| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Conteaza atat de mult prima impresie la intalnire?
Salut TPU! Acum ceva timp am fost la o întâlnire cu o fata si nu m-am descurcat prea bine.Era prima intalnire cu o fata din viata mea si de acea eram altfel decât sunt în mod normal-Eram timid, tacut, plictisitor, f serios, etc.I-am spus ca e prima intalnire din viata mea si ca pe parcurs sunt mult mai volubil(si chiar asa e-cand ma obisnuiesc cu cineva pot sa vorbesc o grămadă, nu sunt deloc timid, pot sa fac si glume, etc..De asemenea, nici ea nu prea a vorbit deloc si mai erau si părinții noștri lângă...iar cand am intrebat-o daca vrea sa mergem altundeva a spus că nu.Acum, nici nu prea ma baga in seama-ii dau mesaj imi raspunde dupa 3 ore cu o frază. Chestia care ma frustreaza cel mai mult nu e ca nu a iesit nimic cu ea, ci ca nu a văzut cum sunt eu cu adevarat si ca m-a catalogat gresit(desi i-am spus că sunt diferit de cum m-a văzut la intalnire).Nu cred ca au fost alte motive pentru care nu a vrut nimic cu mine-fizic ma place din moment ce ea a vrut mai mult sa ne întâlnim, mai avem si lucruri in comun, părinții ei sunt de acord cu mine, etc..Acum, aia e, o sa trec la un moment dat peste faptul că n-a iesit nimic.Problema e, ca mi-e frica sa nu se întâmple asa si cu alte fete-daca o sa fiu asa si data viitoare si nici aia nu o sa inteleaga se duce totul de râpă din nou; si nu vreau deloc acest lucru.Deci:
CONTEAZA CHIAR ATAT DE MULT PRIMA IMPRESIE? DACA II SPUI CA TU DE FAPT ESTI ALTFEL O SA INTELEAGA SI O SA-TI MAI DEA O SANSA? SAU NU?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

.De asemenea, nici ea nu prea a vorbit deloc si mai erau si părinții noștri lângă ))))))))))))

| alina2k18 a răspuns:

Da, conteazawinking
Dar in cazul tau cel mai probabil fata nu te place nici un pic.

| BlueDark a răspuns:

Hai sa iti spun ceva amuzant...
Eu cu sotia suntem colegi de serviciu, asa ne-am si cunoscut.
Din primul moment in care m-a vazut si am inceput sa lucram impreuna, a fost foarte rautacioasa cu mine.Si eu eram rau cu ea happy
Naiba stie cum ne-am indragostit. laughing Asta e o minune.

| gabriielaaa a răspuns:

Contează dar exercițiu e mama învățăturii a doua pot e iese mai bine ca prima plus ca dacă te ajuta si fata e si mai bine. Cât de văzut cum esti cu adevărat va vedea dar poate când esti cu alta de nu ti a dat încă o încercare nu toate iese din prima.