| âηgeℓ a întrebat:

Credeti ca baietii sunt sensibili si sentimentali? oare pot baietii sa plinga din cauza unei fete?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Din ceea ce îmi imaginez, majoritatea băieţilor evită să plângă pe motiv că ar putea fi consideraţi slabi sau nedemni. Însă şi ei mai au scăpări, şi ei cedează şi se pun pe plâns, mai ales dacă este vorba de ceva intens, în care s-au implicat în mod profund. Nu o ruşine ca un băiat să plângă, ci mai degrabă o dovadă a faptului că au simţit cu adevărat ceva. Eu, personal, încerc să apreciez chestia asta.

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VacutzaRoscata a răspuns:

Unii da, unii nu

| deea89 a răspuns:

Baiatul este in primul rand un om, are inima, are suflet, poate sa puna suflet si sa iubeasca chiar sa si sufere.Deci da...stiu din propria experienta ca sunt baieti care plang pentru fete, care pun sufet si iubesc, care sunt sensibil si sentimentali.Mai rar in ziua de azi dar sunt :d

| delisa a răspuns:

DA! m-am despartit o data de prietenul meu! Si a suferit foarte mult! A plans foarte mult! Era sa intre intr-o depresie! Dar ne-am impacat!

| D0zzz a răspuns:

Pai aici depinde numai de personalitatea baiatului. Daca este un baiat mai sensibilos, da poate sa-l afecteze mai mult si sa-i dea lacrimile. Daca este mai tupeist nu prea i-ar pasa.

| LittleDrop a răspuns:

Nu toti baietii sunt sensibili si sentimentali, dar de asta sunt si exceptiile! Unele fete sunt mai norocoase si "dau" peste un baiat sensibil, atent, grijuliu, sentimental si tot tacamul. big grin

Daca fata pe care acesta (baiatul) o iubeste foarte mult, da, se poate sa planga din cauza ei. Poate sa planga de fericire (ca isi aduce aminte de clipele fericite petrecute impreuna sau daca vede cateva fotografii impreuna cu ea) sau de tristete (ca fata l-a dezamagit, ca s-au despartit etc). Problema e ca nu toti baietii recunosc ca plang. Ei considera ca daca plang sunt mai putin barbati. Oricine plange. Sunt unii oameni care au o fire mai tare dar si iei la un moment dat vor plange. Suporti, induri, taci. dar pana cand? Odata si-odata tot va plange, chiar daca nu va recunoaste.

Oricum. nu gasesc nimic rau in a plange; sau a recunoaste ca ai plans din cauza unei fete.

| KissSummer a răspuns:

Ieri m`am intalnit cu prietenu` meu si am avut o cearta destul de urat la care am hotarat sa ajungem la despartirie, am2 cu lacrimi in ochi ne gandeam la clipele frumoase pe care le-am petrecut impreuna, la un moment dat el nu mai putea deja era terminat izbucni`se in plans, odata ce`l vedeam pe el ca nu vrea acest lucru adica ca totu` sa se rupa intre noi am hotarat sa ramanem impreuna. Si dupa ke totu` a redevenit la normal mi-a zis asa " In viata mea n`am plans pentru o fata cat am plans acum pentru tine" nu stiu cum sa explic a fost un sentiment ciudat.Da si baietii au sentimente si ei pot plange la fel ca si noi fetele straight face. :*

| ghineanamaria a răspuns:

Si eu sunt fata si nu rad de un baiat daca plange.Cred ca stii cantecul Si baietii plang cateodata.Deci sunt sigura ca plang si ei mai ales din cauza fetelor(asa am patit si eu din cauza unui baiat doar ca nu l-am vazut cand a plans).

| vεηiη a răspuns:

Normal ca ei sunt sentimentali.
Noi fetele/femeile suntem alea barbare. la urma urmei tot noi le aruncam cu oalele in cap, ii injuram ca vin pluta (beti) acasa.
Noi dam in ei ca in hotii ce cai rolling on the floor

| Anusha_9111 a răspuns:

Da. Si baietii plang, dar de cele mai multe ori nu in fata unei fete, pentru ca, cum zicea cineva inaintea mea, fetele nu stiu sa aprecieze asta! (sunt fata si stiu ce zic.ele cand plang vor sa fie intelese si de Dumnezeu, cand plange altcineva nu-i important)

| Princess_6005 a răspuns:

Da. Exista si asemenea baieti. Multi plang dar nu in fata altora.

| c4t4lin a răspuns:

Depinde de baiat, nu toti sunt la fel, mai sunt si exceptii

| Zoe_6740 a răspuns:

Mai depinde daca pot. Prietenul meu a plans cu mine la telefon pentru ca nu il credeam cand imi spunea ca ma iubeste :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că şi băieţii sunt sensibili şi sentimentali.Dacă nu arată asta întotdeauna nu înseamnă ca nu sunt. Băieţii nu sunt nişte roboţi,sunt şi ei tot oameni, implicit au suflet. Cunosc băieţi mult mai sensibili decât fetele, deci nu merge pe ideea ca băieţii sunt din piatră.

| Valy93 a răspuns:

Draga mea. Crede-ma ca exista baieti poate... mai sentimentali decat multe fete. Si afli asta de la un baiat. Da. Pot sa planga din cauza unei fete. Doar ca o fac in lumea lor, fara a fi vazuti de teama de a fi desconsiderati. Sunt sensibili si sentimentali. Indiferent de sex, fie ca suntem baieti sau fete, suntem fiinte umane si unii sunt mai mai putin sentimentali, atat fete cat si baieti, iar altii extrem de sentimentali.

| Roxx_4062 a răspuns:

Pai baietii in general, se indrgostesc de putine ori, dar atunci chiar pun suflet, si da, cunosc multe cazuri, in care baietii dezamagiti plang, si sufera foarte mult.

| FullMoon_2720 a răspuns:

De ce nu at putea sa planga doar nu-s de piatra nu?

| Oltean_Alex_1998 a răspuns:

Vreau sa iubesc sa fiu inteles sa inteleaga cineva ce simt
dar asta nimeni nu ma intelege la baieti baietii vor sa fie cunoscuti baietii sunt mai sensibili decat multe fete