| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca prietena mea a facut sex cu fratele ei. Sa va spun de ce cred eu asta, pai in Romania dormeau in aceeasi camera respectiv in aceeasi canapea desii amandoi aveau la acel timp varste de peste 25 de ani. Adica mi se pare normal sa dormi cu fractu cand sunteti mici, dar cand sunteti mari e deja penibil, trecand peste asta deja mi s-a parut un pic dubios, anii au inceput sa curga, ne-am mutat in Germania, fratisu tot dupa noi, ei lucrand fix in acelasi domeniu, in aceeasi cladire, adica pana mea, poate sunt eu prea paranoia, dar mi se pare foarte dubios la varsta ei, daca intr-adevar vrea sa-si intemeieze o familie, de ce dracu il trage pe fratisu dupa ea oriunde, el e si foarte ciudat, la modul ca e in lumea lui, anti-social si se fereste sa vorbeasca cu ea cand sunt eu in preajma, cel putin asta am sesizat, eu cu el nu schimb foarte multe replici pentru ca nu vad ce as putea vorbi cu el desi la inceput chiar am incercat sa ma inteleg cu el, dar am vazut ca e prea pampalau, dar cu toate astea in mintea mea s-a infiripat gandul ca vreodata si-a facut loc prin chilotii lu' sorsa din moment ce la inceputul relatiei mele cu ea cand petreceam foarte mult timp vorbind pe Facebook, skype, whatsapp imi spunea (ea mie) ca e gelos si am fost ceva de genul "wtf, gelos? e fractu ce pana mea". La inceput nu le-am bagat in seama, dar cu timpul am tot inceput sa ma intreb, eu nu vad bine relatia mea cu ea si mai ales cu fratele ei in casa cu noi, oare sunt eu paranoic si ma gandesc aiurea, as mai vrea sa adaug ca eu sunt foarte nervos cand ea ii baga lucruri la spalat si-i face multe din lucruri ce nu ar trebui sa le faca, de multe ori m-am certat cu ea in aceasta privinta si i-am spus tu esti intr-o relatie cu mine sau cu fractu? Pentru ca i-am spus de nenumarate ori ca el trebuie sa se gospodareasca singur nu sa-i faca ea, pentru ca el are 32 de ani. Nu stiu ce sa mai cred legat de toata nebunia asta, poate sunt eu paranoic si ma gandesc aiurea, dar unele lucruri sunt mult prea trase de par, poate ma insel(sper). Voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cateodata legatura asta dintre frati e asa de puternica incat poate sa se transforme in altceva. Poate el pur si simplu tine la ea si nu se gandeste ca e ceva impotriva firii. Filmul romanesc "Ilegitim" este despre asa ceva.
Ai putea sa o tragi de limba pe prietena ta, pana nu iti spune ea care e treaba, o sa ramai cu intrebarile astea. Dar nu o lua tare, trebuie sa stie ca poate avea incredere in tine.

| Freya1 a răspuns:

In primul rand nu mai fi asa apucat si vulgar.Esti prea agresiv in exprimare si ei poate nu au cum sa vorbeasca cu tine despre ce se intampla.
Poate ca el nu a avut relatii sau este antisocial cum ai spus si a gasit refugiul la sora lui ce il ajuta, speijina si indruma.E gelos pentru ca pana intr-un anumit punct poate sora lui petrece timp cu el si il ajuta pe el iar acum s-a distantat.
Inainte sa ii acuzi asa in fata si sa faci scandal mai bine i-ai propune prietenei tale sa il duca la un psiholog.Pe urma sa se detaseze incet de el daca nu are vreo problema psihica sau handicap.Si in functie de comportamentul sau reactia lor iti vei da seama mai bine ce este de fapt.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca ar fi avut relatii intime imposibil sa nu fi vazut ceva palpabil intr-o perioada atat de lunga. Da, sunt frati si unii frati tin unii la altii mai abitir decat la sot sau sotie. Iar faptul ca ea ii spala rufele, el fiind cu voi si fiind singur, este ceva normal. Tu esti cuprins putin de paranoia, deoarece calca in intimitatea voastra.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai dreptate s-ar putea sa fi intretinut relatii sexuale cu ea.

| xerxes1 a răspuns:

Vrajeala ieftina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intră pe internet și cumpără-ți o cameră de supraveghere tip spion (merge cu baterii, e micuță și foarte ușor de ascuns într-un ghiveci sau... alte chestii).
Pentru 10-20 de dolari, vei știi exact ce se petrece acasă în lipsa ta.
Poate te înșeli, poate nu te înșeli. Ai tot dreptul să afli.

| AlexSalling a răspuns:

E fratele ei. Sunt foarte uniti, aia-i ideea. Nimic altceva.

| dragodana a răspuns:

Salut! Calmeaza-te! Respira adanc.Si poarta o discutie cu ea calm.Ii spui ca frati-su trebuie sa plece pe drumul lui.Se va impotrivi, va zice ca nu, alea-alea. Dupa asta ii spui ca este in perioada de proba si frati-su trebuie sa-si asume niste responsabilitati(spre exemplu, sa-si bage hainele la masina). Daca tot nu intelege ca trebuie o schimbare, las-o.Iti pierzi timpul cu ea.
Se considera responsabila pentru viata lui frati-su si el o percepe ca pe o mama si se considera responsabil sa o ocroteasca.
Dupa un timp propune-i sa va mutati singuri.De la raspunsul ei ori mergi singur inainte, ori mergeti doar voi doi inainte.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Consider ca este mai bine sa discuti in mod civilizat cu el. Nu cred ca TPU este locul potrivit pentru a rezolva probleme familiale. Nu vreau sa te superi pe mine, insa eu sunt de parere ca unele detalii sunt prea intime pentru a fi facute publice.

| Rux04 a răspuns:

Cel mai bine discută cu ei și dacă ți se confirmă bănuielile te sfătuiesc s-o părăsești. Mi se pare ciudat că fratele ei este prezent peste tot.

Răspuns utilizator avertizat