| anonim_4396 a întrebat:

Oare e rusinos pentru un baiat sa plinga?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e rusinos, chiar ti se rupe inima cand vezi un baiat ca plange[cel putin mie]

| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu este rusinos, dar trebuie sa aiba grija in fata cui plange. Oamenii insensibili ar rade.
Toti avem sentimente. Toti simtim nevoia de a ne elibera.

| Apollometheus a răspuns:

Plansul este un fenomen natural atat la fete cat si la baieti doar ca noi, barbatii ne formam diferit, ne bucuram de o sensibilitate mai scazuta decat femeile doar ca asta se dobandeste odata cu varsta iar daca vorbim despre un tanar sau un adolescent, este foarte probabil ca presiunea, stresul, nervii sau intristarea sa-i provoace lacrimi. Cu totii ne detensionam prin plans asa ca daca plange din motive serioase: un deces, probleme grave la scoala, etc, nu este rusinos deloc. Rusinos ar fi sa planga in fata clasei sau in general in public pentru ca prietena lui s-a despartit de el...aia nu e prea onorabil.

| Tmcn a răspuns:

Da, mi se pare ruşinos, atât pentru un băiat cât şi pentru o fată. Mai ales în public!

| Lur656i a răspuns (pentru Tmcn):

Mars ma!

| Tmcn a răspuns (pentru Lur656i):

Hai te rog, lasă-mă, atât timp cât nu ţi-a murit cineva sau un necaz de genul, chiar nu e nevoie să plângi şi să atragi milă sau compătimire, aşa ca marş tu la colţ.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E la fel de rusinos ca si pentru o fata sa planga

Răspuns utilizator avertizat
| Elvina a răspuns:

Nu! E chiar foarte frumos. Inseamna ca re niste trairi interioare foarte speciale.

| h3r a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=7Ov3ybI4aMo

Pentru ei (majoritatea)este rusinos, aflandu-se in grupul lor de smecheri, se abtine sa nu planga.
Insa, exista baieti carora nu le pasa, pur si simplu izbucnesc in plans atunci cand au ceva pe suflet, chiar si la o despartire de o fata, crede-ma.
Parca ti se umple stomacul de fluturasi atunci cand respectivul iti spune cu lacrimi in ochi ca te iubeste, ca te vrea inapoi. Este ceva ce nu se poate explica, acel sentiment.
In concluzie, depinde de baiat. Ei sunt genul "Puternicilor", dar de fapt ei sunt mult mai sensibili ca noi.

Take care!

| Neinteresantul a răspuns (pentru h3r):

Daa, cu siguranta nu se poate explica acel sentiment. De fapt, acel fenomen, in care baiatul joaca teatru si face pe victima, pierzand doua sau trei lacrimi pentru a prelungi o relatie deja esuata, dar, in care ii iese ceva: inca niste partide de sex.

Sa inteleg ca e plin stomacul tau de fluturasi, iar acel sentiment te invaluie in prezent laughing)

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

Asa esti tu? Asa faci tu?
Bine ca mi-ai zis.

| Neinteresantul a răspuns (pentru h3r):

Nu era vorba de mine, stii bine cum sunt eu. N-are rost sa scriu pe TPU. Nu trebuie sa stie si altii big grin

Eu ma gandeam la tine si la stii tu cine, cand am zis ca-ti place cand auzi ce vrea sa se impace cu tine. Asa ca termina cu astea big grin

| h3r a răspuns (pentru Neinteresantul):

laughing
Nu are nicio legatura, am zis ca depinde de baiat.

Iaaaa la el tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca este rusinos.ai gasit tu vreunul sa planga?

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Depinde din ce cauza