| GulDan a întrebat:

Crede-ti ca daca nu pot duce o prietena acasa la mine (dintr-un motiv anume)..nu pot sa am o relatie? toti zic ca trebuie neaparat ca baiatu sa o duca acasa sad dar daca asta mie soartasad

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este mare diferenta intre a duce o fata acasa- care are sensul de a conduce fata acasa la ea, si a o aduce acasa- in sensul ca o aduci acasa la tine. Nu uita ca soarta mai este si cum si-o face fiecare.

| GulDan explică (pentru neutrino):

Nu frate m-am referit acasa la mine...in fine nu pot deoarece am frate, sora si bunicilaughing si ia mai lipsea.dar ma refer la modu general la fete nu doar la prietena mea.dar crezi ca e ciudat daca eu ma duc la ea acasa si ea nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! E important sa comunicati, sa-i spui adevarul. Sa-i explici de ce nu o poti duce deocamdata acasa si, cu siguranta, daca tine la tine bineinteles, va intelege!

Lasa-i pe ceilalti. O duci acasa cand ai o relatie serioasa, cand sunteti amandoi pregatiti de acest pas important.

Numai bine!

| GulDan explică (pentru anonim_4396):

Ms pentru incurajare...nu stiu la ce te referi relatie serioasa adica cunosc pe cineva care de 2 luni erau impreuna si deja au facut sex si din prima luna si s-au si invitat acasa.
Dar ma gandesc daca e ok daca ma invita sa ma duc acasa la ea dar oricum m-as simti urat doar eu sa ma duc la ea..crezi ca ar fi ok?

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Nu-i adevarat! Nu va puteti intalni foarte frumos si in parc? Daca o aduci acasa, ar fi si cam ciudat. Mai bine tu te duci la ea, dar trebuie sa fiti singuri si e mai greu. O relatie se poate face si plimbandu-te in parc sau in oras.happy

| andreiu77 a răspuns:

Dar cati ani ai?

| GulDan explică (pentru andreiu77):

18 dar nu cred ca ar contabig grin

| NorbIdk a răspuns:

Ce prostie! Intreabai pe acei " toti " ce legatura are iubirea cu dusul acasa. Din cate stiu, " Love is in the air ", nu " Love is in my bed ". Daca sti ce zic. Nu mai asculta toate aberatiile astea. Iubeste!