| JelLy_3370 a întrebat:

Simt ca mor...baiatul de care`mi placea si care toti imi spuneau ca ma place are iubita acum. exact o fata care o consideram prietena, acum 3 zile un baiat mi-a zis "intreaba`l pe---daca vrea sa fie cu tine" eu nu prea am vrut nu stiam ce sa fac si, azi sa aud de la o prietena (colega cu fata aia)ca e cu baiatul de care`mi placea(si ea stya ca-mi place de el)si ca e cu el d 2 zile exact cu o zi dup` ce mi-a zis ala sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine, eu nu stiu ce sa cred ca inainte ea avea prieten si baiatul sa despartyt d ea ca avea"fite"acum e cu el, mie mi`e greu sa cred ceva cand toty imi ziceau ca ma place si cand ma vedea imi zambea si se bloca cand vorbea cu mine si acum, nu stiu. voi ce credety Fundytza si Vot:*:* mssy

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Un baiat poate sa fie cu o fata fara sa o placa cu adevarat sau chiar deloc. Nu te ingrijora. Daca te place o sa se desparta de respectiva(daca nu e doar un zvon), dar daca o va face peste o luna nu cred ca ar mai avea rost sa il accepti ca iubit. Ti-a dovedit ca nu te place chiar asa de mult. Nu cred ca ecazul pentru ca din cate ne-ai spus da semne evidente ca te place.happy Si in legaturacu ceea ce a facut prietena ta mi se pare o dovadat de imaturitate, egoism si lasitate. Nu poti numi astfel de persoane prieteni. Ai rabdare daca el chiar tine la tine totul va fi bine in final.Bafta!kiss

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai avut o ocazie şi ai ratat-o. Acum de ce te plângi?
Mă distrează femeile care încă n-au priceput că poveştile cu Făt-Frumos nu sunt nimic altceva decât POVEŞTI!
În lumea reală ce-i al tău NU e pus deoparte şi trebuie să te agiţi pentru a obţine.
Revino în lumea reală. La faza asta ai pierdut. Poate va apărea altă fereastră, în viitor cu acest personaj sau, cine ştie, poate dai de altul şi atunci o să ştii să nu ratezi momentul!
Salut.

| Ririru a răspuns:

Buna scumpa.
Eu nu cred ca au o relatie serioasa, unii se combina la misto.Bine,poate nu e cazul tau. Dar eu zic sa astepti, sa vezi ce se mai intampla. Dar in timpul asta nu sta degeaba: Vorbeste cu altii, iesi afara, citeste carti/reviste, stai pe TPU. Incearca sa mai uiti de el.

| annakarenina a răspuns:

Uite id-ul meu: nestor_aav, te pot ajuta asa mult mai simplu, trebuie sa imi explici de a dreptul ce simti.

| blackrose269 a răspuns:

Pff.Baietii de multe ori nu prea stiu ce vor. Poate te placea dar nu indeajuns, poate ca vroia sa vada reactia ta, sau era nesigur de sentimentele lui.Adesea baietii sunt cu o fata doar asa de plictiseala. Unii au tactica de a le face pe fete sa creada ca le place pe fiecare."Prietena ta" nu ar fi trebuit sa faca asta.Si mie mi s-a intamplat la fel si sincer nici in ziua de azi nu am iertat fapta. Poate a facut asta ca sa te faca geloasa sau e posibil sa il fi placut si ea pe respectivul baiat.Prietenia adevarata nu prea se gaseste peste tot...Stiu ca e greu si ca poate te va marca o perioada dar sa speram ca vei trece peste asta.Nu te merita nici el, nici prietena ta.Ai grija ce decizii iei pe viitor.Chiar daca simti ca e capat de lume, incearca sa iesi pe afara cu prietenii tai si sa iti ocupi timpul.asa vei mai uita ce s-a intamplat. Funda?batting eyelashes