| SadSmiles a întrebat:

Va considerati o persoana frumoasa, draguta, cu trasaturi interesante, mai putin frumoasa sau de loc frumoasa referindu-va la aspectul fizic?

3 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Eu consider ca daca o persoana e frumoasa in interior, poate fi si in exterior.Acum,revenind la intrebarea ta,nu ma consider frumoasa,dar,lumea mi-a zis ca sunt,dar eu una nu ma consider,cand imi ziceau asta radeam,bine,eu sunt si modesta,dar nu imi place sa-mi spuna cineva ca sunt frumoasa,sau draguta,adica sa zica ceva de fizicul meu [in ambele sense, si bun si rau]. Prefer sa-mi zica ceva de caracterul meu, nu de fizic.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu m-am considerat niciodata o frumusete dar nici urita nu m-am vazut niciodata ci acceptabila.In schimb mereu am avut succes in viata si ca aspect si ca comportament.Deci pina la urma sunt multumita de mine din toate punctele de vedere caci mereu am fost ajutata de cei din jur in acest sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar dacă lumea spune asta, cred că în fiecare fată, oricât ar fi ea de frumoasă, există un sentiment care îi provoacă anumite complexe.Nu există persoană care să fie complexată la un moment dat, aşa că nu îţi face griji, în general lumea nu ne critică aşa de aspru cum ne criticăm noi.Noi ne cunoaştem cel mai bine defectele şi devenim proprii noştri "duşmani" din punctul ăsta de vedere, dar ar trebui să cântărim mai mult calităţile!