| andrei201297 a întrebat:

Cine ma poate ajuta! dau funda! Am in clasa o fata cu un an mai mica ca mine ea are 13 ani si imi place de ea, dar eu sunt cam rusinos si nu prea vb cu ea dar imi place mult de ea si as vrea sa o fac sa ma placa si ea pe mine dar nust cum sa fac.
Cine poate sa imi zica si mie cum sa o fac sa ma placa dar sa tineti cont si ca sunt mai rusinos. Dau funda si multumes carui imi spun big grin

Răspuns Câştigător
| xAbb a răspuns:

Aoleu...Dragostea day dreaming
Ok, ok...Deci ai putea să vorbeşti cu ea pe mess,sau în pauze.
SFAT: NU fa ca toţi ceilalti care când sunt cu "grupul" de baieţi se dau mari şi viteji. Fii cu ea mereu la fel indiferent de ce/cine te înconjoară.
Încearcă mai întâi să creezi baza relaţiei voastre. Un mediu bun este pe mess sau la şcoală,în pauze.
După un timp,îi poţi da o floare, la anumite ocazii. [gen în martie, pe lânga mărţişor poţi da o floare sau de ziua ei.]
Fă-o mereu să râdă şi să se simtă bine in prezenţa ta...
Dar nu uita: Nu poţi obliga pe nimeni să te iubească!

3 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Asa cum am mai spus o nu cred in iubire la varsta de 13 ani, poate doar o mica atractie, dar gandeste te ca la 14 ani,vei fii altul.
E normal la varsta asta sa fii timid,pentru ca,poate e prima fata de care te indragostesti,e normal,dar timiditatea se invinge doar cu ajutorul tau.
Adica,daca vrei sa socializezi cu o tipa,nu vad de ce trebuie sa fii timid, deschide un subiect interesant si pentru ea, si vei vedea ca ti va dispaea timiditatea asta!
NUMAI BINE!

| Bogdan1o a răspuns:

Ofof...dragostea asta
ei bine, trebuie sa nu mai fi rusinos, poti sa incep prin a vorbi cu ea chestii banale, despre scoala, despre ce ii place, ii poti lasa biletele daca crezi ca nu vei putea sa-i spui in fata, iar apoi sa-i dai de inteles ca tu esti cel cu biletelele
oricum, primul pas...trebuie sa incepi sa vorbesti cu ea
bafta multawinking

| kamitsu a răspuns:

Este normal ca la 14 ani sa fii rusinos. Vorbeste cu ea. spune-i ca este draguta ca iti place bluza ei sau ceva de genu mai intreab-o ce tema ce ore aveti etc. zambestei frumos uitate la ea in timpul orelor sa t vada dar nu mult.etc. sigur te va ajuta.baftaaaa