| bogdy1995 a întrebat:

Salut, va rog sa ma ajutati intr-o problema, eu si prietena mea ne-am despartit de cateva zile, eu sunt un tip ffff iubaret, ma atates fff tare de ceea ce iubesc, dar de cateva luni, parca prietena mea nu mai e aceeasi persoana, nu ma mai alinta, nu imi mai zice ca ma iubeste, pe mess imi raspunde foarte grew, parca nici nas exista, in fine, ne-am despartit, am plans eu desigur, ea nici n-a varsat o lacrima, sincer eu am plans mult dupa ea deoarece aveam sentimentul ca nu mai exista alta fata, o iubeam extrem de mult, si ieri mi-a spus ca poate luna asta ma cere de prieten napoi, ajutati-ma ce sa fac, sa o accept(pentru ca o iubesc enorm), dar ma tem ca iar daca voi accepta vom avea aceeasi situatie...multumesc mult...cryingcrying

1 răspuns:
| Ovilacul a răspuns:

Desi o sa ti se para stupid, faptul ca esti iubaret si te-ai atasat foarte repede de ea a facut-o sa se indeparteze de tine. E greu de crezut dar acum ea nu simte pentru tine decat ura. Tot ce faceai pentru ea o sufoca si acum e libera din nou. Stiu ca o sa ti se para absurd dar femeia nu are nicio logica in gandire.
Cel mai bine e sa o uiti, nu o mai suna, nu te mai interesa de ea, dai ignore pe messenger. Pur si simplu incearca sa uiti complet de ea, desi e foarte, foarte greu (iti spun din experienta). Daca nu o lasi acum in pace nu o sa mai ai niciodata vreo sansa la ea dar daca te indepartezi de ea exista o mica sansa ca ea sa te vrea inapoi. Eu iti recomand sa-ti gasesti alta fata pentru ca e imposibil sa nu fie una mai buna (si la fizic si la intelect) decat prietena ta.