'o ora el ma tot lu'a in brate numa'i ca eu sa'i spun intr'un final "da" ma tot luat in brate pana cand eu m-am asezat jos el s-a pus langa mine si m-a luat de gat si'a apropiat buzele de ale mele ca sa ma sarute eu nu la'm lasat ma'i inta'i ia'm spus da ia'r apoi ne'am sarutatlove strucklove strucklove struck pana sa plec am stat numa'i in bratele lu'ilove struck cand am ajuns acasa sin\mteam ca nu este adevaratlaughingeram indragostita de ellove struck love struck nu am putut sa mananc sa'u sa bea'u apa sa'u macar sa dorm in fiecare zi ne intalne'am si ma saruta state'am imbratisatilove struck am fost impreuna vre'o 2 saptamanicryingsi acum suntem despartitisadasta'i viatabig grin totul s-a intamplat pe 22 octombrie 2010love struck

| forever4you explică:

Ultimul raspuns anonim aproape mi'au dat lacrimilelove struck

| pwp a răspuns:

Cred ca te-ai uitat la TITANIC!
poveste de dragoste ca cea dintre rose si jack nu cred ca exista, dar e superba love struck
nu poti sa nu plangi crying

pa-pa

| edy132 a răspuns:

Majoritatea povestelor de dragoste inventate sunt triste oare de ce? :

Era odata un baiat nascut cu o grava maladie. O maladie pentru care nu exista un leac. Avea 17 ani, dar putea muri in orice moment. Traia in casa lui, sub asistenta permanenta a mamei sale.

Obosit de stat in casa, a decis sa iasa macar o data. Ceruse permisiunea mamei sale. Ea a acceptat. Mergand prin cartierul sau, se uita pe la magazine. Trecand pe langa un magazin de muzica, a privit prin vitrina si atunci a vazut prezenta unei tinere fete, de varsta lui. A fost dragoste la prima vedere. A deschis usa si a intrat, privind la nimic altceva decat la fata.

Miscandu-se incet, s-a apropiat de tejgheaua unde era fata. Ea l-a privit si i-a spus surazand: "Pot sa te ajut?". In timpul acesta el credea ca acela era cel mai frumos zambet pe care l-a vazut in viata sa. Simtea impulsul de a o saruta. Balbaindu-se i-a spus:

"Da…hmmm …ummm. Mi-ar placea sa cumpar un CD". Fara sa se gandeasca, a prins primul CD pe care l-a vazut si i-a dat banii.
"Vrei sa ti-l impachetez?" – a intreabat fata zambind din nou.

El i-a raspuns ca da. Incetisor, ea s-a dus in magazie si s-a intors cu pachetul si i l-a dat baiatului. Sfios, a luat pachetul si a plecat. S-a intors acasa, si din acea zi, mergea la acel magazin in fiecare zi sa cumpere un CD. Fata il impacheta mereu, iar el se intorcea acasa si il baga in sertar. El era prea timid pentru a o invita in oras si de cate ori incerca, nu reusea niciodata. Mama lui a aflat de aceasta situatie si il incuraja sa incerce.

Asadar in ziua urmatoare el si-a facut curaj si s-a dus la magazin. Ca in toate celelalte zile a cumparat un CD si ca intotdeauana ea i l-a impachetat. El a luat CD-ul si in momentul in care fata era distrata, a pus repede o foaie cu numarul lui de telefon pe tejghea, apoi a iesit in fuga din magazin.

"Dinggg" Mama lui raspunde la telefon.
"Alo?!" Era fata, ce intreba de fiul ei. Mama indurerata a inceput sa planga in timp ce zicea:
"Nu stii?… a murit ieri." A fost o tacere indelungata intrerupta de plansul mamei. Mai tarziu mama lui a intrat in camera fiului pentru a si-l aminti, decisa sa se uite prin lucrurile lui. A deschis sertarul si cu mare suprindere a gasit acolo un munte de CD-uri impachetate. Nu era nici macar unul deschis. A cuprins-o curiozitatea, vazand atatea si nu a putut rezista, a luat un CD si s-a asezat pe pat, uitandu-se … cand un bilet iese din pachetul din plastic. Mama l-a luat pentru a-l citi. Scria:
"Esti frumos! Ai vrea sa iesi cu mine? Te iubesc … Sofia."
Mama emotionata a deschis si alte CD-uri si a gasit si alte bilete; pe toate scria acelasi lucru.

| Roxii a răspuns:

