| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti fericiti?happy Stiu ca pare o intrebare banalahee hee dar vreau sa stiu si eu cum se simte o persoana fericita, cum vede ea viata, ce inseamna sa fii fericit...

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Da, sunt. Am o familie care ma iubeste si care ar face orice pentru mine, am prieteni in care pot avea incredere, il am pe Dumnezeu care e mereu langa mine, langa sufletul meu, iubesc si sunt iubita, invat ceea ce imi place si ce mi-am dorit mereu, inca de cand eram mic copil, lupt pentru ceea ce imi doresc. Si chiar daca uneori am zile cand sunt melancolica incerc sa ma bucur de fiecare clipa si sa nu stau sa imi plang de mila, ca timpul trece si nici nu ne dam seama, si o sa ne trezim peste cativa ani vazand ca nu am realizat nimic si nu ne-am bucurat suficient de ceea ce avem.
Numai bine!

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu sunt si nu voi fi niciodata.Pentru ca nimeni nu m-a invatat ce inseamna sa fi fericitwinking

| Silvia a răspuns:

Da, chiar sunt fericită. Păi...nu ştiu cum se simt toate persoanele fericite, dar ştiu cum mă simt eu. Şi eu mă simt veselă, plină de energie, binedispusă, frumoasă...hee hee

| Flav a răspuns:

Daca stau bine si ma gandesc, ar trebui sa fiu foarte fericit. Dar, cu adevarat fericit, voi fi cand imi voi indeplini idealurile.happy

lolita
| lolita a răspuns:

Ma pot declara fericita deoarece sunt o persoana implinita din toate punctele de vedere. si inca un motiv pentru a fi fericita este acela de a stii sa ma bucur de lucrurile marunte de zi cu zi.

| baru a răspuns:

Vrei sa fi fericita?

| nobody_9468 a răspuns:

Uneori dahappy...alteori nusad
De exemplu acum sunt fericita ca iubesc, dar trista ca ne vom vedea abia luni si imi este dor de elsad
Fericirea are multe criterii...niciodata nu vei fi pe deplin fericita, intodeauna vei vrea mai mult, mult mai mult{cel putin mie asa mi se intampla}.

Bafta. Tu estibatting eyelashes?

| gangstarap a răspuns:

Bucuria e cea mai mare avere care mi-a ramas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca-i un cuvint care n-are sens negasindu-se alte cuvinte care sa explice de fapt ce inseamna cu adevarat din cauza perceptiilor diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum sunt cam obosita, plictisita si melancolica.Nu sunt fericita, dar nici motive de tristete nu am.
Cand sunt vesela, ma intristeaza un singur gand: dupa ras vine si plans. De cele mai multe ori, zicala s-a adeverit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@. just. a. tear. Sincer nu pot spune ca sunt fericita, insa sunt multumita ca pot rezista atunci cand sunt pusa in anumite situatii dificile.Pt mine fericirea ar avea o anumita definitie, depinde mult de starea sufleteasca pe care o am. Poti fi fericit atunci cand stii ca ai ajutat pe cineva la un mare necaz, dar asta o vad mai mult ca o multumire sufleteasca, in dragoste esti fericit daca iubesti si esti iubit la randul tau si cred ca aici ar pune multi accent in a"defini"fericirea cu adevarat, insa fiecare are modul lui de a fi fericit, asadar fericirea pentru fiecare are un sens aparte.Cum ai spus si tu fericirea are mai multe criterii sau intelesuri. A fi fericit cu adevarat e o taina pe care nu multi ar putea-o intelege pe deplin.