| Jinxxxxxxxx a întrebat:

Buna,am o problema si as avea nevoie de un sfat...dau funda!
Am 19 ani si ma cert incontinuu cu prietenul meu din cauza ca este gelos pe FRATELE MEU
Suna extrem de penibil, stiu.
Pe el il deranjeaza ca suntem "prea" apropiati. Ideea este ca inca de cand eram mici eu si fratele meu am avut o relatie super apropiata pentru ca asa am fost invatati(chiar si pana acum am fost in vacante impreuna, am iesit impreuna, suntem extrem de apropiati si nu mi as imagina viata altfel) treaba a pornit intr o zi cand a vrut el sa imi faca o surpriza si a venit acasa la mine fara sa imi spuna( locuiesc cu fratele meu intr-un apartament) si m-a gasit pe mine dezbracata si era si fratele meu acasa si a interpretat gresit. Inteleg ca poate suna ciudat dar noi inca de cand eram mici umblam prin casa fara haine, faceam baie impreuna etc deci suntem obisnuiti cu asta nu este nimic sexual doamne fereste! ( tin sa mentionez ca il frustreaza faptul ca vezi doamne fratele meu arata mai bine ca el de aceea s-a apucat si el de sala...de parca asta ar fi contat.) si a inceput sa faca scandal si sa ma bruscheze oarecum ca cum indraznesc, ca el era sigur de prima oara ca e ceva dubios la mijloc etc.
Am incercat sa i explic dar nu ma asculta, mi-a zis la un moment dat ca sa aleg ori ma mut de la fratele meu si sa inchei orice legatura cu el ori sa nu l mai caut niciodata si ca o sa mi faca viata " un calvar". I am zis ca il aleg pe fratele meu si am plecat. Ideea e ca eu tin si la el si nu stiu cum sa o mai dau, ma gandesc ca daca ma pune sa aleg intre el si familie nu merita...voi ce ma sfatuiti?
*Mentionez ca intre mine si fratele meu este un an diferenta. Nu stiu daca conteaza am zis sa va dau toate detaliile.*
Scuze daca este prea lung, va rog ajutati-ma!
Ms mult!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E clar ca are probleme cu capul si scapa de acest om rapid, cum sa fi gelos pe fratele iubitei, cata prostie e in capul unora

| Hammurabi a răspuns:

Fugi fetițo cât te țin picioarele. Tipul are probleme la mansardă și va fi vai de tine dacă rămâi cu el.

| SG1995 a răspuns:

Nudismul in familie nu e prea comun, dar nu e anormal. Totusi tipul e gelos pe fratele tau, deci nu e ok, scapa de el, sau vei regreta.

| GoldenZenith a răspuns:

Daca ai rămâne lângă tipul ăla, ai fi și mai nebuna decât el.

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu e normal să fie gelos pe fratele tău.

| munteanuionvictor a răspuns:

Prietenul tău ar trebui să fie mai înțelegător. Poți să vorbești cu el când e mai bine dispus; să-i explici care e situația.

| Socke a răspuns:

Cauta-ti alt baiat.are probleme la bibilica tipu.

| Alesya27alesia27 a răspuns:

Bună,uite tu ar trebui sa ii explici că este fratele tău,( asta in cazul in care nu vrei să te desparti de el pentru ca il iubesti) Fi mai dură si aratăi că te poate pierde din cauza geloziei lui. Daca tu crezi că poti trece peste o despartire atunci rupe orice legătură cu el. Vorbeste si cu fratele tău si poate vor avea ei doi o mică discutie si el va intelege. Sper că te-am ajutat!

| dream119 a răspuns:

Pleaca! Omul asta are probleme grave! Treci peste! Nu merita! Doar nu ai sa-l alegi pe dobitocul ala. Nu uita familia este mereu pe primul loc. Mult noroc!