| colaboy1991 a întrebat:

Conteaza marimea penisului la sex? Eu am 31 de ani si sunt virgin pentru ca mi-e rusine sa ma dezbrac in fata unei femei. Consider ca o am mica (16cm in erectie). Cam care ar fi marimea de la care se considera ca nu e mica?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tot ce este peste 9 cm este normal. Media, in Romania, este de cam 12, 5 cm. Tot ce depaseste 18 cm poate fi considerat dificil de utilizat si de nedorit

| mgtow a răspuns:

E marime buna 16 cm, comanda real doll din franta si nu te vei rusina de ea

| Evolution a răspuns:

Daca deja ai 31 de ani si inca ai aceasta frica, trebuia sa vizitezi un psihilog mult mai devreme.
Restul raspunsurilor deja ti s-a dat.

| Violleta2022 a răspuns:

16 cm este un penis mediu. dar conteaza enorm daca este groasa, ca aia atinge peretiivaginali si produce placere si orgasm vaginal femeii.
Ma rog, nu cred ca ai ajuns la 31 de ani virgin, doar pentru ca ti-e rusine cu penisul tau, ci pentru ca nu ai fost capabil sa-ti faci o prietena.
In situatia asta, apeleaza si tu la ajutorul prietenilor sau babelor!
Poate cineva iti va prezenta pe vreuna care-o singura tot asa de mare la varsta si cine stie, poate va ajuatti unul pe altul.

| Emilian65 a răspuns:

16 cm in erectie nu este mica. Se considera a fi penisul mic daca este sub 10 cm.

| minrest a răspuns:

Nu fii fraier. La noi in tara media este doisprezece si ceva. Ai penisul binisor peste medie, desi sunt destule mai mari, nici o femeie nu sa isi spuna ca e mic. Conteaza marimea, sigur; dar pe tine asta te avantajeaza. Nu e mica de la 14, si e mare de la 17; deja la 19 erectia e slaba.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu este mica, este normala. Sunt barbati casatoriti si necasatoriti care-si satisfac partenerele si cu mai putin.

| raMLesS a răspuns:

16cm in erectie? Incredibil, tu esti omul cu cea mai mica puță care a existat vreodata pe acest pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti-e rusine tie ca ai puta mica, n-o mai bate de gard, ti-e rusine ca esti virgin si nu poti intra in vorba cu ele, asta e problema ta. Cine stie ce alte probleme mai ai tu, ca numai tu le stii. Asa ca lasa vrajeala ca ai sonda mica si rezolva-ti problemele relevante, alea care de fapt te tin in loc, nu ca nu te poti dezbraca in fata unei femei. Nu mai zice tu asa, ca de fapt nici nu ai ajuns pana acolo in situatia aia sa te dezbraci in fata unei femei. Tu rezolva situatia, adica sa ajungi in punctul ala, nu-ti mai fa tu probleme inexistente. Si daca ti-e asa rusine, apoi te dezbraci cand esti cu ea sub asternut, ca sa nu vada minunea si gata. Asta-i problema ta, sa ajungi pana acolo ca n-ai ajuns, nu ca-i puta mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 20cm altfel te faci de rusine.

| Basilievski a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca esti bolnav, prietene.

| gheorghe699 a răspuns:

Prietene,dai inainte, nu mare si bleaga, mica si vesela este deviza ..succes!

| colaboy1991 explică (pentru gheorghe699):

Deci e mica. Mersi...

| gheorghe699 a răspuns (pentru colaboy1991):

Nu ma pronunt, consulta o femeie.

| SupMates a răspuns:

Dacă tu te plângi chinezi ar trebui să se sinucidă laughing)

| Anonimbb1 a răspuns:

Uite toată lumea a fost înzestrată cu cat a putut exemplu am 14 ani si am 15 cm in erectie.
Asta nu inseamna ca am penisul mare sau mic chiar dacă e mic contează calitatea daca stii sa satisfacă o fata adica o săruti lucuri Din astea si dupa intri putin in ea se va simti mai bine decat unul de la porno cu 24 de cm. Încearcă să nu intri din prima fa ca ea sa te vrea in ea. Sper ca te.am ajutat.
FUNDA?

| Deela a răspuns:

16 cm este o medie satisfăcătoare pentru femei. Cu cât faci sex cu mai mulți bărbați de diferite mărimi, ca sa ma exprim așa, cu atât ceva mai mic nu te mai satisface. De aici vorba ca dacă e mai mare e mai bine. 16 cm este o medie buna. Sunt persoane in lumea asta care o au și de 2 cm și tot reușesc sa facă ceva cu ea.