| anonim_4396 a întrebat:

În ce mod credeți că veți muri?

38 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am multe posibilitati. In primul rand, as putea muri intr-un accident rutier. In al doilea rand, lucrez cu oamenii, si mai apar persoane periculoase.
Mi-ar placea sa sper ca o sa mor dupa 80 de ani, de vreo afectiune blanda, care ma omoara printr-un lesin mai "lung".
Dar pana atunci, viata e plina de surprize.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nici un mod, eu nu o sa mor niciodata laughing

| Celcestietot a răspuns:

WW3 este o posibilitate.

| SilentRain a răspuns:

Singura, acasă, de infarct

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu stiu, numai Bunul Dumnezeu stie ce iti rezerva viata pentru ca El e singurul care ne mai tine in viata, fara El suntem morti.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Știu,eu mă refeream cum crezi tu că vei muri, nu la modul adevărat

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie frica sa spun pentru ca de ceea ce iti este frica de aia nu o sa scapi niciodata. Daca spun s-ar putea sa se intample si nu as putea sa dorm linistit.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Doamne,tu ești credincios, nu? Dacă da, de ce ți-e frică, Dumnezeu îți poartă de grijă, n-ai de ce să-ți fie frică

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma cand sti ca ai pacate nu ai cum sa nu iti fie frica de Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Ok,dacă ai păcate, de ce nu le mărturisești?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-e rusine.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Degeaba le ți ascunse, Dumnezeu oricum le știe și te poate ierta, dar dacă refuzi iertarea, El nu te poate ierta cu de-a sila

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Oare El,care a creat ochiul,să nu vadă ce ai făcut? El care a creat urechea,n-a auzit? Duhul Sfânt nu îți zice „Am văzut ce ai făcut,este rău ce ai făcut,nu poți scuza pentru așa ceva! Te dezmoștenesc!"Nicidecum. Când tu păcătuiești,Duhul îți zice „Păcatul acesta îți va strica legătura cu Dumnezeu,trebuie să-l mărturisești ". Uite, dacă vei, nu ne zi păcatele tale, oricum nu se face așa, dar Lui Dumnezeu trebuie să îi spui sau vei sta în starea asta la nesfârșit

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, atunci asa o sa fac.

| FreddieM a răspuns:

De cleptomanie.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Prin sinucidere sau accident

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

Ori sinucidere, ori un accident prostesc

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Bă nu te sinucide, sinucigaș nesimțit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ştiu, dar aş spera să mor în somn, să nu simt nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinucidere cred ca anul asta sau anul viitor

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

sad Mai avem nevoie de tine!
Stai, am zis că și eu mă sinucid! Vrei să bem o bere înainte? laughing

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mă,la 13 ani tu bei bere? Cred că vei muri de la țuică

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

În vise beau.

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Berea nu rezolva problemele sufletesti, si tu esti micuta nu ar trebui sa bei laughing dar da acept sa beau o bere cu tine happy nu pot sa te refuz. ce dulce ai fost laughing)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu beau laughing ziceam și eu așa laughing
Da, ai dreptate! E destul de „nasol" să ai ceva pe suflet și să nu fie nimeni care să te înțeleagă.

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Bă femeie, sufletu e nemuritor, cum să ai ceva pe suflet mă muiere?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Agață Dumnezeu când merge la cumpărături rolling on the floor

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo, dacă ai nevoie să te „descarci", aici sunt! happy

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Hei,hei,trebuie să lăsăm intimitate, da dacă acceptă, nah, să se descarce

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin Dacă vrei, „descarcă-te" și tu big grin

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Neee,sunt ok,ah pe cine păcălesc? Sunt ultra mega cel mai,da cel mai, cel mai cel, extremul descărcat crying(

Scuze dacă n-ai înțeles, dacă e ceva, nu-mi pasă

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mersi pentru ajutor esti tare sweet, nu deocamdata cred ca sunt ok sper sa imi treaca aceste ganduri care ma chinuie de cativa ani buni. sufar de depresie de mai mult timp decat varsta pe care o ai tu laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin Dar totuș, dacă ai nevoie, aici sunt!
Eu încerc s-ajut lumea, poate se „întoarce roata" odată... tongue

| anonim_4396 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ce scumpa esti ioi laughing)) da cand o sa ma simt naspa o sa apelez la dumneavoastra stimata domnisoara psiholog big grin laughing :* daca o sa socializezi si iesi din casa nu o sa se intoarca roata dar trebuie sa ai o relatie mai buna si cu parintii tai, de acolo se poate produce depresia din cauza ignorarii lor.
Orisicum daca aveam un pistol la indemana iti garantez ca nu stateam pe ganduri. orisicum esti dulce laughing)) am trait-o si pe asta un copil de 13 ani flumos sa imi sara in ajutor laughing)))))

| Helper07 a răspuns:

Acest lucru nu trebuie sa te intereseze.

| lilith16 a răspuns:

Sinucidere 100%