| 0PopaPorno a întrebat:

Considerati ca din aspectul fizic se naste dragostea pentru o persoana?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O dragoste superficiala,da!
Gandeste-te cate sau cati sunt "indragostiti" de actori,cantareti sau persoane celebre,de la care nu vad altceva decat aspectul fizic.
Ajunge sa cunoasca un om cu suflet cald si privirea deschisa si uita brusc de "indragosteala" initiala.Le ramane,poate, o simpatie.
Dragostea reala, unica are nevoie de mult mai multe decat aspectul fizic!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu neg că aspectul fizic are propria sa importanţă, însă trebuie să recunoaştem că o înfăţişare plăcută nu mai reprezintă nimic dacă respectiva persoană are un comportament urât, respingător. Presupun că atâta timp cât acestea se combină în măsura potrivită, totul va merge bine.

NOname
| NOname a răspuns:

Atracție fizică da, dragoste - în nici un caz. Se naște din mult mai multe.

| foxi a răspuns:

Nu! Aspectul creaza atractie numai!

Răspuns utilizator avertizat
| DooM a răspuns:

Eu da

| JustmeSorin a răspuns (pentru DooM):

Bineinteles ca din aspectul fizic se naste dragostea. Insa, dupa ce te indragostesti cu adevarat aspectul fizic conteaza mai putin si descoperi ca iubesti respectiva persoana pentru sufletul pe care il are si apoi pentru aspectul fizic.

| DooM a răspuns (pentru JustmeSorin):

Cred ca ai dreptate

| Feliciann a răspuns:

Deci un om care il vezi pe strada nu iti poate atrage atentia decat prin felul cum arata, nu felul cum gandeste fiind ca nu sti cum gandeste daca il vezi prima oara in viata, se poate ca o femeie frumoasa superba cand o dezbraci sa te sui pe ea sa puta a stricat sau a peste laughing sa fie nespalata mai exact.