| DontCloseYourEyes a întrebat:

Cum credeti ca ar fi viata fara pic de tehnologie? Cu ce va veti ocupa timpul?

Răspuns Câştigător
| Evanescence16 a răspuns:

Cum ar fi viata? Ar fi un haos mai ales acum dupa ce ne-am obisnuit cu toate astea... Insa de asemenea fara ea am comunica mai mult intre noi si am aprecia mai mult lucrurile ce ne inconjuara decat o facem acum si asa vom pune mai mult pret pe lucrurile cu adevarat valorease, nu vom mai privi lucrurile la suprafata ci vom reusi sa le descoperim sufletul insa cred ca ne-am acomoda foarte greu cu aceste lucruri.
Daca asta chiar s-ar adeveri cred ca m-as apuca de tricotat laughing

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Destul de ok. Am avea hobby-uri adevărate, prieteni adevăraţi şi ar fi mult mai sănătos. Eu mi-aş ocupa timpul citind sau apucându-mă de-un sport, ceva...

| ellenhope14 a răspuns (pentru Rockart):

Sunt complet de acord cu tine. Fara toata tehnologia nu vom mai privi lucrurile in ansamblu, nu vom mai trece nepasatori peste unele lucruri si nu ne vom uita numai la spectul fizic al lucrurile ce ne inconjuara ci vor reusi sa-i gasim esenta...
In concluzie dupa mine viata fara tehnologie= prieteni adevarati+timp mai mult pentru lucrurile care chiar conteaza+protejarea sanatatii noastre.

| Ana94 a răspuns:

Poate că într-un fel ar fi mai bine că nu am mai avea cum să stăm la calculator toată ziua şi am ieşi şi noi, adolescenţii, mai mult pe afară şi am socializa mai mult.Aşa stăm mai mult în casă pe calculator jucându-ne jocuri toată ziua.Probabil că m-aş băga şi eu într-o activitate extraşcolară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am juca sah sau moara cu mazare sau...
am muri...