Pai totul a inceput vara astaa...de fapt vara trecuta.in fine vara care acuum a trecutlaughing
nici nu-mi imaginam ca o sa ma imprietenesc cu ei.de fapt eu vroiam sa ma imprietenesc cu ellove struck
ma uitam la el cum nu maam mai uitat la nici un baiat
si in sfarsit intr-o seara am stat de vb cu el si usor neam cunoscut si am devenit prietenii. el atunci ma considera doar o prietena da na ce sa-i facem si usoor am devenit de nedespartit pana cand ne-am certat am suferit sa vad ca suntem certati dara a doua zii a venit la minee m-a luat de dupa gat si m-a sarutat
am mai avut o perioada de despartire dar acuum cand a nins prima data am fost in parc eram inghetata m-a luat in brate si ma tinea strans sa nu ma ia cineva:Xapoi toti iau spus ca na-re curaj sa ma sarute si el a venit la mine ma ridicat si neam sarutaat iar acuum suntem impreunaaa:X
il iubesc:X

| BăiatInteligent a răspuns:

Povestea mea este prea lunga... daca tare doresti, gasesc timp liber si iti povestesc)

| Mihaela_1056 a răspuns:

Nu stiu daca e cea mai frumoasa poveste de dragoste, poate fi cea mai nebunahee hee. Sunt indragostita de 3 ani de un baiat el fiind mai mare decat mine cu un an. Pot sa spun ca e ceva incredibil, nu mi s. a intamplat sa mai simt pentru nimeni astastraight face. El a aflat demult ca il plac dar niciodata nu am avut sanse desi pare ca ne intelegem de minune de fiecare data cand ne vedem ne luam prosteste la cearta apoi izbucnim in ras.La sfarsitul clasei a a8a, anul trecut fratele lui mai mic si decat mine cu un an s. a indragostit de mine. Mi s. a parut ceva anormal, insa acum si eu sunt indragostita de amandoi(greu de crezut stiu sunt putin nebuna), in fine eu sunt acum cu fratele lui mai mic si nu stiu ce se va intampla intr. un final(i.am spus si lui ca "l.am placut" demult pe fratele lui. Nu stiu cat de mult ti. a placut, dar asta e povestea mea.happy>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima toamna pe care ne-am petrecut`o impreuna. Cea mai frumoasa toamna din viata mea s`a terminat. El a ramas captiv in sufletul meu si nu cred ca o sa il pot uita vreodata. A fost cea mai importanta persoana pentru mine.
Sa incep. era ziua celui mai bun prieten. eu impreuna cu cel mai frumos baiat pe care l`am putut vedea vreodata si prietenii mei am hotarat sa plecam la munte. a fost cel mai frumos timp petrecut impreuna. eram noi 2. stateam langa foc imbratisati ca si cum timpu s`ar fi oprit pentru noi 2 si nimic nu putea sa ne intrerupa.se facuse foarte tarziu si am hotarat sa intram in casa.am stat putin de vorba cu prietenii nostri. iar apoi ne-am dus in pat.am adormit unul in bratele celuilalt.nu cred ca si ar dori nimeni ceva mai frumos decat sa adoarma in bratele persoanei iubite. a fost cea mai frumoasa mini vacanta petrecuta impreuna.doar eu si el nimeni altcinevacare sa ne instereseze.intorsi in bucuresti nu putea nimeni sa afle ca noi 2 suntem impreuna din nou. ieseam afara si nu ne puteam abtine sa nu ne luam in brate. asa ca ne duceam mai deoparte si ne luam in brate si ne sarutam. acelea au fost cele mia frumoase momente ale mele petrecute cu el.erau cele mai frumoase clipe din viata mea si inca vor ramane. dar intr-o zi.am facut cea mai mare prostie din viata mea.era o dragoste cat de cat complicata. el avea prietena.pe care nu o putea lasa. iar eu am facut cea mai mare greseala. m`am sarutat cu un prieten de`al lui. singura greseala din viata mea. iar el cand a aflat a fost gelos si nu a mai vrut sa continuam relatia. eu mi-am cerut scuze si i-am spus ca il iubesc. dar asta nu a schimbat nimic.stiu ca in adancul lui inca ma iubea si mi-as dori