| RAY a întrebat:

Credeti ca acceptatea unor aventuri in timpul casatoriei ar fi un lucru bun?

credeti ca veti muri cu persoana iubita? ca o veti iubi toata viata la fel? aceste aventuri daca pot reaprinde dorinta sexuala de ce ar fi un lucru rau?

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Exista si oameni care practica astfel de aventuri extraconjugale cu consimtamantul partenerului/partenerei si se numesc swingeri. Ei sustin ca sunt fericiti si le este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz! Vei muri cu persoana iubita daca esti o persoana care este bazata pe suflet, care iubeste lucrurile cu adevarat importante. Cele pe care nu le vezi dar le simti. Si bineinteles ca si persoana cealalta trebuie sa fie la fel ca tine. Daca e nevoie de niste aventuri pentru a reaprinde dorinta sexuala cu partenera ta, e o problema serioasa pe care doar doi oameni care gandesc pot trece peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematica m-a invatat ca TRIUNGHIUL amoros este o figura geometrica pe care ar trebui sa o evit in viata.Bine,mai este si CERCUL vicios si capul PATRAT.

| AdelaElena88 a răspuns:

Eu personal si contrar tuturor ideilor societatii, cred in casatoria monogama. Eu cred ca atractia sexuala poate fi intretinuta de doi oameni care au aceeasi valori, viziuni si care isi doresc o casnicie fericita. Pentru asta este nevoie de multa comunicare si intelegere. Uneori vor fi momente ca libidourile celor doi nu vor fi pe aceeasi frecventa, si momente ca activitatea sexuala va fi pe val sau total opusul va descreste. Insa, asa cum spune si mama mea, intr-o relatie, si casnicie trebuie sa existe mereu respectul. Daca simti ca iti doresti altceva, ar trebui sa ai taria de caracter sa ii spui celui de langa asta, nu sa inseli. Dorinta de a insela apare in momentul in care esti nemultumit de relatia ta, si aici revin din nou la comunicare.

| TCosminn a răspuns:

Dorinta sexuala nu poate intretine dragostea, iar doi oameni nu pot fi impreuna daca nu au dragoste. Aceea nu mai este o relatie de dragoste ci una amoroasa, casatoriti fiind. Apoi, ce te faci daca intervin sentimente intre tine si amant/a? Ce faci daca si partenerul/a gandeste la fel si tu sau el ea te razgandesti? O gramada de complicatii. Tu dragostea se tine cu sexul, sexul se tine cu dragostea.