| Andrəi a întrebat:

Colega mea i-a spus fetei pe care o plac eu,dacă vrea sa fie cu mine împreună(nu am pus-o eu,voia sa se afle ea în treaba) acea fata mi-a zis mie ca dacă vreau s-o întreb chestia aia sa o întreb fata în fata,nu pe Instagram. As vrea sa prind un moment singur sa-i spun dar este mereu cu prietenele ei,în autobuz,pe hol,când pleacă și e faza ca ok, ii spun ca vreau sa fiu cu ea împreună, dacă zice da, m-au sfătuit și prietenii sa o sărut.
Am un prieten care este împreună cu bff ei și asta o mai tine de vorba.
Credeți ca ar fi ok sa le spun prietenelor ei sa ne lase sa vb în 4 ochi? Cât despre întrebare ma duc și ii zic ca-mi place de ea și ca vreau sa fim împreună nu? (prima tentativa de relație, nu dați cu piatra)

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca va cunosteti, te duci la ea fara nicio sovaiala si ii spui ca doresti sa dicutati insa numai intre ''4 ochi''. Daca este interesata se va desprinde din grupul de colege/prieteni. Bafta!

| 1231242 a răspuns:

Nu, spune-i că vrei să ieșiți, mai simplu, dacă vrea e interesată, dacă nu, probabil că nu e, după mai vezi, nu-i spune că o placi.

| NeedHelp1 a răspuns:

Ascultă-mă cu mare atenție!

Sunt licean, am 17 ani.
Știu prin ce treci, chiar știu.

Și eu am cerut sfaturi de la oameni și i-am auzit vorbind. La început nu credeam că e bine ce spun ei, însă după ce m-am hotărât să aplic acele lucruri, nu numai că am inceput să am foarte multe relații, succes la femei și multă experiență, DAR am inceput să mă simt mult mai degajat în a vorbi cu fetele.

Citește cu atenție:

Nu mai pune femeia pe un piedestal. E om ca și tine.
Îmi dau seama din ce scrii că ești copil...maxim clasa a 6a. În fine, nu contează asta!

Uite cum trebuie să gândești. Ești încă în școală, ai viața înainte și vei avea multe relații tocmai de asta nu trebuie sa te oprești la o singură fată.

DU-TE LA EA și întreab-o dacă vrea să fie cu tine.

Dacă te simți intimidat de prietenele ei, du-te la ea și spune-i că vrei să vorbiți între 4 ochi când are ea timp...
Și când ai ocazia nu ezita și mărturisește-i ce simți pentru ea. Trebuie să fi relaxat, să zâmbești, să nu-ți fie teamă de refuz.

ȘI DACĂ TE REFUZA - asta e. Să nu te superi și să nu bagi capul în pământ de rușine și să pleci de lângă ea. Să rămâi zâmbitor, continui discuția cu ea, să pari un pic surprins ( de parcă nu te așteptai să te refuze)
Eventual faci și o glumă cu ea, dacă nu e deranjată, vezi și tu cum reacționează.

Îi zici că deocamdată nu, dar va fi prietena la un moment dat pentru că chiar o placi... niște vrăjeală așa laughing

Dacă te ia la mișto ( și asta e posibil) fă și tu mișto, transformă totul într-o totul glumă. SĂ NU PARI AFECTAT. Pentru că dacă vei părea afectat va continua să te ia la mișto și cu prietenele ei și să spună la toată lumea.

Dacă spune da, înseamnă că totul a decurs perfect.
Din nou, după ce spune "da" să nu te blochezi. Să continui să zâmbești, și dacă vrei SĂRUT-O... însă numai dacă nu se va supăra.
Eventual o poți întreba:
"Acum pot să te sărut? Te iubesc foarte mult"
Vezi tu ce să-i spui.
După o inviți pe afară, o întrebi dacă rămâne cu tine după ore sa vorbiți etc. Să te porți natural

| sierra1 a răspuns (pentru NeedHelp1):

"Rog evaluarea de către un admin a răspunsului acestui individ ca fiind nefolositor și eronat.

Mulțumesc! NeedHelp1 explică "