| anonim_4396 a întrebat:

Considerati cum ca fiecare om are o pereche in aceasta lume sau mai exista si oameni fara de pereche?
Ca eu tot incerc sa-mi gasesc perechea de foarte foarte multi ani, practic cam de cand m-am nascut laughing da nu reusesc nicicum, astfel exista posibilitatea ca perechea mea sa nu existe pe aceasta lume? sad

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunt oameni care nu vor sa aiba parte de jumatatea vietii iar altii chiar daca o cauta nu o gasesc niciodata - ori vine de la sine treaba asta cu perechea (depinde si de cum gandeste fiecare are parte in viata cum merita).

| Intelligence a răspuns:

Cati ani ai?
Eu cred mult in suflete pereche, dar si in faptul ca poate destinul unui om e sa fie singur pe veci.

| Rockart a răspuns:

Eu nu am nicio părere despre treaba cu perechile. Cred că faptul că te chinui, te stresezi atât să-ţi găseşti pe cineva te face să pari disperat, sau cel puţin asta e impresia pe care mi-ai dat-o mie de când ţi-am citit pentru prima oară întrebarea. Lasă lucrurile să se mişte în felul lor, nu te mai grăbi... O să găseşti tu la un moment dat pe cineva.

| PinkNightmare a răspuns:

Cred ca este posibil sa nu aiba o pereche in aceasta lume, insa intotdeauna exista cineva care sa o poata inlocui (avand aproape aceleasi calitati si defecte ca si ale ei, insa nu va exista acea sinteza/legatura imediata ci va necesita putin timp ca sa o formati).

| quest_6999 a răspuns:

Pai eu cred ca inca nu ai dat peste cine trebuie...ai rabdare caci cu timpul o sa iti gasesti si tu sufletul pereche,pana atunci Distreaza-te,mergi in excursii, iesi in oras, du-te prin parc, suna prietenii, colegi sa iesiti sa va plimbati si cu timpul iti garantez ca atunci cand ai sa o gasesti nu o vei lasa deloc tongue.Ai o viata! nu trebuie sa stai sa te plangi pe diferite site-uri ca nu ti-ai gasit prietena, pe net nu o gasesti...

| Azµre a răspuns:

E o prostie, fiecare își face propriul viitor cu mâna lui, același lucru și cu partenerul de viața, odată și odată o să-l găsești, nu ține de suflete pereche sau alte tâmpenii... Pur și simplu așa cum îți asterni, și dormi. Dacă tu ești prost și te comporți tâmpit cu fetele normal că nu o să îți găsești perechea.

| Azµre a răspuns:

AM generalizat, fii mai atent altă dată, nu te-am făcut prost, am dat un exemplu dacă ești prost...

| Azµre a răspuns:

Am zis ceva?! Dar nu înțeleg de unde concepția asta cu perechea... Sunt femei pe lumea asta să=ți pui și în cap 7 la 1 bărbat. Ține mai mult de comportament toată povestea. Dacă vrei să discutăm pe problema asta îți las un mesaj pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca "pentru fiecare jumatate e o alta jumatate"(daca stii melodia). laughing Asa...cred ca fiecare gaseste pana la urma pe cineva(sau se consoleaza in bratele cuiva), dar oamenii care isi gasesc perechea nu sunt foarte multi. Cel mai probabil fiecare isi face soarta...nu va aparea un Fat-Frumos pe cal alb.
In alta ordine de idei, cred ca esti destul de mica daca pui o astfel de intrebare, deci nu-ti face griji ca nu astepti de prea mult timp. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o mai căuta! Dragostea vine când nu te aştepţi deloc.

| Shatteredx a răspuns:

105 baieti din care 20 nu mai sunt baieti ci bunici peste 80 de ani iar 25 sunt impotenti. Deci mai raman 60 de baieti la 100 de fete. Sex pot sa faca si bunicutele la 90 de ani insa la barbati e mai rar.

| Azµre a răspuns (pentru Shatteredx):

Pe lânga asta mai sunt și cei care sunt gay laughing

Şapte femei or sã tragã de un bãrbat
# Specialiştii în demografie trag un semnal de alarmã asupra scãderii la nivel planetar a numãrului de bãrbaţi, raportat la cel al femeilor # Ei susţin cã, dacã situaţia nu se îmbunãtãţeşte, în cîţiva ani raportul o sã fie de un bãrbat la şapte femei

| TomiiiTza a răspuns:

Forever Alone MY FRIEND!winkingwinking

| hellaw a răspuns:

Forver alone.