| Anailyn a întrebat:

Cine poate defini cuvantul sex-appeal?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sex-appeal = atractie sexuala.
In cateva cuvinte, am putea descrie sex-appeal-ul ca fiind acel "ceva" care-i face pe barbati sa intoarca privirea dupa tine pe strada.
Sa ai sex-appeal inseamna sa ai "ceva" ce sa le starneasca barbatilor acea dorinta bizara de a fi cat mai aproape de tine cu putinta: sa te tina in brate, sa-ti simta parfumul pielii si poate chiar sa te sarute.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

"Sex-appeal"-ul lor american este "vino-ncoace"-le nostru romanesc!

| Anny1 a răspuns:

Eutongue -->Sex-appeal este un farmec deosebit pe care îl exercită o persoană asupra sexului opus funda?:*

| Eufourikul a răspuns:

A atrage pe cineva prin farmecul pe care il posedezi fie ca esti fata/baiat asupra sexului opus de obicei! prrrraaa