| Nastase_Teodor_2000 a întrebat:

Copii (minorii de la 12 ani in sus) pot intretine acte sexuale legal? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

NU, este ilegal si nesanatos ca copilasii sa faca sex.

Oricum, copii de 12 ani nu au ce face sex, ca pentru asta ai nevoie de un penis, ori un copilas de 12 ani are un cuculet cat un degetele, fara sperma si fara posibilitatea sa intretina raporturi sexuale.
Iar raportul sexual cu o fata de 12 ani, daca baiatul este mai mare, inseamna viol si se pedepsseste cu inchisoarea!

| Nastase_Teodor_2000 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de raspuns m-ai ajutat sa gasesc raspunsul cel mai folositor la aceasta intrebare =)

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Necunoscut112 a răspuns:

De la 15 ani în sus.

| Nastase_Teodor_2000 explică (pentru Necunoscut112):

Mersi de raspuns pentru ca totusi, ai incercat sa ma ajuti sa gasesc un raspuns la aceasta intrebare
MERSI MULT big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 13 ani in sus este in codul penal a fi legal.

Daca ai ocazia nu ezita nu ai de unde sa stii daca mai prinzi ocazii si eu credeam ca sunt mic la 13 ani iar dupa Am ajuns virgin pana la 20 de ani!

| Mrfear a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce? Stiu sigur ca minorii sub 15 ani nu au voie sa faca sex. Unul de 13? Serios?

| Mrfear a răspuns:

Nu....ai voie de la 15 ani.Nu de la 12.