| Shadow136o a întrebat:

Credeți că..adică nici nu știu cum sa ma exprim. Iubirea pe care o are un om poate fi atât de puternica încat sa ierte tot ce ar face persoana pe care o iubește? Sa și lase chiar și demnitatea și respectul de sine pentru persoana iubita, sa o pună prioritara înainte de toate, pentru ca o iubește foarte mult și nu vrea sa piardă acea persoana. Am fost înșelat de 2 ori de aceeași persoana..nu mai suntem împreună..bai și asa mult o iubeam, enorm de mult..inca mai vreau sa continui cu ea pentru ca o iubesc, dar m-a rănit foarte mult, dar încă am puterea sa o iubesc..si nici nu știu dacă pot sa trec peste, poate doar sa accept lucrurile asa cum sunt ele pentru ca sunt conștient ca nimic nu se mai poate repara. Sunt sigur ca ea nu se va mai întoarce la mine. Și dacă ar face o..as sta mult sa ma gândesc și într un final, cel mai probabil, as alege sa continui cu ea.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, poate fi.

| Goete a răspuns:

Si de ce te-ai despartit, doar pentru ca te-a "inselat"?
Iubirea Adevarata
Este Inconditionala.

Placerea si bucuria ei ar trebui sa fie si ale tale.
Ai auzit de relatii liberale? De ce nu incerci asa, si nu te va mai "insela"

| Miruna333 a răspuns:

Daca iti lasi demnitatea și respectul de sine pentru persoana iubita si intreci anumite limite, clar nu te iubesti si nu iti stii valoarea. Asta este prostie, nu iubire. Prostie pentru ca un om isi bate joc de tine cat vrea si tu tot inghiti.

| Morbid a răspuns:

Am patit si eu.
Tu nu o iubesti pe ea. Iubesti fantezia din capul tau cum ar putea fi femeia perfecta. Si ramai profund dezamagit si plangi cand vezi ca ai in fata o femeie normala ce nu are nimic iesit din comun fata de celelalte.ba chiar celelalte sunt mult mai ok pentru tine in acest moment.
Trateaz-o ca pe un barbat ca daca n-ar avea ceva intre picioare. Ai mai vãrsa o lacrima? Nu. Lasa sentimentalismele ca daca ti-ar face la fel un barbat ai fi du-te dracu si asta e.

| gopnikalx a răspuns:

Daca te impaci cu ea, nu va ezita sa te insele si a 3 a oare.
Mai cauta frate, are balta peste