| JustBeauty a întrebat:

Daca ati putea trai o eternitate, iar persoana iubita nu, cand ar muri ce ati face?
a) V-ati da sufletul etern pentru a muri si a fi alaturi de ea in cealalta lume
b) Ati trece peste : mai exista persoane pe care le-ati putea iubi
c) Nu v-ati atasa foarte tare de nimeni pe viitor deoarece stiti ce se va intampla si cat veti suferi
d) Ati omori pe oricine va sta in cale pentru a va razbuna
e) Ati suferi in tacere
f) ~ Alte Variante ~
Explicati raspunsul dat de dumneavoastra
Funda!

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta mai exista persoane pe care le-am putea iubi.
Daca ea ar muri cand am eu 25, 30, 35 nu as renunta la viata.
Totusi, as alege sa mor dupa ce am trait ciclul normal de viata. As alege sa murim impreuna. Fie la modul evident, fie prin faptul ca dupa moartea ei ma voi stinge incet, incet de dor.
La fel cum de la o suma de bani incolo, banii nu mai conteaza asa mult, in sensul ca eu de exemplu as refuza bani mai multi, daca deja am un venit confortabil, pentru a avea mai mult timp pentru familie.
Intre a-mi permite inca o vila pe langa celelalte 2 si a putea petrece mai mult timp alaturi de cei dragi, as alege varianta din urma.

| Delicacy a răspuns:

Aş suferi în tăcere.

| Zatharra a răspuns:

C şi e.

| DedeeAndreea a răspuns:

As trece peste,deoarece viata merge inainte,si in plus daca ne sinucidem ajungem in Iad, nu in Rai, asa ca nu rezolvam nimic, din contra, ne facem mai mult rau!

| FreakyChucky a răspuns:

A.
pentru ca daca dragostea este TRUE vrei sa fii cu persoana iubita si la bine si la rau pentru totdeanuna.

| dgeko a răspuns:

F) O coliva

| rock231girl a răspuns:

A), asa sun eu, iubesc din tot sufletul cand iubesc

| Kozbinski a răspuns:

Daca mar iubi cu adevarat, nu as putea trai fara ea, si atunci mia-s lua viata findca stiu ca mas chinui toata viata!

| Liliis a răspuns:

As suferi in tacere, dar avand in vedere sensibilitatea mea, s-ar putea intampla orice cu mine.