| deea237 a întrebat:

Cine imi spune cea mai frumoasa poveste de dragoste primeste o fundita.

Răspuns Câştigător
| ღAstaMicaღ a răspuns:

Era odata o fata oarba, si s-a izolat de toti si toate! nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea! -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul... -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea! La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati, a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb-"Nu ma pot casatori cu un orb"a spus fata si s-a intors sa plece! Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" crying

3 răspunsuri:
| irina_5692 a răspuns:

In fiecare zi timp de doi ani veneam dupa acel cires ma ascundeam ca sa nu ma vezi!
Ore intregi iti priveam chipul stateai acolo singur in aceea gradina plina cu trandafiri, si ciresii! Pe acee banca alba te asezeai si priveai totul cu ochi tai tristi singur mereu singur! Venise primavara eu entuziasma, fericita strabateam acel drum pana la tine! Ajunsesem acolo dar tu nu erai ma apropiasem mai mult intrasem pentru prima oara intrasem! Eram emotionata am privit atins totul din priviri! Apoi te-ai apropiat tu ai pasit incet pana m-ai inconjurat cu bratele tale am ramas fara cuvinte fara glas!
M-am intors era el acei ochi il privisem din indepartare dar niciodata atat de aproape! Ochi lui verzi atat de frumosi si atat de tristi m-au facut ochi sa lacrimeze! Parul negru ajungandui pana la umeri care ii acoperea obrazul! Intodeauna in alb asemeni unui inger fara aripi!
- Ai intrat bine ai venit
- Imi cer scuze eu nu am adica,, ma pierdeam printre cuvintele spuse
- Stiu cine esti imi doresc doresc sa imi spui doar numele tau te rog
- Dar de unde.
- Te-am privit in acesti doi ani cum venei dupa acel cires te ascundeai si ma priveai! Iti multumesc in acest timp eu nu m-am mai simtit singur o parte din singuratate mi-ai alinato prin prezenta ta! Iti multumesc!
- Nu am vrut sa
- De ce nu ai intrat?
- Eu am crezut ca te voi deranja tu ai fost mereu atat de singur iar eu nu am
Nu am mai putu sa rostesc niciun cuvant
-Sti imi doresc ca acum sa opresc timpul in loc imi doresc ca acest moment sa dureze pentru todeauna!
- Si eu imi doresc acelasi lucru
Eram fericita sa aud ca el este real ca este aici ca sunt cu el persoana pe care timp de doi ani am privito am visato! In visele mele si noaptea mereu ma rugam si imi doream ca el sa fie real ca el sa imi spuna macar numele! Iar aceea dorinta a devenit realitate!
- Care este numele tau? mi-a soptit incet
Raluka este numele meu al tau?
- Numele meu este secret! draga mea Raluka
El a devenit o persoana importanta ceea ce mai importanta iar eu pentru el de asemenea!
Din aceea zi el nu a mai fost singur in fiecare zi il vizitam!
Dorinta mi s-a indeplinit
Aceea gradina era magica! In ea timpul nu trecea ramanea in loc! pentru el si pentru mine!
,, Opreste timpul pentru un moment si o data cu el si pe noi doi,,
Sper sa iti placa! Este mai mult o compunere dar sper sa iti placa!

| basexcu a răspuns:

Bem,mancam,ne **** si ne culcam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un scurt rezumat.el tanar,ea tanara,dragoste mare, extraordinara/.el marinar, ea la tara.in oras apare alina cu inima rapitoare,sex,sarcina,copil, casatorie.el la tara la parinti, intalnire cu prima dragoste.ea ii spune ca se va casatori cu cel mai prost baiat din sat.a luat un cioban.venea la copil ii aducea hainute.sotioara afla de la cumnata ei ca el o iubeste de fapt tot pe fosta. cearta, discutii, panarama si cu el si cu ea.sotioara pleaca la oras acasa, ia copilul cu ganduri de divort.el pleaca a doua zi, cu autobuzul iar fosta lui iubita cu masina dupa autobuz.cand se uita el la ea,ea buf cu masina intr-un copac.ei sare cu capul prin geamul autobuzului s-o salveze chipurile dar; raniti,amandoi,spital,operatii, in fine scapa. divort, dupa care cei doi se casatoresc si traiesc fericiti.copilul nu stiu cine-l are,dar povestrea este a unui camarad cu care am facut armata, si a carui vecin camarad cu noi cand mergea acasa, participa la orgiile sotiei acestuia.si nu numai.dar e mult de atunci.27 de ani.cam asta e.triiiist,dar cu hapy and.insa tragic, din cauza actiunilor putin gandite ale oamenilor, si greselilor.