din tot sufletul sa ma iubeasca si acum.doar ca acest lucru nu o sa se mai intample niciodata.si imi pare rau pentru el pentru ca a ajuns. putin cam rau.nu prea mai il intereseaza de el.eu am prieten de 1 an si pot spune ca mi-a readus fericirea pe jumatate. dar daca as fi cu el as fi pe deplin fericita.macar pentru o secunda.acum mereu cand ne vedem ne evitam. mie mi-ar fi placut sa mai tinem si acum legatura. dar el a ales calea mai usoara.si aceea sa uite de tot de mine si sa isi continue viata lui.ideea este ca eu inca il mai iubesc dupa 2 ani. nu il pot uita asa de usor.acum se apropie ziua lui.si as fi vrut sa imi iau cadoul inapoi.si acela este inima mea care a ramas la el.care probabil va ramane pentru totdeauna acolo.
Sper ca ti-a placut big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Numele Meu Nu Conteaza, Am 21 De ani Si Vreau Sa Va Spun Si Eu Povestea Mea de Dragoste, Acum 2 Ani Jumatate in Urma, Am Avut Nijte Probleme Medicale Pentru care Am stat In spital pentru 1 Luna si cam 2 Saptamani, Cu 2 Saptamani Sa Ies Din spital venise Din Italia O Prietena De a Mea, Ne cunosteam de mai bine de 1 an dar nu ne intalnisem Niciodata, Adica Vorbeam Doar Pe Y! M, Ea cand a Aflat ca sunt in spital A Venit sa Ma Viziteze Chiar Daca Nu ma vazuse Niciodata, Apoi cand a venit Si am vazut-o Pentru Prima data, M-am Indragosti Pe Loc, In Fiecare seara ma gandeam la ea Si Incercam Sa ii Spun Ca Imi Place Dar Nu aveam Curajul Eram ca Un Copil de 12 Ani, Dupa 3 zile ce am vazut-o prietena ei Cea Mai Buna Imi Zice Ca Ea A Baut Singura In Casa Si Nu stia de Ce Si Mi'a zis Mie Sa O Intreb, Eu am Intrebato Dar Ea Nu Vroia Sa Imi zica Atunci Mi-am Dat Seama Ca Si Ea simte Ceva Pentru Mine, Si Mi-am Luat Inima In Dinti ( Bine Fara Artere ) xD Si Am Intrebato Daca Ar Dori Sa Fie Prietena Mea, Ia A Acceptat Dar Mie Imi era Frica sa O sarut Deoarece Problemele Mele De sanatate Erau legate De TBC, Pana La Urma Mi'au Adus Rezultatele Ca Nu Sunt Un pericol Pentru Cei Din Jur Si Am sarutato, Dupa Ce Mau Externat Am Facut Ce'a Mai Mare Greseala A Vieti Mele Am Mintito ( Minciuna Mea Nu Putea reparata ) Care Dupa Aia Sa Aflu Ca Cel mai Mult In Viata Uraste Minciuna, Deci Nu Puteam Da Inapoi, Au Urmat sa zicem 6 Luni in care Eram De Nedespartit, Si Din Naivitatea mea am Vazut Ca Fata Asta Chiar Ma Iubeste Si Ca Ar Putea sa Imi ierte Greselile Am Inceput Sa ii Gresesc, Unde Mergeam Cu Ea Ma Imbatam Faceam Fel de fel de Lucruri Oribile, Bine A Urmat Si Pastele Anului 2010 Care Cred Ca Au Fost Cele Mai Frumoase Clipe Pentru Mine, Dar Toate astea Pentru Mine Sau Sfarshit 4 Luni mai Tarziu Cand am Fost Nevoit Sa Plec In Italia Ca ma Lasasem De Scoala Si Nu Produceam Nici Un ban In Romania, Atunci Sa Produs Inevitabilu Sa Iscat O cearta Intre Noi Si A Aflat De Minciuna De La Inceput Si Aia A Distrus Totul, Sunt Mai bine De 6 Luni De cand Sunt despartit De Ea Dar Nu am Incetat Sa O Iubesc Si Nu Cred Ca Voi Putea Vreodata Sincer Am incercat Orice sa O Uit, Alcool, Droguri, Alta Fata Dar Nimic Si Acest Lucru ma Distruge Zilnic, In Fiecare Zii Imi aduc aminte Numele Ei, In Fiecare Seara o Visez, In Fiecare Minut Ma Rog Sa Revina In Viata Mea, Si In Fiecare Secunda sper Sa Dispara Durerea Din Sufletul Meu, Oricum Nu Credeam Niciodata ca O sa Iubesc Pe Cineva Asa De Mult, Dar Acum Pentru Ea Nu mai Conteaza, Pentru Mine In fiecare Zii Conteaza Mai Mult, Am Inceput Sa Realizez Ca nimic Din Lumea Asta Nu O Poate aduce Inapoi dar Eu sper, Pentru Mine Ziua In Care Am Cunoscuto A Fost Cea Mai Frumoasa Zii Din Viata Mea Si Clipa In Care Am Pierduto a fost Cel Mai negru Moment Din Viata Mea