| anonimu123 a întrebat:

Credeti ca ar merge o *"prietenie"* nu stiu cum sa-i spun intre un baiat de 14 ani si o fata de 18 ani? Ce parere aveti despre asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai precizat un amanunt foarte important:daca sunteti impreuna!
Diferenta de varsta nu este prea mare.Depinde de voi doi daca sunteti pregatiti sa aveti o relatie.Eu cred ca atata timp cat nu exista prejudecati intre voi, o astfel de relatie ar merge. Dar te atentionez ca nu o sa tina foarte mult, cel putin 7-9 luni pemtru ca el ar putea cunoaste mai tarziu tipe mult mai mature decat tine si ar putea sa ii trezeasca interesul.Succes!

16 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Ar merge dar nu stiu pentru cat timp pentru ca aveti interese diferite. ea vrea ceva, tu altcevathinking cat despre o relatie amoroasa...nu prea cred.depinde si cum e ea.mai serioasa, mai zgubiliticabig grindepinde mult

| anduta160 a răspuns:

Sincer nu prea cred de obicei o fata de 18 ani vrea altceva de al viata decat un baiat de 14 anihee heesi despre fete ca sunt cu 2 ani mai mature decat un baiat de aceiasi varsta.asa ca:-s nu prea cred

| CristinaElena96 a răspuns:

Sigur ca nu.
de obicei fetele de 14 ani cauta baieti de 18 da nahlaughing
fata de 18 ani are interesele ei nah
cum au spus si cei de sub minebig grin

| Tufuu24 a răspuns:

Hmm. pai. nu prea adica. eu sunt fata. si nu pot sa ma combin cu un baiat mai mic cu un an ca mine. apai cu 4. nu e ok. adica chiar daca dragostea nu tine cont de varsta. dar daca ar fi fost invers. fata sa aiba 14 si baiatul 18 ar fi fost ceva. asa nu prea vad o relatie...big grin

| cosmina16 a răspuns:

Depinde de fata

daca pare de 18 ani si are si o minte de 18 ani
NU

daca ii mai copilaroasa mai fara experienta da merge

| KiddSimo a răspuns:

Categoric nu!

Pentru ca o fata are nevoie de cineva puternic sa se simta protejata.cum ai putea tu sa o protejezi p ea? nu nu ar merge imi pare rau...mai asteapta si tu putin.pe langa chestia asta o gandire de 14 ani nu ar merge niciodata cu una de 18...sadpare rau

| ladygaga_9914 a răspuns:

Prieteni/amici cred ca da.
dar daca te referi la iubiti nutongue
adica nu cred ca o fata de 18 s-ar uita la unul de 14straight face

| The Epic Fail Guy a răspuns:

De ce nu, atat timp cat ea e ok cu asta happy Prima mea prietena din liceu era in clasa XII-a, eu fiind intr-a IX-a.

| WhO iS tHaT a răspuns:

Hm, ca amici da, dar ca iubiti nu prea cred ca va fi ceva serios, poate doar o joaca.

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Adica amici? Poi cred ca ar merge detul de bine dar daca ar fi baiatul de 18 ani si fata de 14 n-ar fi fost binelaughing

| galcionak a răspuns:

Nu prea findca fiecare are interesele lor la asa virsta si cam greu va fi de gasit o vb comuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu mearga? Daca te referi la diferenta de varsta, no problem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu mearga? Daca te referi al diferenta de varsta, no problem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noooo... in nici un caz laughing) doar daca baiatu e destul de maturizat mental si are o situatie materiala care iar convenii fetei... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz, am citit invers.Intelesesem o fata de 14 si un baiat de 18, unde nu era nici o problema. Dar asa nu mi se pare ok... ce sa caute o fata matura cu un baiat de 14? Cand el ar mai creste poate mai merge, 4 ani in sus in jos tot aia e. Dar momentan, el e destul de mic pentru ea.Parerea mea.

| andreeiutssa a răspuns:

Ei bine...eu cred ca atata timp cat va iubiti nu mai conteaza altceva happy