| ancu_6221 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un dictionar al viselor bun...nu stiu cat de multi cred in asta insa mie de multe ori mi s-a intamplat sensul viselor sa se imlineasca in viata de zi cu zi...am visat ca ma plimbam cu persoana iubita ne tineam de mana (nu suntem impreuna in realitate insa eu il plac mult) si el avea o palma mult mai mare decat a mea si eu o strangeam in mana si am venit cu el la mine acasa si m-am schimbat cu un hanorac rosu si la mine acasa facea mama curatenie in camera respectiva!
vas fi recunoscat. daca m-ati ajuta
multumesc anticipat!
promit funda

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Intr-un dictionar de vise nu scrii intreaga ta poveste, ci doar anumite notiuni din el. Nu cunosc un dictionar in care iti scrii povestea si iti da rezultatul clar, negru pe alb semnificatia. Un dictionar normal gasesti pe net si ai grija sa atasezi numai elementele importante din vis, care te-au pus pe tine pe ganduri.

Răspuns utilizator avertizat
| cucaracia a răspuns:

Npc

| CeVreauEu a răspuns:

Http://acvaria.com/index.php?p=dictionar
Asta e un site destul de bun numai ca nu e chiar complet. Eu stiam ca daca iti visezi o persoana de care iti place inseamna ca il iubesti foarte mult. De obicei in dictionarele de vise nu sunt decat cuvinte si na. Daca vrei mai poti cauta pe google de exemplu scrii "ce inseamna daca mi-am visat persoana iubita" sau ceva de genu. Si na cam atat :D funda :D?