| AliceHappyGirl a întrebat:

Hey, baieti, cum puteti fi "pastrati" de o fata? Cum trebuie sa fie ea din punct de vedere fizic si moral? Iar voi, fetelor, cum va "pastrati" iubitii langa voi? Ce credeti ca este cel mai important intr-o relatie si ce anume o face sa functioneze? Multumesc anticipat. O seara buna!

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa-mi pastrez iubitul langa mine. El va fi langa mine atata timp cat considera el, daca nu mai vrea el, nu-l pot tine cu de-a sila. "Pastrare" nu e termenul potrivit. Daca un baiat este deranjat de aspectul fizic al unei fete sau de cel moral nu mai e cu ea, nu trebuie sa se desparta pe parcursul relatiei pentru ca si-a dat el seama ca nu-i place. Inainte sa faci acest pas, adica sa fi cu cineva, trebuie sa te gandesti dinainte, nu sa spui "ah, pai sti... nu mai vreau sa fiu cu ea pentru ca nu-mi place". Nu este doar cazul baietilor, categoric! Si fetele sunt la fel. Ce face o relatie sa functioneze? Comunicarea, comunicarea este cel mai eficienta metoda de a face o relatie sa functioneze. Daca nu exista, atunci poti sa-ti iei adio de la o relatie de lunga durata. :]

2 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Cred ca orice activitate impreuna, atata timp cant sunteti amandoi si va simtiti bine nu vad de ce ar vrea sa plece!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seri romantice sub clar de luna pe banci in parcuri recitindu-i din marii poeti care au cintat dragostea.Sa nu care cumva sa te apropii de ea sa nu creada ca esti nesimtit.