| anonim_4396 a întrebat:

Cine sa mai inteleaga si fetele? O colega pe care o plac ma suna si vorbeam destul de des si la scoala vorbeam si saptamana asta nu prea am mai vorbit, asa ca am sunat-o eu intr-o seara, am vorbit ce am vorbit, apoi m-a sunat ea dimineata si am mai sunat-o eu ziua urmatoare si nu ne-am intins la vorba, trebuia sa faca ceva si mi-a spus ca o sa ma mai sune ea. A trecut o zi si nu a facut asta, dar cand a spus ca o sa ma sune ea a spus pe un ton din care se intelegea sa nu o mai sun eu ca nu ii place sau?! De la unii aud ca are prieten, ea spune ca nu are, totusi imi spune ca a adus-o cineva cu masina si chestii...

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Ideal ar fi sa nu te mai vzi cu ea deloc. Daca iti e asa de draga incat nu poti sa o lasi in pace, poti sa te intalnesti cu ea si sa ii ceri sa fie sincera cu tine. Sa iti spuna daca ii influenteaza cineva comportamentul in ceea ce te priveste. Probabil nu o sa recunoasca, dar daca nu te priveste in ochi cand vorbiti, e clar ca alea doua prietene sunt de vina si atunci nu prea vad un viitor. Daca acum e influentata de ele, mereu o sa se bage in gradina voastra.

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E instabila psihic ai grija departeazate de ea daca nu vrei sa fi ranit

| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca esti ghinionist.

| SunInDecember a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Chair ma consider o persoana norocoasa laughing)

| frostxtq a răspuns:

laughing intr-adevar, fetele sunt greu de inteles. Te sfatuiesc sa nu o mai suni o vreme, las-o sa te sune ea si daca o sa te intrebe de ce nu o mai cauti, spune-i ca ii asculti sfatul, ca vrei sa ii faci pe plac si sa o lasi sa te caute ea. nu o sa ii convina acest lucru. Fetele trebuie ignorate cate un pic, altfel si-o iau in cap.

| SunInDecember a răspuns (pentru frostxtq):

Ea m-a sunat cateva zile la rand si eu niciodata(adica o ignoram) si cand am inceput si eu nu-i mai convinelaughing)
mai trebuie sa mentionez ca are si doua prietene care nu ma/mi-o laughing) prea inghit si mi-e teama sa nu-i fi bagat niste tampenii in cap

| frostxtq a răspuns (pentru SunInDecember):

Trebuie sa spui asa de la inceput si nu ma mai chinuiam sa te sfatuiesc ce sa faci, iti spuneam din start ca prietenele alea sunt de vina. Habar nu ai ce influenta poate avea o prietena cand e vorba de un baiat. In cazul asta sunt doua, asa ca nici sa nu te gandesti la altceva. Daca fetele nu te suporta, clar ca i-au bagat in cap cine stie ce lucruri SF despre tine si normal ca fata nu te suna.

| SunInDecember a răspuns (pentru frostxtq):

Chiar nu m-am gandit la inceput de ce s-a schimbat. bun pai si eu ce fac? sa o caut peste 2 zile sau sa o las mai mult, ideal ar fi sa ma vad cu ea prin oras, dar cu vacanta asta toata lumea la bunici, la munte la...

| SunInDecember a răspuns (pentru frostxtq):

Tocmai ce am aflat ca s-au certat laughing) probabil din cauza mea.
Mersi pentru sfaturi, ma bucur ca mai exista pe site si oameni care vor sa ajute

| frostxtq a răspuns (pentru SunInDecember):

Cu cea mai mare placere! Doar de aceea exista comunitatea TPU happy

| frostxtq a răspuns (pentru SunInDecember):

Ideal ar fi sa nu te mai vzi cu ea deloc. Daca iti e asa de draga incat nu poti sa o lasi in pace, poti sa te intalnesti cu ea si sa ii ceri sa fie sincera cu tine. Sa iti spuna daca ii influenteaza cineva comportamentul in ceea ce te priveste. Probabil nu o sa recunoasca, dar daca nu te priveste in ochi cand vorbiti, e clar ca alea doua prietene sunt de vina si atunci nu prea vad un viitor. Daca acum e influentata de ele, mereu o sa se bage in gradina voastra.