| MyLifeIsAmazing a întrebat:

Deci exista o chestie ce ma framanta (poate voi nu da-ti importanta viselor dar eu da): am visat aseara ca ma plimbam cu prietenele mele pe langa scoala la care invat si trec 2 baieti cunoscuti de mine cu cativa ani mai mari(ca inaltime suntem la fel) si unul dintre ei imi spune"Ce par urat ai. chiar nu inteleg de ce ti-l faci asa urat. Parca erai mai frumoasa inainte"si celalalt trece pe langa mine si-mi zambeste. Am mai mers ce-am mai mers si ne intalnim cu alti doi baieti cunoscuti de mine tot cu cativa ani mai mari(2 ani dar ca inaltime sunt aproape mai mare) dar fiind ca nu ne vorbim am luat-o inainte. Merg in fata cu prietena mea si vad ca aia se uita insistent la mine si vorbesc. Deodata simt ca unul dintre ei imi da o palma la fund si fug amandoi. Unul mai dragut imi zabeste si-mi zice"Esti draguta" si tot asa celalalt baiat imi zabeste. Adica eu cred ca inseamna ceva ca in realitate acei baieti sunt in scoala cu mine. Ce e super e ca imi place putin de cel ce mi-a dat o palma la fund si chiar nu stiu daca simte acelasi lucru si nu mi se par multi ani 2 ani diferenta o amica de-a mea are 17 ani si e cu unu de 24 happy voi ce credeti despre acest vis? (poate vi se pare o prostie dar pentru mine chiar conteaza ) trebuie sa mai credeti si in vise pentru ca ele te ajuta sa ai speranta am invatat-o pe propria raspundere... va spun sigur

4 răspunsuri:
| liveincolors a răspuns:

Draga mea, visele nu au nicio semnificatie. Ai zis tu ca trebuie sa se creada in vise. Banuiesc ca tu crezi doar ce-ti convine din ce visezi. Ai mai zis ca visele te ajuta sa ai speranta. La ce te ajuta sa-ti faci sperante si iluzii, ca dupa aia sa realizezi ca totul a fost doar in mintea ta? E bine sa speri, dar nu din vise, ci din fapte concrete. Pentru ca visele nu reflecta realitatea, reflecta doar ce vrei tu sa reprezinte realitatea.

| ILoveYouMore a răspuns:

Da asa e eu de ex am visat ca eram impreuna cu baiatul pe care il placeam si cand sa ma sarut cu el a spus: "Stai linistita te voi saruta maine" si asa a fost a vnit la mine cu un buchet de flori si mi-a cerut sa fiu iubita lui, asa ca atunci ne-am sarutat si acum el este micul meu dragut si ma apara de oricine. Deci crede in vise deoarece ele iti spun o poveste din viitor.

| Laly_4113 a răspuns:

Simpatic visul da si ciudat, pai in general persoanele de gen feminin au mai multe vise cu baieti. Oricum e ceva normal, cine stie poate te plac acei baieti si poate iti da si incredere

| d3nysukka a răspuns:

Hm. pai deyu. acum visele nu sunt mereu adevarate. depinde acum. poate iti doreai uh prea mult sa se intample asta in realitate. si de asta ai visat. acum nu stiu ce sa zic. la mine de obicei toate visele se adeveresc. whistling. acum tu sti ce s`a mai intamplat in trecut. daca atunci cand ai visat sa si intamplat. sau nuh big grin